Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u mnie po zmianie z 11tki hybrydy, na 11tkę z reni plus fala DE143, różnica taka, jak po zmianie wtrysków z 0,205 na 0,216cie, a jeszcze nie było strojenia.:dance Ile koni przybyło niestety na oko nie umiem powiedzieć, ale różnica jest znaczna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie po zmianie z 11tki hybrydy, na 11tkę z reni plus fala DE143, różnica taka, jak po zmianie wtrysków z 0,205 na 0,216cie, a jeszcze nie było strojenia.:dance Ile koni przybyło niestety na oko nie umiem powiedzieć, ale różnica jest znaczna.

Pozdrawiam.

 

Tomek, a Ty jakie miałeś wtryski podczas zmiany na 11?

Ponieważ mi najbardziej chodzi o to, czy jest sens modzić pompę przy mniejszych wtryskach - 0.210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te 210tki i kup 216tki wzma,będzie jeszcze więcej dodatkowych koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest cały dylemat, ponieważ nie chcę zmieniać wtrysków. Nie chcę pchać już dużo kasy w to auto ponieważ za niedługo trzeba myśleć o czym innym, a jak doskonale wiemy przy sprzedaży takie mody nigdy się nie zwracają. Mod pompy był by już ostatnim w stronę mocy w tym aucie i właśnie chcę się dowiedzieć czy jest sens się w ogóle w to pchać na 0.210, czy zostawić tak jak jest ponieważ "małe" wtryski tak ograniczą 11tkę, że będzie nikły przyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze 0.06 mm to wielka różnica? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem już 216tki, ale moja hybryda 11cie poszła do Leona ASV, totalna seria i przyrost był, gość był bardzo zadowolony. Jednak wagon ma Trację, jak już to pakuj większe wtrysku. Też myślałem onowszym samochodzie, ale jak widzę te nowsze układy paliwowe, to od razu mam tego dosyć. Wolę stare podczciwe 1,9.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonez i tak,i nie.Wszystko w rękach pompy.Te 0.06mm przy zdrowej pompie 11tce da dobre 10 koni.Dorzucisz wałek i masz od bidy 15 koni bonusu,a to daje dobre 30 niuta więcej.

 

Pompę zawsze warto przerobić,nawet przy totalnej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz ogólnie setup 0.216, turbo AWX no i 11 i zastanawiam się, co w sofcie poprawić, bo tak na prawdę czuję niedosyt:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć logi 001/011,to zobaczymy,co poprawić,dynamiczne rzecz jasna.Ale na początek,to trzeba turbo wymienić,bo ta ciut za słaba,tym bardziej,że zaczynasz odczuwać niedosyt.Wsadzisz większą,latem wzm ma wypuścić na rynek niewielką partię 230tek,to się zaopatrzysz i 200 będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polonez i tak,i nie.Wszystko w rękach pompy.Te 0.06mm przy zdrowej pompie 11tce da dobre 10 koni.Dorzucisz wałek i masz od bidy 15 koni bonusu,a to daje dobre 30 niuta więcej.

 

Pompę zawsze warto przerobić,nawet przy totalnej serii.

 

O takie coś właśnie mi chodziło - dzięki sagon za rozjaśnienie sprawy.

 

Powiedzcie mi jeszcze jak jest z pompą 988 z reni? Wszystko pasuje plug and play czy trzeba coś przerabiać? Z tego co zauważyłem to wtyczka nastawnika jest inna ale to myślę że wystarczy nastawnik zmienić na nasz i będzie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na czym polega magia nastawnika HDK 248 w stosunku do innych nastawników z grupy Vag ? Bo z tego co wiem porównywalny jest z nastawnikiem HDK 240 z AHH. Ale czemu na HDK 248 samochód lepiej się odpycha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo z tego co wiem porównywalny jest z nastawnikiem HDK 240 z AHH

 

Na 240 nie będzie tego,co na 248.Magia zaklęta jest w słowie "kalibracja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli im wyzszy model nastawnika tym lepiej jest skalibrowany i co pomaga lepiej sie odpychac czyli lepiej podlewane paliwo i bardziej efektywniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o możliwość przesuwu pierścienia, posłuchajmy ekspertów aczkolwiek mam wrażenie że niektóre odpowiedzi są typu "Wiem ale nie powiem...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo rozmawiałem dość spory czas z sagonem na temat nastawnika bo miałem HDK na ori pompie 1z :) I szło aż miło

 

Ale parę dni temu się pobawiłem i

 

Ori pompa AFN + ori nastawnik HDK 196

 

Dawka 3.0, naturalnie się ładniej zbierał. Bez dymu. No jak na normalnym ori nastawniku do pomp szedł tak jak miał iść po prostu :)

 

Ori pompa AFN + HDK 248, dawka 3.0 bo na takiej przykapcał zmieniłem na 3,6 już nie było widocznego dymu. Reakcja na gaz momentalna, dużo żwawiej się się wkręcał w obroty, odczucie też nieco lepiej szedł w granicy 3.5 tys do 4000. Minus HDK 248 to spalanie nieco większe bo wychodziło mi około 0,5-0,7L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompie Reni siedzi HDK 253, warte to coś jest ?

Z tamtej pompy siedzi tłok z głowiczką w mojej pompie, dwa dni temu zmieniłem wtrychy na 0.216, nie powiem auto jedzie ale nie podoba mi się od początku tego AFNa w moim pojeździe praca doładowania, przy dodaniu gazu podczas jazdy chwilowo zegar pokazuje podbicie do 1.4 bara i spada na 0.6, czasem podejdzie do 0.9, podmienię kiedy N75 z Golfa ALH ale mam wrażenie że to mapsensor leci w kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo turbina pada, możesz mieć przerwę w przewodach gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw linki bo żaden nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności