Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

tak, na samym szkle jest wybita homologacja B na halogen więc prawnie wszystko jest ok

wiem że w fabii służą min jako halogeny

ja też będę chciał podłączyć je tak aby były jako dzienne i dodatkowo w skrajnych warunkach pogodowych jako halogen

choć nie wiem czy sprawdzi się bo światło ma lekko rozproszone.

Co do podłączenia to nie mam pojęcia ale będę coś kombinował;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wam tez paruja tak te swiatła od skody fabi rs i co zrobic zeby nie parowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam,ze poprawiony model 501 z firmy vertex juz nie ma problemu ze szczelnością. W końcu się wkurzyłem i wymieniłem na nowe. Mają inny odpowietrznik i zmienione też zostało mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dodam,ze poprawiony model 501 z firmy vertex juz nie ma problemu ze szczelnością. W końcu się wkurzyłem i wymieniłem na nowe. Mają inny odpowietrznik i zmienione też zostało mocowanie.
Jedne sam uszczelniles, a te drugie ojca wymieniono na poprawione? Od kiedy masz te dobre?

 

---------- Dodano o 18:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:52 ----------

 

Kupiłem model 501
I jak z ich jakoscia po roku?

Spadla wydajnosc diod? Widzialem juz na niejednym aucie jak polowa diod prawie nie swiecila, ale ni epowiem jakie to byly modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojca jeszcze przed założeniem dodatkowo uszczelniłem bez ich otwierania-zdało to egzamin, bo do dzisiaj nie ma z nimi problemu. Święcą, jak świeciły, żadnego parowania.

Moje, ponieważ zostały zalane zaraz po montażu musiałem otworzyć, żeby je wysuszyć. Próbowałem je uszczelniać na różne sposoby, z lepszym lub gorszym skutkiem. Jednak za każdym razem po czasie wilgoć znów wchodziła-przeważnie po myjce ciśnieniowej. Gdy byłem w grudniu w Polsce, wkurzyłem się i wybrałem się do Vertexu. Kupiłem poprawiony model-z zapewnieniem sprzedawcy, że parowanie to już przeszłość. Nie bardzo chciało mi się wymieniać kratki, żeby zamontować inne światła, a i miałem też już dość klejenia tych starych, a i od tego klejenia zrobiły się bardzo brzydkie z wyglądu. Dlatego stwierdziłęm, że dam im jeszcze jedną szansę-wymiana była prosta, bo okablowanie zostało ze starych.

Dziś stwierdzam, że mogłem faktycznie oddać te pierwsze od razu po montażu i kupić sobie na czas reklamacji nowe kratki, żeby nie jeździć bez dziur, a nie samemu się z nimi użerać...

Zamontowałem 1.5 miesiąca temu. Przez ten czas było sporo deszczu u nas (to akurat nic dziwnego...), dwa razy też myłem auto myjką (a myję takim wielkim dieslem do mycia ciężarówek, więc strumień wody spory) i póki co nic.

Stare diody mimo, kilkukrotnych zalań, świecą jak świeciły. Z tym, że po każdym zalaniu, otwierałem je, suszyłem i zalewałem kontakt sprayem do elektroniki.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne ;)

 

Jak na razie 1,5 miesiaca to nie duzy okres by powiedziec cos na temat ich trwalosci.

Moca swiecenia dorownuja DayLight Philipsom, czy duzo im brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wszystko jasne ;)

 

Jak na razie 1,5 miesiaca to nie duzy okres by powiedziec cos na temat ich trwalosci.

Moca swiecenia dorownuja DayLight Philipsom, czy duzo im brakuje?

 

Niestety nie widziałem jak te Philipsy świecą, ale trzeba przyznać, że tym mocy nie brakuje-teraz na prawdę jestem zadowolony. 1.5 miesiąca to fakt nie dużo, ale w porównaniu do pierwszego egzemplarza różnica kolosalna jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat.... B5FL z halogenami. Które światła do jazdy dziennej polecacie ? Tak aby montaż był łatwy, dobrze świeciły no i żeby nie kosztowały 500zł ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótko i na temat.... B5FL z halogenami. Które światła do jazdy dziennej polecacie ? Tak aby montaż był łatwy, dobrze świeciły no i żeby nie kosztowały 500zł ? :)

 

Jeśli tylko odpowiadają Ci wizualnie, to śmiało polecam takie:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/100552-Montaz-swiatel-do-jazdy-dziennej-w-B5-maly-manual?p=1287407&viewfull=1#post1287407

 

Mam je ponad rok, bezawaryjne, nie parują. Montaż prosty i bezinwazyjny. Są to philipsy 4LED, koszt ok 200PLN. Są raczej skromne i niewielkie, ale dla mnie to akurat zaleta.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tylko odpowiadają Ci wizualnie, to śmiało polecam takie:
A wrzuc jakies zdjecia jak swieca w dzien na wprost i pod katem z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tylko odpowiadają Ci wizualnie, to śmiało polecam takie:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/100552-Montaz-swiatel-do-jazdy-dziennej-w-B5-maly-manual?p=1287407&viewfull=1#post1287407

 

Mam je ponad rok, bezawaryjne, nie parują. Montaż prosty i bezinwazyjny. Są to philipsy 4LED, koszt ok 200PLN. Są raczej skromne i niewielkie, ale dla mnie to akurat zaleta.

 

pozdrawiam

 

No dobra a gdzie je najlepiej kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później wrzuć foty po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to wygląda u mnie >>KLIK<<
To philipsy 4LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To philipsy 4LED?

 

Dokładnie te >>KLIK<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie te >>KLIK<<
Proponowalbym opisywac jaki sie model zalozylo, bo link do aukcji za jakis czas wygasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również długo zastanawiałem się nad wyborem i w końcu zakupiłem LED DayLight 4 - DRL 4 PHILIPS teraz przymierzam się do montażu mam pytanie do kolegi dtambor w którym miejscu zamontowałeś kostkę sterującą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wam tez paruja tak te swiatła od skody fabi rs i co zrobic zeby nie parowały

 

krzysieeek20, można powiedzieć że mam ten sam problem. Robią się dziwnie mleczne szkła po włączeniu a po wyłączeniu w przeciągu kilkudziesięciu sekund wracają do 'normalności", czy te ledy aż tak nagrzewają się? bo nie ma to nic wspólnego z panującymi warunkami atmosferycznymi. Myślę sobie że może warto je "otworzyć" sprawdzić wentylację lampki ewentualnie wyczyścić sam klosz od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności