Skocz do zawartości
emate

Tablice na wieki wieków

Rekomendowane odpowiedzi

No ok. Tablice są przywiązane. Kupuję używkę z takimi tablicami i mam swoje imienne. Czyli stare wywalam? A jak ktoś po mnie kupi przywrócą stare, czy nowe będzie musiał wyrobić?

 

Jak masz swoje tablice to je odkręcasz i sprzedajesz bez. Kupujący wtedy musi sobie zarejestrować zanim pojedzie.Powrócą do łask próbne numery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuję używkę z takimi tablicami i mam swoje imienne. Czyli stare wywalam? A jak ktoś po mnie kupi przywrócą stare, czy nowe będzie musiał wyrobić?

 

 

Jak masz swoje tablice to je odkręcasz i sprzedajesz bez. Kupujący wtedy musi sobie zarejestrować zanim pojedzie.Powrócą do łask próbne numery

 

 

taaa, podaj rozporządzenie i dziennik ustaw :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwecja ma na stałe przypisne numery do auta i z tego co wiem im sie to sprawdza.

Tak za bardzo nie chce mi sie w to wierzyć , że w Polsce się to uda ale mimo to trzymam kciuki .Zawsze przy kupnie auta z innego województwa zostanie 180 zeta w kieszeni ;) no chyba , że w to miejsce nasze mądre głowy wprowadza inne opłaty :) i zamiast taniej bedzie drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK możesz sprzedać auto z imiennymi tablicami albo zgłosić do urzędu i wracają oryginalne numery, a Twoje imienne czekają na inne auto, albo od razu je przenosisz. Oczywiście przenosiny kosztują-85 funtów zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa, podaj rozporządzenie i dziennik ustaw

Rozporządzenia na razie brak ale pewno będzie. W poniższym artykule pisze że chcą zrobić tak że jak pojedziesz na drugi koniec Polski i kupisz to idziesz do tamtejszego WK i robisz zmianę DR na dotychczasowe numery rej.Potem stały DR odbierasz u siebie.Czas pokaże jak to będzie

http://www.mototok.pl/Numer-rejestracyjny-przypisany-do-samochodu-i-koniec-z-cofaniem-licznikow-a484

 

---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

 

Szwecja ma na stałe przypisne numery do auta i z tego co wiem im sie to sprawdza.

Tak za bardzo nie chce mi sie w to wierzyć , że w Polsce się to uda ale mimo to trzymam kciuki .Zawsze przy kupnie auta z innego województwa zostanie 180 zeta w kieszeni no chyba , że w to miejsce nasze mądre głowy wprowadza inne opłaty i zamiast taniej bedzie drożej

 

Nie kracz bo wyskoczą znów z nowym wzorem tablic i będą wymieniać.

 

Koszt 180 zeta to koszt całej rejestracji z tego 100 złotych to koszt tablic. Tą resztę pewnie będzie trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, tablice się zmienia raz na parę lat, koszt się robi mały... a sprawa mało podniecająca ;)

Gdyby wprowadzili OC na kierowcę, nie na samochód - to byłaby istotna rewolucja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za, teraz jest strach jechac do innego miasta i zostawic auto na noc, na chodniku by nic sie nie stalo. Zobaczy jeden z drugim dla przykladu dodam "kibic" auto na ZS w Lodzi. Poznaniu czy Krakowie to blache trzeba klepac i malowac a i pewnie przydalby sie komplet nowych szyb. Powinni zmienic caly system, powiedzmy taki jak jest to w holandii czy Uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinni zmienic caly system, powiedzmy taki jak jest to w holandii czy Uk

 

i że np. dowód rejestracyjny wysyła się pocztą i za 2-3 tygodnie przychodzi nowy na Twoje nazwisko i to za darmo ?? nigdy w życiu :D

minus stałych tablic rejestracyjnych w Polsce będzie taki,że w tej chwili widząc blachy z innego miasta,drugi kierowca ma się na baczności,bo wie że tamten nie znając miasta,może jakiś numer na drodze wykręcić :P

dopiero zacznie się trąbienie na "idiotów" co powoli jadą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w irlandii tablice rejestracyjne są na stałe i na tablicach do końca zostaje "województwo" w jakim pierwszy raz zostało zarejestrowane. przerejestrowanie auta nie kosztuje nic, w dowodzie rejestracyjnym jest miejsce na wpisanie danych nowego właściciela, sprzedający wysyła wypełniony dowód rejestracyjny do głównego wydziału komunikacji i do 14 dni do domu pocztą przychodzi nam dowód już na nasze nazwisko. jeszcze pierwsze dwie cyfry oznaczają rok pierwszej rejestracji auta, nie roku produkcji, bo u mnie w pracy jest b5fl i na tablicach ma 06, a i przez ręce przewinęła się mi alfa 146 na tablicach miała 08, a stary model i na szybach 02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz jest strach jechac do innego miasta i zostawic auto na noc, na chodniku by nic sie nie stalo. Zobaczy jeden z drugim dla przykladu dodam "kibic" auto na ZS w Lodzi.
To co ja mam powiedzieć jak mam auto na LKS i 2 nocki stało pod blokiem w dzielnicy zwanej Widzew :rotfl: Rano wyjście przed blok z duszą na ramieniu ;)

 

Ale żeby na temat: jestem za wprowadzeniem tych zmian, ale tylko, jeśli zmieni się format tablic. Żeby nie było lokalizacji, a raczej dane o pojeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LKS
Rano wyjście przed blok z duszą na ramieniu

w łódzkim LKS to skrót od Ludowy Klub Sportowy więc nie masz się czego obawiać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie to z poniższego linku. Zmiana dowodu rejestracyjnego na taki co w jednej części są dane auta a w drugiej części są dane właścicieli.Brak karty pojazdu bo jak do tej pory nic nie wnosiła a i koszta wszystkich operacji x2

 

http://www.sfora.pl/W-Polsce-samochodami-beda-jezdzic-tylko-bogaci-a22577

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby wprowadzili OC na kierowcę, nie na samochód - to byłaby istotna rewolucja

 

Lepiej nie :)

 

A co do tablic to mi to lotto, ale zapisywanie przebiegu mi się bardzo podoba :) Troszke się utrudni proceder :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te u góry chyba powariowali

 

Dlaczego ? Jak dla mnie dobre rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ze takie coś nie powinno mieć miejsca lepszy był poprzedni pomysł ze "świeżak" jest na widelcu policji a teraz znając polskie realia to każdy będzie śmigał bez prawka "bo przecież dopiero co zdał" a polski system informatyczny nie zdąży na bieżąco wszystkiego uzupełniać i zmieniać ale to tylko moja subiektywna ocena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jakiś dokument trzeba będzie mieć na potrzeby weryfikacji tożsamości.

 

A po co , zeskanują siatkówkę oka i będzie wiadomo z kim rozmawiają ;) Nie oglądałeś raportu mniejszości ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory że nie w temacie ale czy czytaliście to http://moto.onet.pl/1641964,1,jazda-...ul.html?node=2 te u góry chyba powariowali

 

:lol no co ty ---- często w niemiaszkach poruszam się teściowej autem--jeśli jadę sam-komplet dokumentów--jak z teściową--nic nie biorę (nawet prawka)

Miałem w nocy kontrol na stacji benzynowej i pełny luz--policmajster zapytał czyje auto-popatrzył na ekran w radiowozie-potem na teściową--dziękuję,do widzenia i odjechali,pomimo że,widzieli iż to ja prowadziłem :)

Teściowa się śmiała-że to nie Polska-a ja czułem się jak burak jakiś :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol no co ty ---- często w niemiaszkach poruszam się teściowej autem--jeśli jadę sam-komplet dokumentów--jak z teściową--nic nie biorę (nawet prawka)

Miałem w nocy kontrol na stacji benzynowej i pełny luz--policmajster zapytał czyje auto-popatrzył na ekran w radiowozie-potem na teściową--dziękuję,do widzenia i odjechali,pomimo że,widzieli iż to ja prowadziłem :)

Teściowa się śmiała-że to nie Polska-a ja czułem się jak burak jakiś :lol

nie no to akurat jest spoko z tym brakiem dokumentów ale to że "świeżak" może latać bez prawka to przegięli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności