Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Te światła to nic innego jak same mijania bez postojówek czy licznika, które dzięki podłączonemu pinowi tfl włączają się po stacyjce.
Dzieki. Tylne tez sie w tedy swieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie-tylko i włącznie dwie h7 z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylne się już nie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylne się już nie świecą.

To w takim przypadku nie trzeba montowac DRL, tylko aktywowac opcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i wiecie jak to jest z tym przygasaniem ledów i robią jako postojowe ? znowu mi chcieli zabrać dowód przez to że "nie mogą świecić światła jazdy dziennej z normalnymi światłami "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i wiecie jak to jest z tym przygasaniem ledów i robią jako postojowe ? znowu mi chcieli zabrać dowód przez to że "nie mogą świecić światła jazdy dziennej z normalnymi światłami "

 

 

Jak dobrze pamiętam to jak chcesz jeździć i na tych i na tych to DRL muszą przygasać o 50%. A z tym że dowód za takie coś zabierają to jest normalnie. Nie wiem od którego roku jest to zabronione 2009 chyba ale mogę się mylić. Kiedyś tak było żę z przodu DRL świeciły a tył normalnie świecił. Przepisy się zmieniają tak jak pogoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przepisami jest tak że po pierwsze musisz mieć na kloszu wybitą homologację na światła postojowe. Po drugie po włączeniu świateł mijania, światła dzienne muszą się przygasic i świecić z mocą 30%. Jeśli tak masz to szanowni Państwo Policjancji mogą Cie cmoknąć w pędzel bo Ty nie musisz być winny tego że oni nie znają przepisów i przede wszystkim nie powinieneś się godzić na przyjęcie mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przepisami jest tak że po pierwsze musisz mieć na kloszu wybitą homologację na światła postojowe. Po drugie po włączeniu świateł mijania, światła dzienne muszą się przygasic i świecić z mocą 30%. Jeśli tak masz to szanowni Państwo Policjancji mogą Cie cmoknąć w pędzel bo Ty nie musisz być winny tego że oni nie znają przepisów i przede wszystkim nie powinieneś się godzić na przyjęcie mandatu.
Najlepiej w aucie wozic odpowiednie rozporzadzenia i przepisy do wgladu dla nie obeznanych w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba ilość świateł postojowych się liczy. Nie można jeździć na postojowych z DRL mając jednocześnie działające postojówki w lampach standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą, ale w przepisach nie ma chyba tego dokładnie określonego. Ja mam tu i tu i nikt się nie czepia na razie:) Czasami widuję na drogach merca w221 ma ori 2kpl. postojowych jedne w zderzaku drugie w lampie, te w zderzaku przygasają (dzienne) i a w lampie pozycja zkierunkiem. Tu mam link firmy która przerabia i jest dokładnie napisane jak działają, a to chyba fabryczny zestaw lamp. Różnica tylko taka że są 2 kpl postojowych led, a w naszych przypadkach to led i w5w.

http://www.sklep.auto-west.pl/adaptacja-mercedes-s-klasa-w221-na-model-po-fl-p-205.html

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Kupiłem właśnie od forumowego kolegi ori halogeny przerobione na ledy i teraz się zastanawiam, jak je podłączyć aby mieć dzienne i jednocześnie mieć możliwość włączenia ich jako p.mgielne. Czy jak podepnę je pod tfl, a tfl zmostkuję z nl to będzie to działać tak jak chcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nero2313

tak, ja tak mam zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyli w zasadzie to mogę te ledy wpiąć w ori kable od halogenów i zmostkować te dwa piny i też wyjdzie na to samo dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem na etapie podpinania światełek do instalacji i mam pytanie-jak rozebrać włącznik świateł żeby dostać się do kostki bo +po stacyjce chcę podpiąć pod pin tfl bo czytałem że tak też można i jak wyjąć ten cholerny pin z tej kostki bo próbowałem już wyjąć od świateł pozycyjnych ale to mnie przerosło i po paru próbach robię się nerwowy a raczej nic nie chcę uszkodzić a podpiąć się pod 75x to chyba trzeba pół samochodu rozebrać napiszcie co szybciej pójdzie i jak to zrobić dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat przed zamontowaniem świateł do jazdy dziennej. Mam dwie opcje:

- zamontować same żarówki w miejsce halogenów i przerobić zasilacznie halogenów na tylko po stacyjce

- zamontować w kratki na dole, jak "Bóg przykazał". W Fordzie żonki, podpiąłem +12V do włączenia z czujnika wstecznego. Jak wygląda to w B5?

Temat jest długi ale nie znalazłem info o zasilaniu z czujnika. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie ledy kupić do b5fl , chcę je wmontować w kratki(atrapy) zderzaka ?

Gdzie mam wpiąć ten PLUS po stacyjce , w jakie miejsce dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy który pin we wtyczce która wchodzi do lampy odpowiada światło mijania? Po podpięciu ledów brak mi lewego ksenona tego od strony kierowcy i czy mogę sprawdzić czy do wtyczki dochodzi napięcie próbówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie ostatnie dwie strony a wiedza będzie wam dana.

 

W Fordzie żonki, podpiąłem +12V do włączenia z czujnika wstecznego.
Gdzie mam wpiąć ten PLUS po stacyjce

co ma wspóklnego napiecie od wstecznego do swiateł dziennych?? Podłaczcie pod tfl we właczniku świateł

Temat jest długi ale nie znalazłem info o zasilaniu z czujnika.

myślę że myślisz o czujniku zmierzchu żeby się wyłączały, ale 3bg nie ma takiego bajeru.

zamontować same żarówki w miejsce halogenów

brak homologacji RL00 do świateł dziennych halogen to halogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy który pin we wtyczce która wchodzi do lampy odpowiada światło mijania? Po podpięciu ledów brak mi lewego ksenona tego od strony kierowcy i czy mogę sprawdzić czy do wtyczki dochodzi napięcie próbówką?

Naprawdę nikt nie wie? Forum przeglądałem nic nie znalazłem. Sam nie wiem czy wypięcie obu wtyczek jedną od świateł a druga od przełącznika może coś takiego spowodować.Dzienne pięknie świecą i gasną kiedy przełączam na pozycyjne a tu mijania brak-a tak myślałem żeby nie brać się dzisiaj za robotę bo 13 jeszcze raz wszystko sprawdziłem i oprócz mijania brak prawego przeciwmgielnego, jutro podłącze kompa i zobaczę co wyjdzie

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności