Skocz do zawartości
ceroone

Stukanie w podowoziu + ściąganie na lewo po geometrii.

Rekomendowane odpowiedzi

jak odpuszczasz delikatnie gaz lub go delikatnie naciskasz?

 

O właśnie ja mam taki delikatny ale wyczuwalny luz gdzieś na przeniesieniu napędu, gdy puszczam gaz i delikatnie naciskam to da się wyczuć luz, jakby na półosiach, albo połączenie skrzyni z silnikiem? Ale czy to możliwe?

A w zawieszeniu też mam stuki gdy wpadnę w dziurę i będę wymieniał wszystko, czyli 5 elementów na stronę, bo trudno zdiagnozować co pada, może wszystko po trochu. Tylko nie wiem czy brać LMO czy Febi wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie tutaj ,nie znalazlem podobnego wątku , jakis czas temu mialem problem z maglem, ale nim go wymienilem powymienialem z obu stron wszystko co mozna , od łozysk amora po łaczniki , i to jak sie okazało nie potrzebnie , winny byl magiel ,teraz przy wjezdzie na kraweżnik prawym kolem przy predkosci ok 10 km/h, cos robi takie "łuup" coz to moze tak walić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie spotkal sie z takim łupnieciem ,przypomnijcie sobie, czy zdarze sprzedac nim sie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie spotkal sie z takim łupnieciem ,przypomnijcie sobie, czy zdarze sprzedac nim sie dowiem

 

spotkał się, łącznik stabilzatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko nowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko nowe!

 

A poduchy amorów wymieniałeś? Sprawdź też czy sam amor jest dobrze dokręcony - imbus + klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym maglem.

Moim zdaniem maglownica to wymysł mechaników, który stosują tzw. metodę "krojenia klienta".

Poczytajcie to, to co prawda Opel, ale jak by nie było McPherson:

Przyśpieszanie, odpuszczenie gazu prowadzi prawo lewo: http://www.opelastrag.seonetshop.pl/objawy-zuzycia-poduszek-amortyzatora-w-astrze

Bujanie na boki stuki, uderzenie na wprost: http://www.opelastrag.seonetshop.pl/wymiana-tulei-gumowych-drazka-stabilizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś przerabiał już ta wymiane tych poduszek. Umnie po wymiane samych amortyzatoro auto zaczelo sciagac na prawo i dziwnie chodzi wspomaganie (w lewo czuc jak by koło przeskakiwało) byłem na geometri w aso ustawili ale stwierdzi ze zapadniete opony (nowe) i dlatego, przemieniłem na inny komplet kół to samo. Auto po puszczenie kierownicy i majac ja na wprost cały czas sciąga w prawo dość mocno. Pytanie czy nie wymienione poduszka może być sprawcą tej przypadłości czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś przerabiał już ta wymiane tych poduszek. Umnie po wymiane samych amortyzatoro auto zaczelo sciagac na prawo i dziwnie chodzi wspomaganie (w lewo czuc jak by koło przeskakiwało) byłem na geometri w aso ustawili ale stwierdzi ze zapadniete opony (nowe) i dlatego, przemieniłem na inny komplet kół to samo. Auto po puszczenie kierownicy i majac ja na wprost cały czas sciąga w prawo dość mocno. Pytanie czy nie wymienione poduszka może być sprawcą tej przypadłości czy nie ?

A czy po zbieżności zrobiłeś adaptację czujnika kąta skrętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała operacje miałem robioną w ASO tzn zbieżność i geometrie i z tego co mi gosc mowił robia ta adaptacje. Jednak jak przed i po nie widze żadnej różnicy. Wskazywali na wadliwe opony, wymieniłem na inny komplet to samo. Jedno co zauwazyłem to po odpaleniu kierownica za kazdym razem przesuwa mi sie delikatnie w lewo. Moj mechanik celu z czujnik skretu. Probowałem sam ja wykonac (mam kabelek) niby sie udalo ale po tej operacji zgnielo wspomaganie ale w ten sam dzien po prakowaniu max w lewo i na wprost i max prawo wszystko wrocilo do normy ale niestety auto nadal sciąga :) nie bardzo mam już siłe z tym walczy :) chyba ze wy chłopaki macie jeszcze jakies rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności