Skocz do zawartości
romeo9999

TFSI wymiana cewek za free w ASO

Rekomendowane odpowiedzi

Endrju dzięki za informację... Sory Makaron11 - nie zauważyłem że jesteśmy ziomalami.

Może i faktycznie moje auto z racji że jest to model w/g VIN 2008 , nie kwalifikuje się puki co na żadną akcję serwisową, a serwis Sieńko i Syn jednak nie leci w kulki...

A co do obsługi - faktycznie jest tam bardzo miła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak , byłem dziś na 8 zostawiłem auto a w tym czasie dostałem passata CC na godzinę :D po powrocie okazało się ,że wszystkie cztery cewki mam do wymiany ale wymiana będzie dopiero w poniedziałek jak cewki zamówią :/ no cóż niech stracę poczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc tak , byłem dziś na 8 zostawiłem auto a w tym czasie dostałem passata CC na godzinę :D po powrocie okazało się ,że wszystkie cztery cewki mam do wymiany ale wymiana będzie dopiero w poniedziałek jak cewki zamówią :/ no cóż niech stracę poczekam ;)

 

Wszyscy tak mają. Ja umówiony jestem na wymianę 6.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na na zleceniu nr 28F5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie cewek cos sie dzieje bo zatankowałem pod sam korek wyzerowałem liczniki i pokazuje mi 630 total range a zawsze mi pokazywało 680 ??????? a spalanie pokazuje 8.5

 

obeznie mi pokazuje 590 i 100 km juz przejechałem

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja po wymianie , wszystkie 4-ry cewki nówki sztuki. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo 4 ceweczki wymienione :D różnicy w jeździe nie widzę żadnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak spalanie na nowych cewkach nie moge zejsc do 8.3 to tragedia

przy 180 km spalanie na starych cewkach 8,3 teraz 9.2 do 9.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki jak spalanie na nowych cewkach nie moge zejsc do 8.3 to tragedia

przy 180 km spalanie na starych cewkach 8,3 teraz 9.2 do 9.8

A jakie masz laczki? Bo ja jak kupiłem to na letnich 235/40/18 i niżej niż 8.9 nie zszedłem i to bez różnicy czy nowe cewki czy stare, a średnio mam 9,3 - 9,5 to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj panowie z tym spalaniem :)

Jak chce zejsc ponizej 10l w miescie to dostaje palpitacji serca z nudow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez jaj panowie z tym spalaniem :)

Jak chce zejsc ponizej 10l w miescie to dostaje palpitacji serca z nudow...

Nie przyrównój mojej wioski do swojej. Zanim Ty przejedziesz 2 krzyżówki ze światłami to ja przejadę całe moje miasteczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było wzrostu spalania..., a staram się sprawdzać dość dokładnie. Zdarzało się, że schodziłem dość nisko w okolice 8 litrów. Średnie spalanie teraz mam 8,5 l/100km w trybie zrównoważonym; miasto 65% trasa 35%.

 

Cewki wymieniałem listopad/grudzień ubiegłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a na jakich kołach śmigasz ?, bo to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też umówiłem się na sprawdzenie lub wymianę cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła mam te same zimówki bo jeszcze nie zmieniałem brak czasu 215/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek a na jakich kołach śmigasz ?, bo to ważne.

 

Zimówki 205/55 R16 - tak, jak pisałem, wymiana cewek w zimie (listopad/grudzień).

Także pilnuję spalania, co tankowanie (wpisuję sobie dane na stronie autoWcentrum.pl - tam jest fajne narzędzie to tego typu obliczeń).

 

Letnie mam 215/55 R16 (wymienione ze trzy tygodnie temu) - średnie spalanie udaje mi się póki co utrzymać na zbliżonym poziomie. Ale im będzie cieplej, tym noga zrobi się cięższa... :) chwilowo przez ceny paliwa staram się grzeczniej obchodzić z gazem...

W międzyczasie zmieniałem też paliwo z BP na Orlen, zauważyłem też spadek o jakieś 0,4l/100km. Jednak w sobotę obadam w ASO EGR, bo błąd mi wywala od kilku dni i mam nadzieję, że to syf, a nie mechaniczne uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec wymiana cewek jest z tego powodu ze padały oraz nie spalały całego paliwa a ono szło do katalizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi ok. 9.5 - 10 po mieścinie na moich 18-tkach pali 235/40, także u mnie nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuje za wątek. Niestety zobaczyłem go dopiero po pierwszej awarii. Poszła mi jedna cewka, wymienialem za kasę nie w aso:( ciekawe czy mógłbym zarządać od ASO zwrotów takich kosztów?:) + wymienić jeszcze raz wszystkie 4 albo pozostałe 3 cewki na nowe. Jutro odbieram samochód z przeglądu w VTG wiec podjadę do ASO Chylińscy, które jest 500m obok (modlińska, Warszawa) i zobaczymy czy mi tez przysługuje wymiana/akcja serwisowa, ale z tego co widzę to raczej tak..

 

P.S. Prymas powiedziałeś, że zszedłeś o 0,4 litra zmieniając stacje benzynowa z BP na Orlen, ale sam widzisz, ze zaczęło Ci wywalać "check Engine". Przetestuj spalanie i reakcje silnika na Shell vpower.. Powinieneś się rangem mile zaskoczyć. Nie ma lepszej jakościowo benzyny w PL, a silniki TFSI są bardzo wrażliwe jeżeli chodzi o jakość benzynki. Mi się udało w trasie zejść tylko raz w życiu do 8,9 ale mój passek ma 265hp/380nm na 100oktanowym programie. A tak to po mieście 65%korki 35%jazda to raczej cirka 15-16pali.

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mogę Ci powiedzieć, że vin to nie wszystko, w ASO sprawdzają jeszcze po nr na cewkach jeśli jedną już wymieniłeś to wymienią Ci tylko 3 pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności