Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Jak zrobić domykanie el. szyb na pilota?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos ma jakieś doświadczenie w robieniu domykania elektrycznych szyba na pilota? Mam wolny kanał w alarmie i mozna by go do tego uzyć?!

 

Mam, a może miałem moduł komfortu bo od jakiegoś czasu nie działa tzn nie domyka szyb jak trzymam kluczykiem (wczesniej domykał).

 

Macie jakieś pomysły?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja w swoim B4 z elektrycznymi szybami z przodu poradziłem sobie w ten sposób, że dodatkowy kanał ze sterownika kupionego na alegro podłączyłem do małego przekaznika 12V 150mA, a styki przekażnika do włącznika w dzwiach odpowiedzialnego za domykanie szyb z kluczyka,byc może jest inny sposób na to ,ale ten działa ok,wiec nic nie kombinowałem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam, a może miałem moduł komfortu

Mając sprawny moduł wystarczy podłączyć jeden kabelek plusowy z C.Z. do tego modułu i wydłużyć impuls zamykania central zamka do 30 sek. Ja mam tak zrobione wszystyko hula . Ewentualnie nie mając komfortu można kupić taki moduł do domykania szyb z allegro lub z innego żródła. Koszt około 60zł na dwie szyby. Z podłączeniem raczej nie ma większego problemu,dołączona czytelna instrukcja. :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem podłaczyć tak jak piszesz r1278, ale to nie działa:-( Pewnie comfort walnąłcałkowicie. Bo u mnie jest tak że jak wyciagne kluczyk ze stacyjki to po kilku sekundach juz nie zamkne szyb, tylko musze kluczyk wkładac! I pewnie to jest cos z tym powiązane!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie sterownik wysyła impuls który trwa 25s co wystarczy na zamknięcie szyb,co do przekaznika to zastosuj taki mały który sie lutuje w elektronice na płytki lub wykorzystaj stary przekaznik z sterownika zamków centralnych,do tego celu nie nadaje sie przekażnik samochodowy bo pobiera wiekszy prąd i sterownik nie zdoła go załączyc,kolejna sprawa to czy na wyjsciu sterownika pojawia sie (-) czy (+) sterujący i w zależnosci od tego odpowiednio musisz podłączyc do przekażnika kable.Gdy to wszystko podłączysz sprawdz czy podczas nacisniecia na pilocie domykania cyka przekażnik jak cyka to pozostaje go podpiąć pod włączniki w dzwiach.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko byłoby cacy, jakby ten moduł dziłał. Podejzewam ze padł! I tera nie wiem jak go sprawdzic? I gdzie on jest? Pod tylna kanapą jest sterownik szyb!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,co do modułu do sterowania szybami to nie wiem czy taki jest zamontowany orginalnie moze to wszystko odbywa sie na włącznikach i stycznikach,do centralnego to sterownik jest i siedzi z tyłu w bagażniku,a teraz dwa pytania 1) sprawdzałes bezpieczniki może masz spalone 2) czy szyby daja sie sterowac ze srodka przyciskami do tego przeznaczonymi,posprawdzaj kable może masz urwane,sprawdz w tej gumowej osłonie która łączy dzwi z budą.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333
Witam,u mnie sterownik wysyła impuls który trwa 25s co wystarczy na zamknięcie szyb

 

gdzie jest umieszczony ten sterownik i w jaki sposob wydluzyc w nim impuls do domykania szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc sterownik miałem na mysli ten który nabyłem na alegro,ma standardowo ustawiony czas sygnału na 25s co w zupełności wystarczy na zamknięcie szyb.A fabrycznego sterownika do szyb to chyba nie ma z tego co sie orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Mnie to bezpieczniki są ok, szyby od środka działaja cacy:)

Nie wiem co jest, podejżewam sterownik od alarmu (tzn przekaźnik co steruje zamykaniem i otwieranie z pilota).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz alarm ,jeżeli fabryczny to sprawa troszkie sie komplikuje, a jeżeli ktos Ci go zakładał to poprostu pewnie ,nie masz podłączonych szyb pod centralkie alarmu ,która steruje sterownik do szyb podobnie ,jak to jest w przypadku zamka centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności