Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

No to już znalazłeś problem, światła do jazdy dziennej muszą gasnąć po włączeniu postojówek/świateł mijania. U ciebie światła mijania zapalają się też automatycznie czyli niepozwolają świecić światłom do jazdy dziennej. Myśle że musisz się pozbyć automatu świateł mijania, wyłączyć przez komputer tą opcje(jeśli jest to możliwe) albo wypiąć kabel(tylko nie wiem który:dupablada) z włącznika świateł mijania.

Powodzenia:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renowka wyglada jak choinka haha swiatelek tam naje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinował może ktoś z montażem światełek NSSC DRL 510HP w miejsce ori halogenów w b5fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kombinował może ktoś z montażem światełek NSSC DRL 510HP w miejsce ori halogenów w b5fl?

Nie jeden, wystarczy prześledzić ten temat. :hmm

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jeden, wystarczy prześledzić ten temat. :hmm

Pozdro.

 

Prześledziłem i widzę że sam masz takie.

Chodzi mi o jakieś wskazówki jak je zamontować, w zderzak czy może w kratkę? Te ori ze skody mają uchwyty montażowe prawie pasujące do passata ale z tymi od NSSC już nie wygląda tak łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prześledziłem i widzę że sam masz takie.

Co za spostrzegawczość. :)

Chodzi mi o jakieś wskazówki jak je zamontować, w zderzak czy może w kratkę? Te ori ze skody mają uchwyty montażowe prawie pasujące do passata ale z tymi od NSSC już nie wygląda tak łatwo

Napisze ci na priv co nieco. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze ci na priv co nieco.

dzięki, czekam na resztę wskaówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem troche inaczej (nad kratki) i podłączone pod zapłon z możliwościa wylączenia na przycisku "topgun" chciałbym je podłączyc pod przełącznik świateł (halogeny przednie) ale nie mogłem znaleść danych pinów na kostce :(SAM_9414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bASo pin nr 8 w kostce włącznika

włącznik świateł passat b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bASo a co to masz za światełka? I pytanie do wszystkich -czy próbował ktoś upchnąć ledy nad halogenami i bliżej zewnętrznej strony? Czy będzie wystarczająco dużo miejsca żeby zatrzasnąć te plastiki po włożeniu ledów czy coś będzie blokowało? Bo standardowe włożenie ledów obok halogenów jakoś nie bardzo mi sie podoba.

Kolego bASo mógłbyś zrobić zdjęcie w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego bASo a co to masz za światełka?

dołączam się do pytania. Ciekawy wygląd "niepunktowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi lampami ? Mam philipsy wszystko działa ok jak zapale światła mijania ( krótkie ) przygasają mi one . I przed chwila dostałem mandat za to że mi świecą . Jak to jest z tym przygasaniem ? Szukam podobnego problemu ale 34 strony robi swoje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli na lampach dziennych masz homologacja na światła pozycyjne to masz wsio oki i nie wiem za co ten mandat po za zabraniem dowodu rej. nie powinni wykonać innych czynności. Nie wiem tylko czy można mieć dwa komplety świateł pozycyjnych (ja mam dwa) ale w razie W wyjmę żarówki z reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć dwóch-trzeba wyjąć postojówki z reflektora żeby być legalnym. Kolega dostał mandat pewnie albo za podwójne postojówki, albo za niewiedzę policjanta, który nie wiedział, że dzienne z odpowiednią homologacją na kloszu, mogą też być postojówkami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam philipsy wszystko działa ok jak zapale światła mijania ( krótkie ) przygasają mi one . I przed chwila dostałem mandat za to że mi świecą . Jak to jest z tym przygasaniem ?

Wstawiłem w lato DLRy znajomemu do golfa mk4, w lato było OK (gasły jak się włączało pozycyjne). Gdy przyszła zima okazało się, że po włączeniu pozycyjnych LEDy się żarzą, podejrzenie padło na zbyt niskie napięcie ładowania. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze i 14,4V nawet na włączonych światłach, ale podczas pomiarów okazało się, że gdy wyłączy się climatronic to LEDy przestają się żarzyć. Zostawiliśmy to tak do wiosny ale wydaje mi się, że na żarówki od pozycyjnych trafia za niskie napięcie aby wyłączyć przekaźnik od gaszenia LEDów. Zmniejszymy obciążenie silnika i napięcie na żarówki widocznie rośnie (gdzieś na instalacji jest spadek napięcia w stosunku do napięcia na akumulatorze).

Edytowane przez krzychmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś przepis który by mówił że jak mam na kloszu odpowiednią homologacje to mogą robić za postojówki ? Kolego Krzychmax nie wiem o co chodzi z tym twoim wpisem ale te philipsy wszystkie przygasają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te philipsy wszystkie przygasają

Możliwe, ja wstawiałem jakieś tańsze DLRy i czytałem na forum, że po włączeniu pozycyjnych DLRy mają się wyłączać a nie przygasać.

Mało tego, w lato się wyłączały a w zimie coś sie stało, że przygasają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam tego posta od początku i mam dobry kocioł w głowie. Zdecydowałem się na zakup lampek DRL i nie mam pojęcia jaki model wybrać. Może ktoś doradzić co wybrać w kwocie do około 250 pln ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam tego posta od początku i mam dobry kocioł w głowie. Zdecydowałem się na zakup lampek DRL i nie mam pojęcia jaki model wybrać. Może ktoś doradzić co wybrać w kwocie do około 250 pln ? Pozdrawiam

 

Jesli jeszcze sie zastanawiasz to moge polecić NSSC 506hp

 

Zamontowałem DLR u siebie i wiecie co mnie teraz wkurza...że mi się zegary nie świecą za dnia:P Musze coś wymyślić żeby i to się pali;lo razem z dlr a już najlepiej by było żeby właśnie same zegary tylko szło dopiąć pomijając deskę i przełączniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem DLR u siebie i wiecie co mnie teraz wkurza...że mi się zegary nie świecą za dnia Musze coś wymyślić żeby i to się pali;lo razem z dlr a już najlepiej by było żeby właśnie same zegary tylko szło dopiąć pomijając deskę i przełączniki...
Faktycznie, czasami przydaloby sie podswietlenie.

Daj znac jak rozwiazales powyzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności