Skocz do zawartości
tom_s

Adaptacja sterownika silnika, dopasowanie immo nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem dotyczy passata 97 rok AHU. Wymieniliśmy sterownik bo w obecnym ECU padł czujnik ciśnienia atmosf. (podaje cały czas ok 650mbar, chwilami wskazuje wartości powyżej 1000mbar ale po chwili znów ok 650.). Auto nie ma mocy i przeładowuje. Sterownik w środku był zalany olejem - może to było przyczyną jego uszkodzenia.

 

Teraz blokuje go immo. Dysponuję kablem od viaken. Proszę o info czy do zrobienia dopasowania ECU do immo w zegarach potrzebny jest kod PIN zegarów? Czy trzeba logować?

 

Procedura adaptacji jest w wielu miejscach opisana (m.in. za pomocą vag-com). 17 (zegary), 10 (adaptacja), 00 (kanał), wpisujemy 0. Zegary powinny odczytać dane ze sterownika silnika tak? U mnie to niestety nie działa, tzn. błędy wykasowane, wchodzę w adaptację, kanał 00, klikam Read --> Save, program pyta czy chcę wpisać 0, potwierdzam OK. I dalej nic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku co do problemu z sterownikiem ciśnienia to lepiej oczywiście wyczyścić sterownik z oleju ale lepiej jest czujnik przelutować. Miałem ten sam problem i powiem ci że wkurzyło mnie to z tym czujniczkiem, ja go wymieniłem i dalej nie działało i zostawiłem tak, wskazania dalej są na poziomie 690. Teraz autko jezdzi dobrze wyczyściłem turbo, N75 wymieniłem i narazie jedzie dobrze kręci się ładnie. Jeżeli chcesz to poszukam, swego czasu koleś sprzedawał takie czujniki na allegro za 30 zł ale bym musiał wiedzieć jaki masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie problem bo tą aukcję allegro widziałem i faktycznie są te czujniki atmosf. za 30. Z oleju wszystko wyczyściliśmy ale i tak wariuje i raczej większość czasu wskazuje ok. 600mbar niż ok. 1000 czyli padł. Tylko skoro ten się wysypał to od oleju równie dobrze mógł paść czujnik MAF, co prawda wskazuje wartości, ale też nie wiem na ile dobrze. Podmieniliśmy narazie ECU tylko właśnie problem z tą adaptacją jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na ominięcie IMMO wtedy nie będzie działał było to jakoś tak

 

25-immo

02-odczyt błędów

05-kasowanie błędów

10-adaptacja

000-kanał

potwierdzasz i już

Koledzy tutaj na forum pisali że trzeba zalogować grupę (chyba 4) nie pamiętam i tam są wartości wymagane i bendzie widać czy MAP szfankuje. Jak zrobisz adaptacje tego sterownika to napisz czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki numer miał stary ECU, jaki ma nowy

2. Jaki dokładnie bład masz w ECU przy próbie odpalenia auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek i jak z adaptacją?? Czujnik działa normalnie? nie ma przeładowań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procedura adaptacji jest w wielu miejscach opisana (m.in. za pomocą vag-com). 17 (zegary), 10 (adaptacja), 00 (kanał), wpisujemy 0. Zegary powinny odczytać dane ze sterownika silnika tak? U mnie to niestety nie działa, tzn. błędy wykasowane, wchodzę w adaptację, kanał 00, klikam Read --> Save, program pyta czy chcę wpisać 0, potwierdzam OK. I dalej nic.

 

zamiast w 17 wejdz w 25 i reszta taka sama ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry że się wetne ale mam takie male pytanko odnośnie tej adaptacji, czy jakbym chcial zmienić zegary bo mam zielone, na niebieskie to czy da się samemu zaadaptować nowe zegary do immobilizera vagiem?? bo jeden elektryk chcial za to odemnie 500zł :crazy:

a drugi za całkowite odłączenie immo 200zł troche przydrogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry że się wetne ale mam takie male pytanko odnośnie tej adaptacji, czy jakbym chcial zmienić zegary bo mam zielone, na niebieskie to czy da się samemu zaadaptować nowe zegary do immobilizera vagiem?? bo jeden elektryk chcial za to odemnie 500zł :crazy:

a drugi za całkowite odłączenie immo 200zł troche przydrogo...

do tego potrzebujesz kabel VAG TACHO lub COMANDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli takim za 75zł

http://allegro.pl/vag-k-can-commander-1-4-full-tacho-pin-wyprzedaz-i1541679406.html

 

da rade to zrobić?? :) no to juz zdecydowanie taniej wychodzi i w dodatku jeszcze kabelek mi zostaje... super... (nieźle sobie policzył 500zł :/ za chwile grzebania w laptopie heh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli takim za 75zł

http://allegro.pl/vag-k-can-commander-1-4-full-tacho-pin-wyprzedaz-i1541679406.html

 

da rade to zrobić?? :) no to juz zdecydowanie taniej wychodzi i w dodatku jeszcze kabelek mi zostaje... super... (nieźle sobie policzył 500zł :/ za chwile grzebania w laptopie heh)

no coś w ten deseń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe za chwile grzebania w laptopie :) jak to wszystko jest takie proste to kupujesz kabel i sam robisz. Tylko ze jak sam bd chcial zrobic i wysadzisz licznik to bd wtedy mial wiecej problemow niz na poczatku dlatego takie pieniadze. Koles ceni swoją robote przynajmniej bardzo dobrze. Bo jak on cos Ci spsuje to potem bedzie musial kupic zegary i kodowac itp to przynajmniej wyjdzie na swoje a tak jakby zrobil za 100 zł i z***** licznik bo czasami mozna zjebac to bedzie mial w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe za chwile grzebania w laptopie jak to wszystko jest takie proste to kupujesz kabel i sam robisz. Tylko ze jak sam bd chcial zrobic i wysadzisz licznik to bd wtedy mial wiecej problemow niz na poczatku dlatego takie pieniadze. Koles ceni swoją robote przynajmniej bardzo dobrze. Bo jak on cos Ci spsuje to potem bedzie musial kupic zegary i kodowac itp to przynajmniej wyjdzie na swoje a tak jakby zrobil za 100 zł i z***** licznik bo czasami mozna zjebac to bedzie mial w plecy

 

czyli za postawienie systemu w lapku albo PC trzeba brac przynajmniej 2000 pln bo a nóż trzeba bedzie odkupic sprzęt a i jeszcze trzeba wyjsc na swoje.

Skoro gośc bierze tyle żeby wrazie czego odkupic to na czym pracuje to znaczy że sie nie zna i robi przy pomocy google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zegary z zielonym podświetleniem mają inny immo niż z niebieskim podświetleniem i sprawa nie jest taka prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosiek mylisz dwie rozne rzeczy. najlepiej kup sobie sprzet, zainwestuj, otworz dzialalnosc, płac podatki,ZUS i inne oplaty i bierz za taka robote 50 zł.tozto bez sensu

widocznie koles ma ori kable i musi trzymac cene a jak komus sie nie podoba to dowidzenia a jak jest dobry to i tak ma klientow. toz wolalbym zrobic jedno takie immo za 500 zł niz w pieciu autach np po stowce to tak na marginesie

pzdr:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega ma całkowitą rację, trzeba rozróżniać Pana Mietka, i tzw. mataczy garażowych od warsztatu który za licencje na programy płaci nie mówiąc już o ZUS-e i podatkach. Wtedy dyskusja nad cenami ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek i mam prośbę czy ktoś może dokładnie opisać jak wygląda adaptacja nowego kompa ECU. Posiadam VAG TACHO i jak by ktoś mógł opisać pod ten program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności