Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie kolega zamontował mi Ledy ale nie wie gdzie podłączyć kabel +, prosze o waszą pomoc.

 

jeżeli masz dwa przewody w ledach to podłącz + pod pin tfl we włączniku świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontowałem halogeny od fabii czy są żarówki H1 imitacja LED-a

 

Całkiem przyzwoicie to wygląda bo chyba kształtem pasują prawie idealnie te halogeny z fabii. Widziałem kiedyś coś takiego na jakimś pasacie ale nie było właściciela przy aucie to nie mogłem spytać, więc zapytam Ciebie; dużo zabawy i przeróbek z montażem ? Koszty zakupu ten chyba nie są wielkie patrząc choćby na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontowałem halogeny od fabii czy są żarówki H1 imitacja LED-a

 

Całkiem przyzwoicie to wygląda bo chyba kształtem pasują prawie idealnie te halogeny z fabii. Widziałem kiedyś coś takiego na jakimś pasacie ale nie było właściciela przy aucie to nie mogłem spytać, więc zapytam Ciebie; dużo zabawy i przeróbek z montażem ? Koszty zakupu ten chyba nie są wielkie patrząc choćby na allegro.

 

Koszty w 100 sie zmiescisz:-) roboty z montazem nie wiele ale 3 godzinki zabawy bedzie a jak dobrze spasujesz to wygladaja bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki, jak zdemontować lampę przednią prawą, czy muszę zdejmować zderzak??

I od razu zapytam czy ktoś z was montował do lamp (soczewek) przetworniki na ksenony i co na ten temat myślicie ??

Rozważam taki montaż albo zakup orginalnych lamp ksenon (trochę sobie kosztują) bo ze zwykłych jestem trochę niezadowolony choć mam włożone żarówki +100% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć zderzak. Bardzo wiele osob jeździ na HIDach, tak czy inaczej musisz mieć świadomość, że to nielegalne rozwiązanie.

 

Ps. pytanie troche nie w temacie ;)

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to chciałem wiedzieć bo niektórzy twierdzą że do soczewek można je zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować można, ale dowód może polecieć jak ktoś będzie upierdliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jakie ledy kupić do b5fl , chcę je wmontować w kratki(atrapy) zderzaka ?

ponawiam zapytanie też zamierzam założyć światła do jazdy dziennej inie wiem na jaki model się zdecydować by nie wycinać kratek, bo do tych modeli 501 507 to z tego co tu czytam to trzeba i tak wycinać model 501 kosztuje ok 180zł model 507 ok130 a model 523 grubo ponad 200zł trochę drogo, kolega kupił ten model 523 z allegro to po jakimś czasie jedna zaczęła słabiej świecić w drugiej znów jedna dioda padła czy możecie polecić jakieś tańsze tak do 100zeta by w miarę pasowały w kratki? Kolejne pytanie to które są lepsze czy z wbudowanym modułem czy z zewnętrznym modułem ponoć te z wbudowanym modułem to lubi się przegrzać ten moduł automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
501
one raczej nie wymagaja ciecia kratek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zamontowałem ledy, podpiąłem się pod bezpiecznik 15A obok komputera w komorze silnika. Dałem dodatkowo swoj 2A. Świeca super, dzieki za porady

 

Witam tez myslalem o podlaczeniu sie w komorze silnika a nie przeciaganiu przewodu do 75x na centralce pod kierownica pomysl jest ok ale przeraza mnie mysla ze bezpiecznik 15A jest od urządzenia sterującego silnikiem bynajmniej taki jest opis: http://forum.vw-passat.pl/threads/1523-Rozmieszczenie-i-opis-bezpiecznikow-i-przekaznikow i tu tez obawa ze wrazie czego wywali bezpiecznik i bedzie trzeba rozkrecac puszke.

 

Zrobione swiatla z intercarsu (12v lub 24V) zamontowale tak jak sie robi w ciezarowych z obrysowkami (szef mecher elektryk doradzil) tj. plus tak jak kolega pisal w postach wyzej bezpiecznik 15A (zwykly bajpas z aledrogo zalatwia sprawe) minus do plusa zarowki swiatel mijania. Swiatla maja pobor okolo 3W zarnik zarowki da mase a po wlaczeniu swiatel bedzie plus wiec dzienne gasna. Bez zbednej elektroniki puszek i przekaznikow proste i dziala od lat:dobrze

Edytowane przez golyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,bardzo fajnie pierwszy z kolegow Jacek opisal zamontowanie swiatel ..... ja mam passata b6 szukalem tam tego 75x i nie znalazlem , moze ktos wie jak podlaczyc plus w b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robilem przeglad roczny auta i spytalem sie diagnosty o DRL z funkcja swiatel postojowych, czyli swiecenie na 30% mocy. Jesli maja wybita homologacje jako postojowe to moga sie swiecic z pozostalymi pozycyjnymi i mijania, a postojowek z lamp przednich nie trzeba wykrecac/odlaczac. W aucie moze byc dowolna liczba swiatel postojowych.

 

Na forum chyba bylo odwrotnie napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passata B5 1,9 98' Kombi i chciałem sobie założyć takie dzienne z automatem włączania .Pytanie czy muszę ciągnąć przewód aż do stacyjki ? a jak tak to gdzie go najlepiej podpiąć no i pytanie za 100 punktów którędy kablem do kabiny wjechać

i jak podpiąć do włącznika świate ł??? z góry THX2.jpg

Edytowane przez minstral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz ciagnac , czerwony do + aku ,czarny do - aku lub innej masy , a trzeci kabelek do przewodu pozycyjnego swiatlaw kostce lampy i wszystko , odpalasz auto zapalaja sie do dziennej , wlaczasz postojowki lub mijania automatycznie gasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie musisz ciagnac , czerwony do + aku ,czarny do - aku lub innej masy , a trzeci kabelek do przewodu pozycyjnego swiatlaw kostce lampy i wszystko , odpalasz auto zapalaja sie do dziennej , wlaczasz postojowki lub mijania automatycznie gasna

podpięcie jest faktycznie takie proste???

W takim razie poszukam czegoś dla siebie na alledrogo, a Twoją poradę zapisuję w telefonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej trzeba wszystko do włącznika świateł podciągnąć bo tak to co będą się świecić non stop:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpięcie jest faktycznie takie proste???

W takim razie poszukam czegoś dla siebie na alledrogo, a Twoją poradę zapisuję w telefonie ;)

 

Tak prosto będzie tylko jeśli kupisz światła z automatem wykrywającym ładownie z alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej trzeba wszystko do włącznika świateł podciągnąć bo tak to co będą się świecić non stop

 

Nie będą..., sporo drl wyposażonych jest w moduł wykrywający podwyższenie napięcie kiedy pracuje alternator, zatem światełka świecą tylko przy pracującym silniku pomimo że zapięte są na sztywno do klem akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdza czy moje maja taki moduł a tak na marginesie jak zdjąć te dolne maskownice w zderzaku aby zamontować tam dzienne ?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociagnąć śmiało i wyjdą, co do podłączenia zajrzyj do instrukcji i ona ci wszystko wyjasni jak podłączyć. Z tego co pamiętam te lampki z przed 2-3lat chyba nie miały nic, wtedy podłącz pod włacznik świateł. + do Pin "TFL". minus do aku i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności