Skocz do zawartości
traksio

Wydajnosc pompek BQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie rozchodzi mi się o wydajność tych pompek o ile są słabsze od AL ?. bo znaleźć nowe AL w dobrej cenie jest praktycznie niewykonalne a BQ są ogólnodostępne i w korzystnej cenie.chce celowac w okolo 220KM czy bede musial zmieniac koncowki na te od AL lub mocniesze ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo kolega z miastka sportowców....BQ mogą nie wystarczyć na 220km, ale z 200 to oblecą.

Te 220km to na jakiej suszrce chcesz robić?Bo BRD to raczej nie da rady....GT22 juz tak ale jest spora rzeźba z montażem.Moja rada zakładaj te pompki BQ+BRD+Fimic+odetkany wydech i ciesz sie mocą około 190-200km (jak sprzęgło pozwoli).

Pozdrawiam

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema Szkapek. I to chyba będzie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie BQ(jeżeli nie znajdę Al)+BRD+FMIC. A z tym wydechem co trzeba kata wyciąć ???bo myślałem o 2,5" całości ale nie wiem czy jest sens. Teraz mam pompki AR i już niecą pompować żądanej dawki stanęły na 160 KM i nic więcej nie daliśmy rady wycisnąć niutki słabe na serii wyszło 292Nm. I teraz dylemat regenerowane AL czy nowe BQ ?? :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kata trza wywalić jest kilka opcji:

-robią ci dziure w ori puszcze i wykruszaja wkład i zaspawują.Nie polecam

-kupić zajebisty/drogi zamiennik katalizatora z nierdzewki (jakaś akcja z zamiennikami z El-Tec JEST NA TYM FORUM)

-kupić tańszy z allegro od Tłumiki-gruchot zamiennik i zamontować

-zrobić jakas ulepe zamiast katalizatora u tłumikarza

 

Ja wybrałem opcje nr 3 czyli kupiłem od gruchota (tylko dlatego bo nie było jeszcze tej akcji z zamiennikiem El-Tec) kupiło o to http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-a4-a6-vw-passat-19tdi-i1403765277.html

zamontawał mi to Auto Czarek (za kanałem) za 100zł i śmigam....minus jest taki że głosniej słychać świst Turba (choć niektórzy uważaja to za +)

Cały wydech 2,5 " jeśli cię stać to pewnie turbo BRD będzie lepiej wstawało od dołu.

User Kacza miał do sprzedania AL'ki zapytaj może jeszcze ma.Tylko trzebaby je sprawdzić na aucie (korekcje sprawdzić), bo szrotów nie brakuje.Jeśli nie uda ci sie z Al'kami to nie wstydź się i kup BQ więcej niż omawiane 190-200km to nie warto robić(czas, kasa, sens).

A powiedz mi jeszcze gdzie bedziesz robił Fimic bo chciałbym tez do swojego.

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robią ci dziure w ori puszcze i wykruszaja wkład i zaspawują.Nie polecam

 

A ja polecam. Mam tak zrobione i jest ok. Tania operacja a do auta po programie co już wiesz konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
User Kacza miał do sprzedania AL'ki

nie aktualne

pompki AR i już niecą pompować żądanej dawki stanęły na 160 KM

faktycznie słabo, chyba że na seryjnej turbinie :)

A powiedz mi jeszcze gdzie bedziesz robił Fimic bo chciałbym tez do swojego.

Wydajnosc pompek BQ - Trzymajmy się tematu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały wydech 2,5 " jeśli cię stać to pewnie turbo BRD będzie lepiej wstawało od dołu.

cos sie pomysli za 2500 PLN powinienem juz calosc dostac

 

User Kacza miał do sprzedania AL'ki zapytaj może jeszcze ma.Tylko trzebaby je sprawdzić na aucie (korekcje sprawdzić), bo szrotów nie brakuje

 

gadalem z nim na priv mial mi zostawic jak co ale juz widze ze dzisiaj postanowil inaczej i pakuje je do Siebie

 

A powiedz mi jeszcze gdzie bedziesz robił Fimic bo chciałbym tez do swojego.

 

fmic to chyba u Roberta bede dzialal jakiegos chinola na silikonach dam najtansza opcja

 

ok Panie Marcinie :D przepraszamy :P tylko nikt nie chce sie wypowiedziec co do wydajnosci :D

i fakt ze na seryjnej turbince te moje AR katowalismy

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał szkapek28

A powiedz mi jeszcze gdzie bedziesz robił Fimic bo chciałbym tez do swojego.

 

Wydajnosc pompek BQ - Trzymajmy się tematu !!

oki przepraszam, spotkałem krajana i nie mogłoem się powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co znalazłem w Etce to pomki 038 130 073 BQ są od silnika 2.0 TDI BMM lub BMP 140 KM. Czy one podejdą do silnika 1.9 TDI 115 i 130 KM???

 

A jak się mają do pompek ...AL lub ...BQ, pompki ...BA - pytam pod kątem mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BA 202/407 wystrojone, już półtora roku śmigam

chyba dają radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co znalazłem w Etce to pomki 038 130 073 BQ są od silnika 2.0 TDI BMM lub BMP 140 KM. Czy one podejdą do silnika 1.9 TDI 115 i 130 KM???

 

tak to sa pompki od 2.0 tdi 140 KM podejda do 1.9 tdi ale trzeba zmienic Bipy

i jest troche zabawy ze strojeniem ale dobry tuner podola :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam lekture

nic z niej nie wynika, a i mnie ten temat ciekawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta.

 

czyli podsumowując, to BQ są wydajniejsze od seryjnych np. AR, ale troszke słabsze od AL-ek? bo dużo tych BQ na allegro w rozsądnej cenie, chociaż AL-ek też trochę jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeje kotleta.

 

czyli podsumowując, to BQ są wydajniejsze od seryjnych np. AR, ale troszke słabsze od AL-ek? bo dużo tych BQ na allegro w rozsądnej cenie, chociaż AL-ek też trochę jest...

 

Wychodzi na to że tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to że tak

 

Wychodzić to sobie może,BQ to to samo co BA AR i inne słabsze wiadomości z pierwszej reki od rogala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może stworzymy jakieś kompedium wiedzy na temat konkretnych pompek? na jakich można ile Km wykrzesać? jak na razie wiadomo tyle ze AL-ki były najmocniejsze i miał otworki 0,195mm.. jak ktos wie jakies konkrety to niech pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki za odgrzewanie starego kotleta ale temat bardzo ciekawy i godny kontynuacji.

 

Obecnie mam na moim AWX upgrade na GTB1756 i pomki AL.

Pompki po regeneracji ale juz jakies 50tys na nich nalatalem i czuje ze padaja.

Mam wibracje przy 2000rpm - wszystko opisane w innym temacie.

 

Zastanawiam sie wiec co lepiej zrobic? czy lepiej regenerowac znowu moej ALki czy za te same pieniadze kupic nowe BQ

 

Piszecie ze BQ starcza na ok 200KM - mi to wystarczy ale nawiasem mówiac mysle ze wiecej tez mozna z nich wyciagnac, skoro na seryjnych BA da sie uzyskac 190-200KM.

 

Podgladajac mapy w róznych softach mozna odczytac ze BA maja wieksze konty wyprzedzenia jak BQ a AL maja w porównaniu najmniejsze. Na mój rozum jest to logiczne poniewaz ECU dozujac np 40mg na suw wie z mapy wtrysku ze aby to uzyskac przykladowo otwiera wtrysk 20stopni przed TDC i wtrys trwa 30stopni. Podane dane sa przykladowe i chodzi mi tylko o przedstawienei mojego punktu rozumowania.

 

Teraz jak zagladniemy na mapy wtrysku AL widzimy ze otwiera przy tej samej dawce kolka stopni pozniej i czas wtrysku jest krótszy.

To moze znaczyc ze dysze wtrysku AL sa szersze od BA. wiadomo ze przez wieksze dziury nalejesz szybciej jak przez mniejsze.

Zagladajac na mapy naszych BQ widze ze sa one pomiedzy AL i BA skoro wiec na ALkach mozna wykrzesac i 260KM to mysle ze BQ pociagna ok 230KM

 

Poprawcie mnie jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności