Skocz do zawartości
pepe

narzędzia i wyposażenie warsztatu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli zaczynam stawianie swojego garażu i potrzebuję opinii o narzędziach tj. kluczach, grzechotkach, sprężarkach, pneumatykach, podnośnikach i innych elementów wyposażenia warsztatu. Chciałbym kupić solidne narzędzia, a nie jakies badziewie które nie poradzi sobie z śrubą lub się rozsypie po 2 tygodniach. Sprzęt będzie wykorzystywany do napraw samochodu i kilku starych motocykli i ciągnika więc można powiedzieć, że dość często ale nie profesjonalnie. Chociaż przedłużki będą pewnie szły często w ruch.

czekam na Wasze opinie pozytywne i negatywne na temat narzędzi, firm i wytrzymałości i przykładowe linki do przedmiotów.

 

podobnego tematu nie znalazłem więc zakładam nowy. mam nadzieję, że w dobrym dziale ;)

Edytowane przez pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj narzędzia stanleya jeśli chodzi o klucze wszelkiego rodzaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że stanley jest dobry, ale ponoć kupili topex i coś im się jakość pogorszyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cały zestaw grzechotki i klucze płaskie stanleya i nie ma śladu na nich kupuj u sprawdzonych sprzedawców a się nie zawiedziesz a podnośniki to 4 kolumnowe do geometrii i dwu kolumnowe do napraw i zmiany płynów eksploatacyjnych przydała by się jeszcze zlewarka i myjka i prasa chydrauliczna tak na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz ja kupuje sobie wszystko ze stanleya to sa jednak lepsze narzedzia na warsztat. stanley jest dobry ale do majsterkowania w domu, a nie do przedluzek itp. takie jest moje zdanie.

kilka srubokretow juz zmieliłem. poza tym jak bys sie zdecydowal na stanleya to sa rozne serie narzedzi - basic, fatmax itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisze o warsztacie przydomowym a nie o profesjonalnym warsztacie :) więc prasa raczej mi nie potrzebna :) a prasa hydrauliczna jaki ma nacisk??? podnośnik hydrauliczny 20t nie wystarczy zamiast prasy? żeby mu wspawać dobry stelaż to może by podołał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prasa sie przyda do łożysk i tulei gumowych wahaczów i to nie jest duży koszt jakieś 500zł (na allegro) a za podnośniki może robić kanał a i ściągacz do sprężyn amorów też się przyda koszt 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

podnośnik hydrauliczny 20t nie wystarczy zamiast prasy

 

Majac 20T nacisku na prasie spokojnie dasz rade zrobic wszystko przy aucie, wiec bez obaw spawaj stelaz do podnosnika :fajny

 

a za podnośniki może robić kanał

 

Od biedy tak ... ale podnosnik dwukolumnowy jest megawygodny do 90% napraw.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podnośnik hydrauliczny 20t nie wystarczy zamiast prasy? żeby mu wspawać dobry stelaż to może by podołał?

 

Tak właśnie robią tanie prasy:

 

23190194.jpg

61799817.jpg

Co do wyposażenia warsztatu, to cośniebądź mogę poradzić, kwestia tylko kasy, jaką chcesz na to wydać. Niżej przykładowa lista wyposażenia samochodu serwisowego, może też być na warsztacie stacjonarnym.

Sprinter.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

 

wiem że koszt nie duży, ale może dało by sie do tego zaadoptować podnośnik hydrauliczny, bo zawsze jedna rzecz robiłaby za dwie. zawsze to trochę zaoszczędzonej kasy :) wszystko się przyda, ale z kąd na wszystko wziąć :dolamam:dolamam

 

neurojarre

nie otwiera mi Twojego dokumentu. w jakim formacie jest zapisany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie otwiera mi twojego dokumentu. W jakim formacie jest zapisany?

[attach]47210[/attach] spróbuj teraz otworzyć ale zapisz go najpierw na dysku progeam to exel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.xlsx - Excel 2007

 

Wrzutka w .pdf

 

Niestety, taki zestaw to koszt ok. 12 - 15k PLN, ale za to "dożywotni"

Sprinter.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam exela właśnie zauważyłem. za chwilkę ściągną exel viever i będzie git :)

dzięki :)

 

właśnie otworzyłem :) pare przydatnych rzeczy zauważyłem u Ciebie na liście :) firmy te co masz podane to jaka półka cenowa??

Edytowane przez pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość wysoka, ale warta tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też na narzędzia firmy KS Tools ;) Ne mówiąc już o TengToolsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorki, ale IMO KS to dla majsterkowiczów a nie na profi warsztat. o Tengtoolsie nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czytajcie pierwszy post :) narzędzia będą do majsterkowania, ale przedłużki, młotki i inne rzeczy nie będa im obce, więc mają to byc DOBRE nie koniecznie najdroższe narzędzia do pracy w warsztacie które potrafią wiele przetrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

do takiego zestawu potrzebuję jeszcze troxy, imbusy, większą grzechotkę, zestaw dobrych śrubokrętów i jakąś dobrą przedłużkę :) bo bez tego ani rusz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do takiego zestawu potrzebuję jeszcze troxy, imbusy, większą grzechotkę, zestaw dobrych śrubokrętów i jakąś dobrą przedłużkę :) bo bez tego ani rusz :D

http://allegro.pl/klucze-plasko-oczkowe-kpl-14-szt-87-082-stanley-i1470774603.html

http://allegro.pl/bity-40szt-torx-hex-xzn-profesjonalne-bd-cena-i1476242369.html

http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-cushiongrip-10szt-stanley-i1467743022.html

a o grzzechotkę i przedłużkę pytaj sprzedawce stanleya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności