Skocz do zawartości
Gość Zenon Zmyłer

Opony zimowe 165/70R14 do B4?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zenon Zmyłer

Witam wszystkich :)

przymierzam sie do zmiany opon na zimowe w moim pasku (wybor padl na Barum Polaris2 ale to osobna historia ;) ). Rzecz w tym, że nie mam pewności co do rozmiaru. Wg tabeli zamienników na http://www.opony.com.pl fabryczne ogumienie to 165/70R14, trochę mnie to dziwi bo instrukcja zaleca zimówki 185/65R14 lub 195/60R14 i nie wspomina nic o 165/70R14.

Przyznam, że te ostatnie są najbardziej kuszące ze względu na cenę.

Czy ktos z Was jeździ B4 na zimówkach 165/70R14? Co sądzicie o założeniu opon węższych niż najwęższe zalecane w manualu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon Zmyłer
Spore ryzyko. Minimum to 185.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Wolałbym się upewnić zanim zamówię oponki. Z tego co wstępnie powiedział mi jeden fachman od opon to 165/70 spokojnie podejdzie, ale naszły mnie wątpliwości po zaglądnięciu do instrukcji..

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon Zmyłer
Kalkulator opon

 

W moim letnie i zimowe to 185/65/14.

 

Teraz jeżdżę na letnich 195/60/14. Wyglądałoby więc na to że oszczędnośc może być tylko pozorna :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jeżdżę na letnich 195/60/14. Wyglądałoby więc na to że oszczędnośc może być tylko pozorna

I może się zemścić.

Zakładaj 185, a i tak będziesz miał wrażenie, że są mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro_i

Ja miałem w tamtym roku podobny problem, kupiłem zimówki 185/chyba65 w lecie śmigam na 195/chyba60.

Ale to nie jest w tej chwili najważniejsze.

Też miałem kupić Barum Polaris ale zobacz opinie kupujących najlepsze opinie zbiera w tej cenie opona zimowa Sawa Eskimo są chyba na licencji Gudyer.

Ja je kupiłem i jeżdziłem jeden sezon zimowy i powiem ci rewela jak dla mnie teraz druga zima i spoko naprawde zobacz opinie.

Jedno ale robią te opony w Słoweni jak się nie mylę i w Polsce i tu mały problem o ile na te Słoweńskie niema skarg to na nasze krajowe są podobno lubią się wybulić ale tylko Polskie.

Zamów Słowenskie naprawdę warto.

 

savabw1.jpg

 

Pozdro aro_i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowe polarisy 2 w rozm. 185/65/14. Opona jak opona, trzyma całkiem nieźle ale jak przyjdzie ostra pogoda to nie wiele pomaga. Ciężko nawet ruszyć spod świateł czasem a i hamowanie jest ciężkie też oczywiście gdy świeżo śnieg spadnie i jest to takie błotko. Ale co musze powiedzieć to to że na tyle mam jakieś continentale, które nie są już nowe i uwaga, uwaga pierwszy raz na rondzie (mimo że nie było śniegu) auto mi tyłem zarzuciło (stało się nadsterowne) a jak wiadomo nasze passki to raczej podsterowne są. Musiało to nieźle wyglądać dla innych kierowców, jak zobaczylo passka "driftującego" na rondzie :) Teraz zbieram na komplet na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon Zmyłer

Więc nie ma rady, trzeba brać 185/65/14

 

aro_i, Eskimo S3 powiadasz.. Trzeba będzie rzecz przemyśleć bo czas nagli a opinie rzeczywiście zachęcające. Co do Polaris2, to teść i sąsiad na nich jeżdżą i sobie chwalą.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro_i

Sawa ma bardzo dobry bierznik na świerzy śnieg, błoto pośniegowe, jak jedziesz po suchym są naprawde dość ciche w deszczu ciut głośniejsze.

Nasze Paseczki są przednionapędowe i opona musi sobie dobrze radzić.

Ja na Sawach niemiałem żadnego problemu z wiechaniem gdziekolwiek w zimie (w granicach rossądku ;) )

Jak zamówiłem te Sawy w tamtym roku na tej stronie co fotka, przysłali mi właśnie Barumy Polaris :orany: byłem w pracy i żona odebrała :krzeslem: więc miałem je w rękach i omała ich nie zostawiłem.

Jednak zadzwoniłem opierdol..... :hyhy: i bez problemu za darmo wymienili na Sawy dzwoniła potem Pani i przepraszała za pomyłkę.

Barumy podobno tak twierdzą użytkownicy lubi się bieżnik wyząpkować i strasznie głośnesą.

Ale to moje zdanie kupisz takie jakie zechcesz.

Aha napisz na jakie się zdecydowałeś tak z ciekawości :vw:

I jeszcze jedno że miałem je w domu i macałem :zawstydzony: Barumy mają sporo miększą mieszankę gumy od Saw i na suchum w cieplejsze dni szybciej się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem 195/55/15 Michelin Alpin i nie wyobrażam sobie Paska na 165, a nawet 175. Zdecydowanie za wąska i za słaba opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja mam 185/65 R14 Dębica frigo dir.Są bardzo dobre na śniegu i do tego są ciche.Sawa eskimo też jest dobrą oponą - może nawet trochę lepiej hamuje na mokrym niż frigo.Ale na śniegu zostaje w tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon Zmyłer

Dzięki za podpowiedzi :) W takim razie zdecyduję się na Sava Eskimo S3. Cenowo porównywalne z Polarisami a więcej użytkowników je poleca, pewnie nie bez powodu ;)

Do tej pory radziłem sobie z zimą na całosezonowych i nalewkach :wstyd: ale po dwóch ciepłych akcjach zeszłej zimy stwierdziłem, że nigdy więcej nie założę tego śmiecia i te zimówki będą pierwszymi z prawdziwego zdarzenia jakie będę zamawiał. Ciekaw jestem więc opinii bardziej ode mnie doświadczonych w tej materii kolegów :ok:

aro_i w jaki sposób można odróżnić te słoweńskie? Wystarczy po prostu zaznaczyć w zamówieniu? Najprawdopodobniej będę kupował w netcar.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnosnie zimowek to do Paska 185/65/14 smiało podejdo ale,

 

Wyglodajo dopiero 195/55/15 :)

Swoją role tesz oczywiscie spełaniajo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dorzucę coś od siebie...

Nie wiem, czy wiecie, ale standardowa opona zimowa powinna być 2 rozmiary węższa od letniej -również standardowej.

Ciekaw jestem, czy wiecie dlaczego?

Ja upierałbym się przy 175.

:ok:

 

 

==========

Podpowiadam:

Opona ma spełniać swoje zadanie a nie ładnie wyglądać.

Tylko dlaczego? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

JAFO a na jakim rozmiarze jeździsz? :)

 

Też gdzieś słyszałem taką opinię.Ale wątpie by zmiana szerokości opony o 10mm dała jakiś wymierny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc opony na zime to drugorzedna sprawa.

Wazna jest grubosc bierznika !!! i jego kształt !!! oraz mieszanka gumowa z jakiej jest opona.

 

Zmiejszajoc lub zwiekszjaoc szerokosc opony regulujemy tym samym nacisk opony na podloze, ale tak jak pisalem wyzej ma to drugorzedne znaczenie :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wigus

a ja mam 195/65/15 good year Ultra Grip 5 i sadze ze sa bardzo dobre:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szerokosc opony na zime to drugorzedna sprawa.

Wazna jest grubosc bierznika !!! i jego kształt !!! oraz mieszanka gumowa z jakiej jest opona.

 

Zmiejszajoc lub zwiekszjaoc szerokosc opony regulujemy tym samym nacisk opony na podloze, ale tak jak pisalem wyzej ma to drugorzedne znaczenie :)

 

Pozdro

 

 

No wiesz.

Kupując nową oponę nie mamy raczej wpływu na wysokość bieżnika jego rzeźbę oraz skład mieszanki. Producenci starają się, by opona była dobra i miała wysoki bieżnik. ;)

Poprostu kupując oponę wybieramy producenta, rzeźbę oraz szerokość opony.

I nie jest drugorzędną sprawą nacisk na 1cm˛ opony. Zwłaszcza, jeśli nie jest to suchy asfalt i goły lód.

Jeśli widział ktoś auta rajdowe zimą, to zauważył, że opony, jakie mają one założone przypominają swoją szerokością dojazdówki. Nie piszę o kolcach, bo te to tylko na odcinki z przeważającą ilością samego lodu.

 

Dlatego twierdzę, że szerokość nie jest drugorzędną sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności