Skocz do zawartości
marjanko

oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zwykła żarówka jutro sprawdzę kable może rzeczywiście kabel się przełamał.

 

Naprawiłem okazało się ze kabel był ułamany

Edytowane przez pawl00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu powinny znajdowac się lampki ? Pod szybą tj jak włoże glowę do środka to brakuję mi jednej części oslaniającej i wystaja tam rózne kable, czy to tam powinno być ? jak dokładnie ta częśc się nazywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem kupiłem passka od magika który go tuningowal i odpinal między innymi oświetlenia bagażnika i tablicy rejestracyjnej. Chcąc zrobić podświetlenie bagażnika wziąłem probówke sprawdziłem czy jest prąd i sukces Ale niestety przy wkladaniu obudowy lampki na miejsce poszły iskierki zetknely się plus z minusem i prądu brak. Bezpieczniki sprawdzone (bo jest jeden od oświetlenia tak?) Wszystkie moje możliwości wyczerpane co może być ktoś coś jakiś pomysł ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz bezpieczniki pod tą półką nad nogami kierowcy co jest , zdemontuj ją a ukażą się Twoim oczom bezpieczniki których nie zobaczysz bez demontażu tej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś pomysł ?
Bezpiecznik(tak, wiem sprawdzałeś...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który to będzie bezpiecznik ? Ewentualnie zdjęcie miejsca tego bezpiecznika ? :)

 

Dodam, że teraz sprawdziłem i nie mam również prądu w zapalniczce w bagażniku jeżeli to ma coś do rzeczy

Edytowane przez Korz3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a który to będzie bezpiecznik ? Ewentualnie zdjęcie miejsca tego bezpiecznika ?
Czy działają pozostałe lampki oświetlenia wewnętrznego kabiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy działają pozostałe lampki oświetlenia wewnętrznego kabiny ?

 

Tak wszystkie lampki wewnątrz auta działają, nie działa oświetlenie bagażnika (nie ma wgl prądu). Wiem, że wczesniej był bo jak wyżej pisałem sprawdzałem dopływ prądu probówką, ale przy chowaniu kabla zetknął się plus z minusem i poszły iskierki ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wszystkie lampki wewnątrz auta działają, nie działa oświetlenie bagażnika (nie ma wgl prądu).
Sprawdź jakiego potencjału brakuje w lampce :

- brak plusa- szukaj w połączeniu przewodów czerwony z czarnym paskiem przy progu obok kierowcy

- brak minusa- prawdopodobnie uszkodzony mikrostyk lub uszkodzony przewód w gumowej przelotce nadwozie-pokrywa bagażnika

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontowalem modul na sekunde mnie oslepil i koniec raz podswietla a raz nie nieraz jest tak ze pali sie pali i gasnie i koniec to mikrowlacznik czy kabelki na zwyklej zarowce tez tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z tym wyłącznikiem w zamku. Zaśniedział i jest do wyrzucenia. Problem w tym, ze to juz drugi zamek i szczerze mam juz tego dość. Chciałbym zrobić oświetlenie bagażnika na zwykły wyłącznik krańcowy. Wie ktoś jaki jest schemat tego mirostyku, bo tam są 3 kabelki i nie wiem na który ewentualnie podać masę żeby świeciło i pokazywało na fis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem z tym wyłącznikiem w zamku. Zaśniedział i jest do wyrzucenia. Problem w tym, ze to juz drugi zamek i szczerze mam juz tego dość. Chciałbym zrobić oświetlenie bagażnika na zwykły wyłącznik krańcowy. Wie ktoś jaki jest schemat tego mirostyku, bo tam są 3 kabelki i nie wiem na który ewentualnie podać masę żeby świeciło i pokazywało na fis?

 

Przerabiałem to u siebie jak wymieniałem micto-switch ale w tej chwili nie pamiętam który z którym dokładnie. Ja doszedłem do tego metodą prób i błędów. Musisz zobaczyć które przewody zewrzeć żeby swieciła lampka a następnie zobaczyć czy da się go wysterować masą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienileś ten microswitch? Przecież jest przesuwny. Dokupiles taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, u mnie jest nieco inny problem niż u poprzedników a mianowicie lampka nigdy nie gaśnie, przerabiał to może ktoś? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic ten microswitch w zamku. Ja wywaliłem go i zrobiłem zwykły wyłącznik krańcowy. Dwa kabelki do wyłącznika i jeden do masy.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skovi I co to dało że masz zwykły switch zamiast w zamku skoro winą twoich padających switchy w zamku jest nic innego jak pęknięta rurka mosiężna w silniczku od wycieraczek. Jak pęknie rurka płyn od spryskiwaczy leje się do wtyczki od zamka i piny gniją a potem odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku spadł wężyk dochodzący i lało się po zamku. Przerobienie na zwykły wyłącznik krańcowy wyeliminowało całkowicie problemy z klapą, a w razie jak znowu wężyk spadnie (a lubi, albo tam albo w lewym schowku) to nie bede musial kombinować nowego zamka, bo to się tak kończy.

 

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą żarówką w bagażniku, mianowicie raz świeci raz nie. Przeczyściłem wszystkie styki ale to nic nie pomogło ;o jakieś rady ? mam nadzieje że to nie jakiś kabel w połowie auta bo miałem już przyjemność raz zdejmować podłogę i grzebać w tych wiązkach i nie ciągnie mnie by robić to drugi raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zamek klapy.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w ocenie mojej diagnozy (po przeczytaniu całego tematu).

 

Objawy: Całe oświetlenie samochodu działa oprócz oświetlenia bagażnika i oświetlenia schowka (pasażera). Żarówka jest sprawna, a nie dochodzi masa. Jak samochód "sam się uzbroi" to alarm nie wyje jak jest otwarty bagażnik, ale wyje jak otwarte są drzwi. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej działa. Otwieranie kluczykiem i pilotem działa poprawnie.

 

Moja diagnoza: mikrostyk zamka klapy bagażnika - otworzyć i przeczyścić lub wymienić.

 

Czy to wydaje się Wam najbardziej prawdopodobne? Macie może jakiś inny pomysł?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności