Skocz do zawartości
yaros79

B3 Moduł podnoszenia szyb - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie, podłączyłem wszystkie przełączniki, silniki od szyb, oraz moduł, ale nie działa podnoszenie i opuszcznie, szłychać tylko stuknięcie 5-ciu przekaźników i podświetlenie diagramów podczasz podłącznia zasilania na pin D-9 , zimne luty odpadają bo sprawdzałem miernikiem i wzrokowo i jest wszystko okey, wiązka też jest sprawna ( sprawdzałem miernikiem), przełączniki też sprawne ( miernik). Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Powiedzcie mi jaka jest różniaca między modułem 357 959 875 A a 357 959 875B?

2) Który moduł umożliwia podnoszenia i opuszcznia kilku szyb w tym samym momencie bo z tego co wiem to w B3 nie było takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)Powiedzcie mi jaka jest różniaca między modułem 357 959 875 A a 357 959 875B?
Chyba żadna, prawdopodobnie literka B jest jako następna nowej partii modułów. Ale na 100% pewności nie mam.

 

2) Który moduł umożliwia podnoszenia i opuszcznia kilku szyb w tym samym momencie bo z tego co wiem to w B3 nie było takiej możliwości.

Pewnie żaden bo oba są teoretycznie takie same. A w B3 nie było takiej możliwości, dopiero w B4 pojawiła sie taka możliwość dzięki, zastosowaniu 4 modułów, każdy przy podnośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz info na temat tych modułów od B4, bo ten mój z B3 jest uwalony i może zastosuje ten z B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz info na temat tych modułów od B4, bo ten mój z B3 jest uwalony i może zastosuje ten z B4.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2081

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1438

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=49754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada schemat ele. szyb z B4 oparty na 4 modułach, oddzielny na kazdy silnik, i numery vag tych modułów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pare dni temu zakładałem szybki i miałem ten sam problem ale tylko z szybą kierowcy, przy montażu mechanizmu, wypadła mi szyba z uczelki(w drzwiach obok mocowania mechanizmu) szyba byla zablokowana a silniczek nie podnosil.. rozebrałem raz jeszcze, wyjąłem mechanizm, miałem dwa ząbki na tym półksieżycu ugięte i na kołećzku zębatym(silniczek - półkśiezyc) opiłkie metalu, wyjąłem wyczyścilem i wszystko smigało. Dodam jeszcze ze u mnie też było słychać cykanie a nic sie nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś posiada schemat ele. szyb z B4 oparty na 4 modułach, oddzielny na kazdy silnik, i numery vag tych modułów?

chyba się wybierasz z motyką na księżyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem modul do sprawdzenia koledze tylko jego pasek posiada tylko przednie podnoszone szyby i uniego modul dziala. Niewiem co jest grane, wiazke sprawdzilem ze schematem miermikiem i zadnego zwarcia nie ma i wszystkie przewody i tez nie ma przerwy. Jedyne co moge powiedziec to to ze wiazka jest wyjeta z samochodu, i podlaczona pod prostownik. Po podlaczeniu 12v z prostownika pod zacisk D9 ze stacyji zwieraja prawie wszystkie przekazniki poza jednym i modul buczy jakby bylo zwarcie.i jeszcze jedno nie jest tez podlaczone wylaczniki drzwi pod wtyk 15 w module, moze to jest przyczyna zlego dzialania modulu w mojej wiazce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalem modul do sprawdzenia koledze tylko jego pasek posiada tylko przednie podnoszone szyby i uniego modul dziala. Niewiem co jest grane, wiazke sprawdzilem ze schematem miermikiem i zadnego zwarcia nie ma i wszystkie przewody i tez nie ma przerwy. Jedyne co moge powiedziec to to ze wiazka jest wyjeta z samochodu, i podlaczona pod prostownik. Po podlaczeniu 12v z prostownika pod zacisk D9 ze stacyji zwieraja prawie wszystkie przekazniki poza jednym i modul buczy jakby bylo zwarcie.i jeszcze jedno nie jest tez podlaczone wylaczniki drzwi pod wtyk 15 w module, moze to jest przyczyna zlego dzialania modulu w mojej wiazce?

to montuj to w auto. powiem Ci co jest grane.. prostownik daje za małe napięcie i nie wyrabia i dlatego buczy. sygnał z drzwi tylko "daje znać" modułowi że drzwi zostały otwarte.. po otwarciu drzwi możesz jeszcze przez pewien czas sterować szybami. więc podpięcie nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prostownik daje za małe napięcie i nie wyrabia i dlatego buczy

Eeee...niemożliwe aby kolega nie wiedział ze prostownikiem to można co najwyżej 10 watową żarówkę zapalić...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobie tak: mam prostownik z regulacja 5 ,10, 15 A przelacze na 15A i sprawdze, jak nie zadziala to podlacze pod akumulator a jak to nic nie da to dopiero zmaontuje w samochodzie, bo teraz robie maly remont i przy okazji montuje car-audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przelacze na 15A i sprawdze, jak nie zadziala to podlacze pod akumulator

Za mało...daj od razu pod akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to montuj to w auto. powiem Ci co jest grane.. prostownik daje za małe napięcie i nie wyrabia i dlatego buczy. sygnał z drzwi tylko "daje znać" modułowi że drzwi zostały otwarte.. po otwarciu drzwi możesz jeszcze przez pewien czas sterować szybami. więc podpięcie nie jest potrzebne.
dokładnie jest tak koega łukasz pisze przy prostowniku pociągnie tylko jeden silniczek ale z modułem niema szans nie ma spiecia przekaznika zamało pradu dlatego buczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki sprawdze odrazu po aku.

 

A czytaliścieto http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1671928&highlight=sterowanie+szyb&sid=0e3263b4849730ab8ce660d9cd307d86

 

 

po niewilkiej przeróbce orginalnej wiazki, mozna zastosować w paskach ze starym modułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod akumulator, i działa aż miło, mój czeski błąd z tym prostownikiem, dzięki za pomoc. A co do tego uniwersalnego sterownika szyb, na osobych przekaźnikach to będę chciał go zrobić i tak zmodyfikować orginalną wiązkę żeby mozna było bez problemowo powrócić do orginalnego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności