Skocz do zawartości
guutson

Lista zadowolonych użytkowników TDI-CR

Rekomendowane odpowiedzi

Te ciągłe narzekania na silniki TDI zainspirowały mnie do stworzenia takiego wątku. Zawsze jest tak, że jeżeli coś się psuje to się o tym pisze na forum, a gdy działa to nikt o tym nie pisze. Ja sam o mało co nie kupił bym TDI gdyż znalazłem bardzo dużo negatywnych opinii, a praktycznie brak pochwał. Proponuję, aby wpisywali się tutaj zadowoleni użytkownicy silników TDI-CR wraz z podaniem przebiegu.

 

Ja swoim 2.0 TDI-CR 170KM zrobiłem już 101 000 km bez najmniejszej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim 140 TDI CR zrobiłem dopiero pierwsze 10kkm, ale jak na razie jestem zachwycony kulturą pracy i spalaniem - ciężko tym spalić 7 litrów/100km :)

Na opinie o bezawaryjności przyjdzie czas :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w styczniu 2011 B6 2.0 TDI CR 170 KM jestem wrecz oczarowany kultura pracy silnika i spalniem również.Przyspiesza od samego dołu az do czerwonego pola bez zadnej zadyszki jakby jechał do pożaru:)Dopiero mam przejechane 5 tys-jak dotąd super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 19 tys. nalotu ale jak narazie jestem baaardzo zadowolony.Uderzająca jest kultura pracy tego motoru.Mam TDI 170 km common rail i w porównaniu do np.1,9TDI 131 km to jest rakieta (230 km/h bez problemu).Spalanie również 1,5 l niższe a przede wszystkim nie bierze oleju(na 10 000 ubyło może milimetr na miarce).Co ciekawe po słabym poczatku 2,0 TDI na pompowtryskiwaczach,który uchodzi za awaryjny 2,0 TDI CR to zupełnie nowy motor.To jest połowa silnika 4,2 z Audi i ma niewiele wspólnego z pierwszymi 2,0 TDI ,który był rozwiercona jednostką 1,9.Pytałem znajomych z ASO VW i mówią,że są już auta common rail dobijające już do 300 000 i są absolutnie bezawaryjne.Mój znajomy mistrz z ASO mówił ,że 2,0 tdi na pompowtryskiwaczach nie chciał by za darmo tak 2,0 TDI common rail to zupelnie inna bajka.Obecnie jeżdzi mercedesem 124 i "poluje" na passata 2,0 TDI common rail właśnie ze względu na bezawaryjność.Osobiście do dziś eksploatuję 1,9 w innym aucie i nie dam złego słowa powiedzieć ale to traktor przy 2,0 TDI common rail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję opinie na temat 2.0 TDI-CR umieszczać w jednym wątku- stronę wcześniej jest dosyć spory wątek na ten temat.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20344

 

 

Może da się połączyć te dwa wątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem do tej pory swoim 50,000 KM i silnik super, jedyny mankament to szarpiace masakrycznie DSG, szczegolnie przy redukcji z 3-2 przy wolnym toczeniu sie np. do swiatel na trybie Drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę TDI-CR od ponad roku. Przyjechałem ok 20 tys. km i na razie silnik bez zarzutu. W sumie mam 100 tys. przebiegu, byle tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112500 dziś wybiło w tym 80tyś moich i odpukać oby tak dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę CR dopiero od 3 miesięcy, przebieg 150tys.km. ale ja zrobiłem już 15tys.km. /latem wyjazd do Chorwacji-4500km/ i jestem b.mile zaskoczony ciszą w kabinie w porównaniu do moich poprzednich TDI, tak samo jeżeli chodzi o kulturę pracy. Nie wspomnę o spalaniu.... Albo wspomnę:D Wiem, że dużo zależy od stylu jazdy, nawet bardzo dużo. Ponieważ do pracy mam 50km. w jedną stronę, chyba do perfekcji;-) nauczyłem się ecodrivingu. Jeżdżę ze stałą prędkością 100-110km/h /oczywiście pamiętam co jakiś czas o "przegonieniu turbinku"/ i spalanie oscyluję pomiędzy 4,3-4,6l./100km. Raz udało mi się zrobić na zbiorniku 1500km! Komp pokazywał, że za 80km. stanę:-) Gdy jechaliśmy, w 4 auta do Chorwacji /autostrady tempomat 140km/h, boczne prawie przepisowo/ mój CR pokazał średnie spalanie przez 4500km. 5,2l. kolegi Passat 2,0TDI PD 2007r. 5,9l., a dwie Toyoty Verso po 6l. Wszyscy byli w szoku spalaniem mojego Paska... Aha, narazie 0 awarii. Pozdrawiam.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też CRem jeżdzę i co prawda to nie passat, ale w 3 miesiace zrobiłem juz 10 tkm i jestem mega zadowoloy :D Zarówno spalaniem - na poziomie 5 litrów, jak i ciszą w środku. Dopiero tak przy 170u słychać COŚ z silnika. Moment obrotowy też zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A6 2.0 cr ale 136 ps i nie moge powiedziec ze jest cichy,moj byly passat b6 1,9 byl ciut glosniejszy ale to nie byla wielka roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam A6 2.0 cr ale 136 ps i nie moge powiedziec ze jest cichy,moj byly passat b6 1,9 byl ciut glosniejszy ale to nie byla wielka roznica

Gdy jadę 120km/h, wtedy obrotomierz pokazuje trochę ponad 2000obr/min, to w moim CR jest idealalna cisza, porównując do mich poprzednich TDI różnica jest spora. Może Ty masz inne odczucia. Dopiero powyżej 140km/h , czyli od 2500obr/min zaczynam delikatnie słyszeć silnik. Powyżej 170km/h, czyli 3000obr/min zaczynam słyszeć już tylko opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140km/h , czyli od 2500obr/min

Wrzuć proszę fotkę ile masz obrotów przy 140 km/h

 

Czy jest możliwe żeby między manualem a dsg była duża różnica w obrotach przy konkretnych prędkościach podczas jazdy na tych samych biegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć proszę fotkę ile masz obrotów przy 140 km/h

 

Czy jest możliwe żeby między manualem a dsg była duża różnica w obrotach przy konkretnych prędkościach podczas jazdy na tych samych biegach?

Znam obroty na pamięć:-) Na pewno na 6b. przy 140km/h mam równe 2500obr/min. A Ty ile masz przy DSG? Jestem bardzo ciekaw. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale o ile dobrze pamiętam gdzieś koło 2800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie tak jak macvw wedlug predkosciomierza, z tym ze w rzeczywistosci jade jakies 133km/h. Kolega majacy CC 2.0 tdi CR 170KM ma 2300 przy 140 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pomerdało :) 2450 obr/min przy 140 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się pomerdało :) 2450 obr/min przy 140 km/h

hmmmm..... jechałem ostatnio równo 140 (na tempomacie) i przysiągł bym że było ponad 2500

musze to sprawdzić

co do cr to ogólnie ok

spalanie mogło by być niższe bo przy wspomnianej wyżej prędkości to okolice 7 wyszły

ale mysle ze to koło+4M+klima

Edytowane przez bart.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 km CR od 2 lat . przejechałem ok 70 tys. Na razie ok. drobne naprawy typu przepustnica- 800 zł czy grucha turbo- 650 zł . Spalanie super . ostatnio Bułgaria kompletem pasażerów przy średniej w tamtą stronę 4,8 a z powrotem 5,o l/100 , miasto ok 6,3-6,9 jak nie ma wielkich korków. Kultura pracy super. Żeby nie zapeszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o zadowolonych użytkownikach a nie o tym, komu ile obrotów licznik pokazuje :fajny

 

Tak wiec panowie - END OF :spam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności