Skocz do zawartości
czikabonita

najlepiej sprzedajace sie auta na rynku wtornym - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie,co najlepiej sie sprzedaje na rynku wtornym z tzw. sredniej polki, powiedzmy od 20 do 30 tys zl oprocz passatow,golfow i a6?

 

Krotko mowiac co najlepiej kupic na handel.

 

Temat powtarzam,gdyz milicjator usunal temat nie wiedziec dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już Ci chyba nie usunie. Nie wiem czy Ty nie widzisz ale napisał Ci że temt nie spełnia punktu w regulaminie (napisał to o 14:29) i zalecił edycje pierwszego postu w celu zmiany tematu, Ty mimo że byłeś ONLINE o godzinie 15:25 nie zmieniłeś tematu to dlatego poleciał w kosz. Wszystko miałeś ładnie opisane w swoim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie,co najlepiej sie sprzedaje na rynku wtornym z tzw. sredniej polki, powiedzmy od 20 do 30 tys zl oprocz passatow,golfow i a6?

 

Krotko mowiac co najlepiej kupic na handel.

 

Pierwsze pytanie który handlarz zarabia kupując auto w ładnym stanie i zarabia na nim??:)

Chyba żaden...dlatego zawsze dziwi mnie to że ktoś kto myśli że kupi passata np po lifcie na allegro za 18-19tys sprzeda go za 23tys...sory ale tak kolorowo to nie jest. Mam spółkę z bratem i handlujemy autami ponad 2 lata...i nie jest tak kolorowo jak by mogło sie wydawac. Praktycznie wszystkie auta to powypadkowe lub uszkodzone mechanicznie...i zarobić na takim aucie możesz tylko wtedy gdy masz jakieś lakiernika który Ci za grosze coś umaluje naprawi lub założy i trafisz na kupca który nie będzie wydziwiał albo poprostu nic nie zauważy...większość staramy się robić sami ale nie zawsze jest na to czas...więc żeby nie było że kupisz auto i będziesz się z nim bujać bo go nie sprzedasz albo będziesz tratny...a często tak bywa że można być tratnym. Co najlepiej się sprzedaje? Polecił bym Ci kupno jakiegoś busa lub dostawczaka...często ludzie o to pytają i te auta naprawdę się sprzedają...tylko dobrze mieć kogoś kto za grosze Ci to przyprowadzi i sprzeda w zadawalającej cenie tak że on na tym zarobi i Ty...więc zastanów się dobrze nad tym czy chcesz się w to bawić i żeby nie utopić bez sensu kilka tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przyprowadze bo mieszkam w Belgii :) lakiernika takze mam - dobrego i taniego. Pytam tylko,czy jest sens kupowac cos innego niz VAG na sprzedaz. Oczywiscie,rozgladam sie za lekko drasnietymi autami do lekkiej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens...my w tej chwili mamy na sprzedanie bmke passata b5 i kilka dostawczaków...rozglądnij się za jakimś busem...i zobacz jak Ci pójdzie...co do osobówek to ludzie też poszukują micre np do nauki prawa jazdy...poza tym jak kupujesz to kupuj diesla bo benzyne trudno się pozbyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak ściągniesz ładną Lagunę II FL ze skórą i z ksenonem 1,9 dci to też powinna pójść. Renault ma sporą utratę wartości a dzięki temu dobry stosunek ceny do wyposażenia i rocznika. A awaryjność też spadła po lifcie podobno.:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak VW się już przejadł na rynku pod względem sprzedaży;)

Przynajmniej passat:) Za dużo tego już...pomyśl nad jakąś a3 audi...też chodliwe:) Generalnie teraz dużo kobiet/dziewczyn robi prawo jazdy i myśli nad małymi autami typu punto clio...mówie to z własnego doświadczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa, który sam kiedyś mi pomogł sprowadzić moje 3BG (w 2007r), sprowadzał tylko VAGI. Najwiecej: Passki, Golfy, A4, A6, Toledo, Leon, Ibiza, New Beetle, Polo, Bora - max. 2.5 TDI. Był uczciwym gościem przez co zbudowal sobie niezłą baze klientów, mieszka na śląsku, ludzie z W-wy u niego auta zamawiali i szukał lub sprzedawał takie jakie akurat miał. W porządku gość! Znam jeszcze jednego gościa, który sprowadza auta (często spotykam u niego Golfy IV, Passki B6 - głównie sedany jakoś najczęściej i to dosyć wypasione, Leony I z silnikiem 1.9TDI 150KM ARL i z reguły są to te sportowe wersje (FR, Spirit, Cupra) oraz Octavie II, Audi A4 B6/B7, Ibize III. Wie, co kupuje i szybko je sprzedaje.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak VW się już przejadł na rynku pod względem sprzedaży

Przynajmniej passat

 

Przejadł się i to bardzo, zwłaszcza w kombi bo sedana igiełke idze sprzedać. Ostatnio dobrze schodza volvo S80 z 2.5tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo sedana igiełke idze sprzedać.

 

Dokładnie jak się ma taką igiełkę w sedanie i dieslu to można i dobre pieniądze wziąść za niego mimo tego że będzie to np 98rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejadł się i to bardzo, zwłaszcza w kombi bo sedana igiełke idze sprzedać. Ostatnio dobrze schodza volvo S80 z 2.5tdi.

 

Sam mialem zajawkę po 3BG na Volvo, bo na kazdych światłach co drugi to VW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje focusa II. Według mnie auto cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku, szczególnie z dieslami 1.6 TDCi oraz 2.0 TDCi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavię II. W TDi oczywiście :hyhy jak będzie się świecić jak psu jajca i będzie z przebiegiem 180tyś max pójdzie jak ciepła buła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodliwe są również Seaty Altea no i A6 po 2004 roku, przynajmniej tak twierdzi znajomy handlarz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4- miałem A4 w dieslu z końca 2004 roku i poszło w trybie ekspresowym.

Tak naprawdę wg mnie powodów czy samochód się dobrze sprzedaje czy nie jest więcej a kupujący patrzy na cenę, stan techniczny, historię a to wszystko składa się na atrakcyjność bądź nie danej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z rynku wtórnego bardzo dobrze sprzedają się Audi oraz mniejsze samochody Opla,Renault i Peugeota. Mimo że to francuzy i są dosyć awaryjne,to zauważam ich bardzo dużą ilość na ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trafisz dobry i zadbany, a przede wszystkim posiadające wszystkie znamiona oryginalnej wersji mini coopera przedliftowego (do 2007 roku), to sprzedasz go w PL w 2 dni... warunek - żeby po ewentualnej naprawie miał wszystko tak, jak w serii... a niestety miniaki wychodziły w pierdylionie różnych wersji/edycji i różnią się cholernie między sobą - co bardzo łatwo wychwycić jak się posiedzi w temacie 2 dni na googlu... od ilości chromowanych pasków na grilu, przez kolor lusterek, obecność przeciwmgłowych w lampach / zderzaku, liczbę chromowanych wstawek... wszystko widać jak na dłoni i na forum mini nie pozostawiają na "ulepach" suchej nitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie rodzina vw cała , chociaż ostatnio na Tvn Turbo podawali że najlepiej Toyota ale coś Mi się nie chce w to wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hondy:Accord oraz Civic również cieszą się ogromnym zainteresowaniem,choć o zadbane egzemplarze,zwłaszcza w przypadku starszych roczników,coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej w temacie ktory wyladowal w koszu: bmw e46 - czyzbym sie mylil ze to chodliwy towar? nikt o bmw nie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności