Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem oleju powoli zbliża się termin wymiany, jakim olejem zalać CR-a

 

5w30 z normą 504.00 507.00. Marka oleju zależna od $. Ja osobiście jeżdżę na Motulu, ale można kupić zarówno coś lepszego jak np. Millers, ale tańszego jak Castrol czy Mobil. Lepiej też wymieniać olej co 15tys km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5w30 z normą 504.00 507.00. Marka oleju zależna od $. Ja osobiście jeżdżę na Motulu, ale można kupić zarówno coś lepszego jak np. Millers, ale tańszego jak Castrol czy Mobil. Lepiej też wymieniać olej co 15tys km ;)

 

Wymiana oczywiście co 15 tys zastanawiam sie bardzo nad Millersem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana oczywiście co 15 tys zastanawiam sie bardzo nad Millersem

 

Motul, Valvoline, Millers, Liqui Moly - to dobre marki, więc obojętnie którą z nich wybierzesz i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Valvoline SynPower 5w30 z normą 507.00 idealnie nadaje się do CR z DPF. W poprzednim Pasku 1.9 też stosowałem Valvoline tylko Durablend. Mam pozytywne opinie o tych olejach. Warte polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% satysfakcj daje ten CR.... przebieg stan dzisiejszy 102000 mil... na kartach historii serwisowej zapisana jedynie ta usterka - Throttle valve housing (electric fault) Brak ubytku oleju, wymiana co 8-9 tys mil. Olej Castrol 5w-30 norma 507. Spalanie jak widac na zdjeciu, po autostradzie przepisowo bez zbednego "deptania" cieszy oko, miasto po za godzinami szczytu mozna osiagnac 45mpg. Jednym slowem dbac kontrolowac wymieniac na czas to co trzeba a motor odwdziecza sie tym samym. image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf, dobrnąłem do końca wątku...

Większość dyskusji nt spalania i porównaniu osiągów PD vs CR, a więc "o głupotach".

Ogólnie, rysuje mi się bardzo pozytywne wrażenie nt konstrukcji.

Ja szukam opinii o 2.0 TDI CR, bo mam na oku samochód z takim silnikiem.

W poniższym linku podaję całe moje pytanie w wątku nt tuningu tego silnika:

http://forum.vw-passat.pl/threads/117815-CHIP-do-2-0tdi-CR-140?p=2083436&viewfull=1#post2083436

Edytowane przez soliera
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik 2.0TDI CR 140KM to mogę Ci powiedzieć że Golfem dobrnąłem do 201tyś km i przy tym silniku oprócz rozrządu przy 180tyś nie robiłem nic. Pięknie pracował a nie da się ukryc że to była świeża jednostka bo z 2009r. Nigdy też nie było problemu z dpf. Polecam.

Edytowane przez mufik900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Audi się dzieje, że chcesz zamieniać :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz opisze moje spostrzeżenia co do silnika CBAB 140km. Rok 2009, Passat sedan, highline. Przebieg na dzień dzisiejszy 320tyś. Zero awarii, przy 190 tyś zaczęła stukać dwumasa na zimnym, jezdzi do dzis z tym. Eksploatacja: 2x tarcze z przodu, raz z tyłu, przycisk ręcznego, olej w dsg, opone 3 komplety, olej i filtry. Auto użytkuje mój ojciec, więc studzenie turbiny itp. oczywiście jest. Srednie spalanie przy 180/200 km/h 6.8 po niemcach, tutaj w Polsce tak do 140km/h spalenie 5.3/5.9. Jest to spalanie wg. komputera oraz tankowań, nie przekłamuje. W mieście 6/8, nie wiem sam bo nigdy sie tym nie interesowałem tak na prawde. Ale silnik godny polecenia. Naprawde dobra jednostka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180/200 i 6.8 po co pisac takie brednie kolego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sedan przy tej prędkości spalił jakieś 8 litrów. Końcówkę trasy (jakieś 20% trasy) jechałem spokojnie i wyszło dokładnie 7,9L/100km.

A z samej autostrady pewnie wyszłoby jakieś 8,3-8,5.

Ale na pewno nie da się 6 litrów ;)

Ale na całej autostradzie tempomat 190, przy wyprzedzaniu do oporu ponad 200. Na te prędkości te 8,5 litra trzeba liczyć, a to i tak bardzo mało moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie i to są realne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale spalanie to jest koszmar prawie 9l w mieście.

No wiem - jak spokojniej jeżdżę, to się w 8 zmieszczę, ale na dłuższą metę to męczace jest, więc srednio 9 zeżre. Ale za to na trasie przy średnio 120 km/h - mieszczę się w 5 litrach :D A myślisz, ze pasek zje ci w mieście mniej?

 

 

Ogólnie przerażony jestem wyposażeniem ,uwierzysz że nie ma lampki pod osłonami przeciwsłonecznymi?;-) a np. posiada asystenta świateł drogowych.

No uwierzę, bo sam też ich nie mam. Nie ma nawet oświetlenia schowka :dobani: Oświetlenie schowka plus lampki z przodu, świecace na nogi kierowcy i pasażera, to się w serwisie nazywa pakiet oświetleniowy nr 1. Mam zamiar to założyć. Każda lampka 48 zł i do tego trzy wtyczki - a każda wtyczka 45 zł - to jakiś absurd.

Lusterka są elektryczne a nie są ogrzewane :dobani: W każdej wcześniejszej audicy była klima dwustrefowa - tutaj jest jednostrefowa.

A ten asystent świateł drogowych, to co to jest? :hmm Doświetlanie zakrętów? Doświetlanie musiałem uaktywnić VCDSem.

 

Ale co by nie powiedzieć, to wygląd ma :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

M

Ale na pewno nie da się 6 litrów ;)

 

Da się, ale wolniej :D Sprawdzałem na autostradzie. Przy stałej prędkosci 150 km/h - spalanie chwilowe 5.8-6.2 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.2 na stu km po a4 w 3 osoby plus zapakowany bagaznik, 140-160 km/h, crka 2009 cbab 140 KM. Myślę że ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

autostrada, trasa 400km:

110-115 km/h 5,4l /100

130-140 km/h 6,5l /100

160-180 km/h 8,5l /100

 

CBAB, kombi, 215/55/R16, rodzina 2+2, bagażnik pełny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie tylko dodam że różnica między kołami 16 cali i oponie 205, a 18 cali i oponie 235 to ok 1,5 litra w mieście i ok 0,8-1,0 litra w trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że standardowo 16tka ma 225 :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso
Tylko że standardowo 16tka ma 225 :fajny

 

może w audi, bo u mnie

156 PJ1 G "Milwaukee" - 4 alloy wheels 7J x 16 - tires 215/55 R 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

Ja nie jeżdżę passatem :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności