Skocz do zawartości
misiorowski

Ładowarka słoneczna 12V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko na wstępie czy ktoś z was kiedyś próbował używać takiego czegoś http://moto.allegro.pl/ladowarka-sloneczna-akumulatora-12v-camping-i1466163664.html każdy wie jakie mamy zimy i jak wiadomo nasze nowe akumulatory nieraz nie są nowe kupując je w sklepie, bo potrafią trochę spędzić czasu na magazynie.Wiem to z doświadczenia bo w jednym z takich magazynów pracuje. Ja natomiast nie mam już świeżego akumulatora i przy mrozach niestety muszę go co tydzień doładować a i napchana elektronika w moim pasku też swoje robi. Pomyślałem o czymś takim jak ładowarka do kempingów do szybki przyczepiam a słoneczko zawsze podładuje mi akumulator a i w zimę nie będę mieć problemu z odpaleniem. no i jeszcze pytanko jak myślicie czy przy ładowanym aku przez ta bateryjkę słoneczną można jednocześnie mieć włączony silnik

 

A i rozwiązało by to moje problemy w wyjazdami na rybki zawsze energia pod ręką i akumulator się nie rozładuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że w złym dziale to pytanie zadajesz, bo sprawa nie dotyczy tylko b3/b4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5W to pobiera żarówka oświetlająca zegarek w desce :P

nigdy nie naładujesz tym akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec w kamperze ma baterię o powierzchni metra kwadratowego która na południu europy w lecie daje 40W i służy wyłącznie do zasilania lodówki (klasycznej z kompresorem więc tryb pracy 5min 160W a potem pół godziny spokoju).

 

U nas w lecie ta bateria daje nie więcej niż 20W a w zimie o 5W można pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna moc wyjściowa: 1,5W/100mA :haha - nawet ładowarka do komórki / mp3 / aparatu daje większy prąd (300 - 500mA)

 

1,5W to pobiera żarówka oświetlająca zegarek w desce

 

No nie przesadzaj, aż tyle to nie, TYLKO 1,2W :P (akurat na zasilenie 2 żaróweczek starczy:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maksymalna moc wyjściowa: 1,5W/100mA - nawet ładowarka do komórki / mp3 / aparatu daje większy prąd (300 - 500mA)

 

ładowarki do komórek to teraz 1-2A dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest na mierniku pokazane ktos wie?

 

Na mierniku ustawiony jest zakres 20 DCV - czyli do 20V stałego.

 

miernik-promocja.jpg

 

Na nieobciążonej ładowarce takie napięcie może być - ale mocy i tak starczy co najwyżej na żaróweczkę a nie na naładowanie akumulatora.

 

Biorąc po rozwagę np. akumulator 60Ah:

- prąd ładowania powinien wynieść 6A.

- prąd wyrównawczy 3A (niektórzy nazywają to ładowaniem podtrzymującym)

- prąd odsiarczający 1,2A

 

a ta "ładowarka" daje 100mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lipa niema co szaleć bo to co oni wypisują to tylko mit i nawet w zimę nie podładuje akumulatora?

mam do pracy tylko 5km i większość czasu auto stoi i myślałem ze trochę to utrzyma akumulator w kondycji

Edytowane przez misiorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli lipa niema co szaleć bo to co oni wypisują to tylko mit i nawet w zimę nie podładuje akumulatora?

mam do pracy tylko 5km i większość czasu auto stoi i myślałem ze trochę to utrzyma akumulator w kondycji

 

A sprawdzałeś jakie masz ładowanie? czy nie masz za dużego poboru energi?

 

Na aukcji pisze

dane techniczne: ładowanie 12v 1,5watt

aku na postoju trzymający właściwe parametry ma >12,5v więc takie 12v go nawet nie będzie ładować.

 

i chyba najlepszy cytat z aukcji :

ZAPOMNIALES wyłączyć światła? nie martw się twój akumulator się nie rozładuje.
zostawiony na światłach (postojówkach) passat bierze z 40w, a niektóre auta mozna zostawić na mijania (150W) i czym to ma naładować ? Edytowane przez spiczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli lipa niema co szaleć bo to co oni wypisują to tylko mit i nawet w zimę nie podładuje akumulatora?

mam do pracy tylko 5km i większość czasu auto stoi i myślałem ze trochę to utrzyma akumulator w kondycji

 

od razu jesteś na nie... kup sobie 60 czy uwzględniając nasze nasłonecznienie 100 takich ładowarek, połącz, załóż na autko i śmigaj! Prądu tyle będzie, że na rozruszniku przejedziesz kilometr czy dwa a potem znów ładowanko przez cały dzień ;)

 

z8349566X,Samochod-sloneczny-Sharpa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie 60 czy uwzględniając nasze nasłonecznienie 100 takich ładowarek, połącz, załóż na autko i śmigaj! Prądu tyle będzie, że na rozruszniku przejedziesz kilometr czy dwa a potem znów ładowanko przez cały dzień

 

rozrusznik to nawet nie tyknie na tym a ty tu z jazdą na nim wyskakujesz :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma co chciałem sobie coś takiego kupić ale jak tyle negatywnych opinii to ta kasę przeznaczę na lekarstwo na weeckend he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozrusznik to nawet nie tyknie na tym a ty tu z jazdą na nim wyskakujesz

 

nie skumałeś Misiu ;) Prądu w akku ma dużo więc rozrusznik pokręci, jak stanie to dzień ładowania i dalej można śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już jestem skołowany to zda wreszcie egzamin taka bateryjka czy nie. Nie chce by to mi zastąpiło akumulatora bo to bez sensu, mówię tylko o podładowaniu akumulatora podczas postoju auta. w samochodzie mam trochę elektroniki powsadzane typu telewizor podsufitowy dvd i pełna kolekcje bajek dla dziecka 3,5roku i niestety wiem ze to wszystko zżera trochę prądu a jak dodamy jeszcze do tego mrozy to jest niezła składanka. z tego co widze na tej aukcji i to mnie dziwi napiecie jest podane raz 12v a drugi raz 17,5 a na niektórych nawet 19v a że z elektroniki dobry nie jestem nie wiem jak to się ma dokładnie.

i teraz jeszcze raz zapytam czy to ma sens coś takiego założyć do samochodu co by lekko podładować aku a drugie pytanie oczywiście jak to się będzie mieć do tego jak powiedzmy takie coś będzie na stałe podłączone i w tym samym momencie odpalony silnik ,Ewentualnie coś takiego http://allegro.pl/solarna-ladowarka-samochodowa-12v-niemiecka-sklep-i1460025378.html

Edytowane przez misiorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu. Możesz podłączyć sobie drugi akumulator w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności