Skocz do zawartości
pepe

narzędzia i wyposażenie warsztatu.

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz stanleya kupisz za 100zł komplet (na alle) i ten sam dostaniesz też za 300zł (w sklepie moto ) to odpowiedz sobie który byś wziął i który jest lepszy

Czy uważasz, że kupujemy narzędzia ze sklepu moto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uważasz, że kupujemy narzędzia ze sklepu moto?
nie oto mi chodziło a o jakość którą odzwierciedla cena produktu bo np klocki hamulcowe TRW kupisz za 70 zł i za 210zł to które byś brał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie oto mi chodziło a o jakość którą odzwierciedla cena produktu bo np klocki hamulcowe TRW kupisz za 70 zł i za 210zł to które byś brał ??

Dalej Ciebie nie rozumiem. Widzę, że jesteś specjalistą w każdej dziedzinie wiedzy. Miałeś do czynienia z TengToolsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej Ciebie nie rozumiem. Widzę, że jesteś specjalistą w każdej dziedzinie wiedzy. Miałeś do czynienia z TengToolsem?
nie jestem specjalistą w każdej dziedzinie wiedzy bo ja polecam zestaw Stanley-a bo nigdy mnie nie zawiódł a pisze o jakości "tych samych" produktów za różne kwoty żeby zobrazować co lepiej się opłaca kupić narzędzia droższe ale wytrzymalsze czy tańsze "tej samej firmy" ale o wiele słabsze bo robione na ilość nie na jakość bardziej nie umiem tego wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem specjalistą w każdej dziedzinie wiedzy bo ja polecam zestaw Stanley-a bo nigdy mnie nie zawiódł a pisze o jakości "tych samych" produktów za różne kwoty żeby zobrazować co lepiej się opłaca kupić narzędzia droższe ale wytrzymalsze czy tańsze "tej samej firmy" ale o wiele słabsze bo robione na ilość nie na jakość bardziej nie umiem tego wytłumaczyć

Nie musisz mi tłumaczyć, że Toya za 200zł będzie lepsza od Toya za 50zł, bo ja doskonale wiem, że tak nie jest. Ja osobiście używam KSToolsa i Bety. Uważam, że KS jest wart swojej ceny. Beta to wiadomo, że wyższa półka. Tenga używają mechanicy u mnie w firmie i o dziwo większość z nich ma jeszcze 90% narzędzi kupionych kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet Wycu ma Tenga jeszcze :D

 

W pracy używamy Bety i dają radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz mi tłumaczyć, że Toya za 200zł będzie lepsza od Toya za 50zł, bo ja doskonale wiem, że tak nie jest. Ja osobiście używam KSToolsa i Bety. Uważam, że KS jest wart swojej ceny. Beta to wiadomo, że wyższa półka. Tenga używają mechanicy u mnie w firmie i o dziwo większość z nich ma jeszcze 90% narzędzi kupionych kilka lat temu.

no i się dogadaliśmy :ok ja używam Stanleya w domu a w zaprzyjaźnionym warsztacie używają skrzynek z wyposażeniem gedore http://www.gedore.pl/ i na razie sobie chwalą je ale taka skrzynka (wózek) to koszt 3000 do 5000 zł w zależności do jakiego stanowiska

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia typu klucze, polecam "coval" też świetna jakość/cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witold Rogowski;Nie no sorki, ale IMO KS to dla majsterkowiczów a nie na profi warsztat. o Tengtoolsie nie wspominając...

 

 

Nie no sory ale po tym co tu napisałeś ,to widzę że jest to dla Ciebie czarna magia .

Osobiście używam Ks Tools , Facom, i Sam . Grzechotki i torx Yato .

Co do Stanleya to były to dobre zestawy , obecnie jakość spadła .

Edytowane przez p10tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Stanleya to były to dobre zestawy , obecnie jakość spadła .

 

Jest stanley i stanley zacznijmy od tego ;) może mielke piszę o tym tańszym stanleyu co go sprzedają na parkingach przy główniejszych drogach i ogłaszaja sie na CB ;) aaaa, i tak samo piły stihla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest stanley i stanley zacznijmy od tego ;) może mielke piszę o tym tańszym stanleyu co go sprzedają na parkingach przy główniejszych drogach i ogłaszaja sie na CB ;) aaaa, i tak samo piły stihla ;)
tak właśnie o tym mówię Marcin że takie "stanleye" z przydrożnych bazarów psują renomę oryginałowi niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
droższe ale wytrzymalsze czy tańsze "tej samej firmy"

 

a kupilbys wahacze od elementaura za 1450 czy z allegro za 1750? rozumiem ze te drozsze bys bral

 

 

tu masz cos na temat rodzajow wkretakow:

http://ciekawenarzedzia.pl/profesjonalne-wkrecanie-na-fatmax%E2%80%99a/

 

Stanley FatMax XL Demolition – wkrętaki ze specjalnym przeznaczeniem

Stanley FatMax XL – wkrętaki dla profesjonalistów

Stanley FatMax – bardzo dobrej jakości wkrętaki

Stanley Cushion Grip – dobrej jakości wkrętaki za dobrą cenę

Stanley BASIC – podstawowa linia wkrętaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kupilbys wahacze od elementaura za 1450 czy z allegro za 1750? rozumiem ze te drozsze bys bral

 

 

tu masz cos na temat rodzajow wkretakow:

http://ciekawenarzedzia.pl/profesjonalne-wkrecanie-na-fatmax%E2%80%99a/

 

Stanley FatMax XL Demolition – wkrętaki ze specjalnym przeznaczeniem

Stanley FatMax XL – wkrętaki dla profesjonalistów

Stanley FatMax – bardzo dobrej jakości wkrętaki

Stanley Cushion Grip – dobrej jakości wkrętaki za dobrą cenę

Stanley BASIC – podstawowa linia wkrętaków

co do zawieszenia to mam swojego dostawcę z forum a narzędzia kupuje u kolegi i nie mam żadnych problemów z wymianą wadliwych narzędzi a o tych wkrętakach pierwsze widzę

Przemek ja nie chce polemiki na temat kto lepiej zna się na narzędziach czy innych produktach autor chciał opinii i ja swoją wyraziłem i rozumiem ze są inne firmy lepsze i droższe ale mi "stanley" wystarcza" do garażu przydomowego a o to pytał autor

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze trzeba kupowac z pewnego zrodla a nie patrzac na najdrozsza cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to ze trzeba kupowac z pewnego zrodla a nie patrzac na najdrozsza cene
no i ja tak robię :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no sory ale po tym co tu napisałeś ,to widzę że jest to dla Ciebie czarna magia .

Osobiście używam Ks Tools , Facom, i Sam . Grzechotki i torx Yato .

Co do Stanleya to były to dobre zestawy , obecnie jakość spadła .

 

to nie jest dla mnie czarna magia bo m.in. z tego żyję.

KS to typowy pakowacz i różnych producentów tam znajdziesz, ale zawsze z Chin. Żadna filozofia. Wystarczy porównać KSa z kilkoma produktami i widzi co z jakiej pochodzi fabryki. Ale skoro się na tym znasz to nie ma potrzeby tłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie Witoldzie Rogowski.

taa... czego pakowaczem ,

Jak czytam takie bzdety to aż dziw bierze .

KS TOOLS jest jedną z wiodących prym w światku produkcji narzędzi .

Jak już zacząłem tu pisać to korzystam z 2 zestawów tych narzędzi .

1 - http://www.fachhandel-web.de/schluesselprogramm/pfeifenkopf-u-rohrsteckschluessel/pfeifenkopf-schluessel-satz-21tlg.html

2 - http://www.fachhandel-web.de/schluesselprogramm/ringmaulschluessel/ringmaulschluessel-satz-26-tlg.html

 

z tym że ja mam komplet do klucza 36 .

i żebym nie był gołosłowny specjalnie dla Ciebie zrobię foto tych zestawów .

Koniec z mojej strony ,bo nie jesteś partnerem do rozmowy na ten temat.

Edytowane przez p10tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co mi chcesz udowodnić?

Że firma jest niemiecka? Że dostawa towaru przychdzi z Niemiec?

To wiem. Ale z faktur wiem również jaki jest (w większości) kraj pochodzenia. Co w tym dziwnego?

Poczytaj o KS choćby na ich stronach czy w katalogach - znajdź jakąś ich linię produkcyjną. Ja tam byłem niecały rok temu i widziałem fajny magazyn ale nigdzie nie dopatrzyłem się produkcji. Nie sądzę żeby w ciągu roku rozpoczęli cokolwiek produkować.

Zobacz ich ISO: import, eksport i dystrybucja.

To normalna firma handlowa. Nie oceniam czy dobra czy zła bo to nie moja rola.

Zamiast obrażać - porozmawiaj merytorycznie. Chyba, że dalej będziesz twierdził że nie jestem partnerem do rozmów o motoryzacji, częściach czy narzędziach...

Edytowane przez Witold Rogowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Powoli zaczynam stawianie swojego garażu i potrzebuję opinii o narzędziach tj. kluczach, grzechotkach, sprężarkach, pneumatykach, podnośnikach i innych elementów wyposażenia warsztatu. Chciałbym kupić solidne narzędzia, a nie jakies badziewie które nie poradzi sobie z śrubą lub się rozsypie po 2 tygodniach. Sprzęt będzie wykorzystywany do napraw samochodu i kilku starych motocykli i ciągnika więc można powiedzieć, że dość często ale nie profesjonalnie. Chociaż przedłużki będą pewnie szły często w ruch.

czekam na Wasze opinie pozytywne i negatywne na temat narzędzi, firm i wytrzymałości i przykładowe linki do przedmiotów.

 

Również i jak coś podpowiem.

Oczywiście każdy ma swoje poglądy i doświadczenie. To kto czym robi zależy już tylko od tej osoby i zapewne każdy będzie chwalił te narzędzia które właśnie posiada.

Ja osobiście pracuje na kluczach FACOM-y i części HONITON-a. Wkrętaki,szczypce i torxy posiadam z firmy WIHA. Grzechotki to SIGNET I BERGEN. Narzędzia te określam w jakości na cztery z plusem w skali pięciostopniowej. Niestety Stanley,Coval i Yato to wielkie nieporozumienie(na narzędzia tych firm szkoda przysłowiowego grosza.

Oczywiście nikt tu nie musi się ze mną zgadzać.Ja pracuję takimi i nie mam zamiaru ich zmieniać.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

 

Szanowny panie Witoldzie Rogowski.

taa... czego pakowaczem ,

Jak czytam takie bzdety to aż dziw bierze .

KS TOOLS jest jedną z wiodących prym w światku produkcji narzędzi .

Jak już zacząłem tu pisać to korzystam z 2 zestawów tych narzędzi .

1 - http://www.fachhandel-web.de/schlues...atz-21tlg.html

2 - http://www.fachhandel-web.de/schlues...tz-26-tlg.html

 

z tym że ja mam komplet do klucza 36 .

i żebym nie był gołosłowny specjalnie dla Ciebie zrobię foto tych zestawów .

Koniec z mojej strony ,bo nie jesteś partnerem do rozmowy na ten temat.

Kolego nie rozumiem w ogóle twojej irytacji

nie stresuj się rolą bo i tak ciebie ..........!!!!!

Forum to ma na pomagać i wymieniać poglądy.

Nie zgadzasz się z kimś,masz do kogoś żal

to weź usuń swoje konto z tego fora - będzie ci zdecydowanie lżej. :)

Edytowane przez autozibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy używam narzędzi BETa, wkrętaki Facom a mini wkrętaki Wiha i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności