Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakims cudem po kombinacjach w biosie notebook ruszyl ale to samo co w tym poprzednim ,wciaz nie widzi karty a raczej numeru mmcblk0 tazke szukam kolejnego lapka .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek pozdrawiam wszystkich użytkowników forum passatów.

Co prawda posiadam inny samochód ale mam kilka pytań i wątpliwości zbieżnych z tematem wątku.

 

A więc tak: poszukiwałem karty micro sd aby wykonać "kopię zapasową" map 2016/2017 do navi 600/900 do opla.

Oczywiście problem był wymóg: mmc0: 0001, samsung EVO, made in KOREA.

Znalazłem taką kartę na aliexpress (dostałem nawet infom, że że 64GB i 128 GB są na pewno made in KOREA) więc zamówiłem.

W miedzy czasie na olx kupiłem 64 EVO+ od gościa co instalował mapy właśnie na RNS 315.

Po wgraniu mapy oplowskiej wszystko działa dobrze.

 

Orientuje się ktoś jak to jest z numerem CID: dlaczego w karcie do RNS315 i NAVI 900 do opla musi być ten sam numer CID?

Myślałem, że te numery będą inne.

 

W miedzy czasie dotarła karta z TAJWANU i faktycznie jest made in KOREA z odczytem mmc0:0001.

Chciałbym ją przetestować czy można ją zastosować pod NAVI, ale...

 

Czy jeśli zmienię jej numer CID pod navi to będzie możliwość powrotu do starego numeru?

Czy jeśli zmienię jej numer CID pod navi to będzie działać normalnie w telefonie?

Czy formatowanie pod Symbianem lub pod Linuxem zmienia jej numer CID (pewnie nie)?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś jak to jest z numerem CID: dlaczego w karcie do RNS315 i NAVI 900 do opla musi być ten sam numer CID?

Myślałem, że te numery będą inne.

 

Może producent radionawigacji ten sam i zabezpieczenie wobec tego identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
................................

 

Czy jeśli zmienię jej numer CID pod navi to będzie możliwość powrotu do starego numeru?

Czy jeśli zmienię jej numer CID pod navi to będzie działać normalnie w telefonie?

Czy formatowanie pod Symbianem lub pod Linuxem zmienia jej numer CID (pewnie nie)?

Tylko po co ??

Tak

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra udalo mi sie wkoncu ale mam pytanko po instalacji chcialbym uzyc tej karty odrazu w innym aucie wiec znowu musze zmenic cid i jaki numer teraz wpisac zeby zadzialalo ?

to pilne bo musze laptopa oddac .

z gory dziekuje i wogole dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie użyjesz w innym aucie zostanie przypisana do tego do którego wgrywasz,musisz ją sformatować wrzucić folder z mapami i założyć lock'a , z CIDem nic nie robisz jeżeli chcesz użyć karty w 315'tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz uzyta karta da sie uzyc ponownie,

 

musisz ja sformatowac, jezeli masz micro sd to np w nokii E51 mozna to ogarnac i karte mozna uzyc ponownie

jezeli masz pelna sd to sa adaptery do nokii e51 ktore pozwalaja spiac ta karte z telefonem

 

wersja inna

 

linux z odpowidnio patchowanym kernelem tez sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po 90 minutach poszedłem do auta i error (byl kluczyk w stacyjce)także nie wiem co teraz .Spróbuję jeszcze raz ale jesli sie nie uda to musze nowy cid przypisać znowu (przecież karty są jednorazowego użytku te oryginalne)czy nie?

Jak zrobić linuxem format możesz coś więcej czy to też tak skomplikowane jak zmiana cid i temu podobne .

Z góry dzięki.

 

Edit...error pojawia się po 20 minutach i najgorsze jest to że teraz nie mam map wogole bo wybralem opcje instal a nie z karty sd .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaktualizowałeś jedna 315, format karty sd i wszystko robisz od początku

 

Kopiujesz mapę

Caid już masz odpowiedni Wiec tylko blokujesz kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy karta 8gb wystarczy? Bo mam takową marki swissbit i właśnie z mmc1:001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy karta 8gb wystarczy? Bo mam takową marki swissbit i właśnie z mmc1:001

 

jesli bedziesz mogł zmienic jej caid to tak

sama mapa zajumuje okolo 4,5gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili karta jest zablokowana. Nie daje rady jej sformatować w telefonie samsung. Muszę znaleźć jakąś nokie. I sprawdzę czy są się sformatować.

Edytowane przez patarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokie e90 Ale nie widzi karty znaczy pyta o hasło. Pojechałem do komisu i w niej Nokii to samo

 

Wczoraj zmieniłem ten caid i później po ostatniej komendzie niby było ok Ale w aucie w Navi po 20 minutach error.

Pytanie teraz o jakie hasło pyta karta sd ?

Czy to będzie ta ostania komenda wpisywana podczas blokowania karty ?

Ktoś wie o co chodzi.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda nokia zapyta o hasło(karta jest przecież zablokowana),dajesz w opcjach format i po sprawie.Widzę,ze usilnie próbujesz ogarnąć temat ,ale brakuje ci podstawowej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy robić wszystko zgodnie z opisem

I czytać ze zrozumieniem.

 

Opis jest poprawny wszystko działa jak potrzeba ;) jeśli posiadasz odpowiednia kartę ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnieteczek

No musze się zgodzić że wiedzy jakiejś tam mi brakuje i napewno nie ma takiej jak ty czy inni .

Kartę sformatowalem Nokia (zawiesiła się wtedy i nke szlo njc zrobić ,rozladowala sie a gość w komisie mało ogarnięty ).

Caid zmieniony wczoraj pojawił się komunikat taki jak powinien więc pozostało zablokować kartę i to się udało wczoraj i dziś Ale w aucie znowu error .

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to ,że za numer tym prawidłowym po otwarciu w terminalu jest jeszcze mmclbk p1.

Widzialem że miał ktoś podobnie przy zmianie caid na forum android Ale nie było odpowiedzi jednoznacznej .

Myślę że laptop może być temu winny skoro wszystko pokoleii się udało zrobić a w aucie error .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia wygląda na zawieszona ale tak ma być,formatowanie trwa dłuższą chwilę(zwłaszcza karty 64gb,czekaj cierpliwie).

Jeżeli system poprawnie rozpoznał kartę i rozpoczął aktualizację to na moje oko error u ciebie jest spowodowany błędami w plikach map,ściągnij mapy z innego źródła i próbuj.

 

ps.Nie CAID tylko CID :pardon,a żeby nie było ,że nie pomagam sprawdź pw.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..............

 

ps.Nie CAID tylko CID :pardon,a żeby nie było ,że nie pomagam sprawdź pw.

 

A może lepiej tak na forum napisać

Więcej osób by mogło skorzystać ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z HALIFAX ...Problem lezy po stronie formatowania karty, musisz wykonac pelne formatowanie ( ok 1h) i wtedy wrzucic dane, koniecznie pelne, zrob moze najpierw pod winda, pozniej tym proramem ale za kazdym razem pelne i cierpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał to mapy były winne .

Ja miałem z gryzonia.

Kolega mnieteczek podeslal mi na priv link z mapami i napisał że to pewnje w tym leży problem a sam też do tego doszedłem tylko,że ja pobrał bym znowu te same a on podał mi inne źródło.

Mapy wprawdzie nie wgraly się do końca bo potrzeba dużo czasu na to Ale na 99,99% będzie ok bo co szedłem do auta i gdzies jechałem to się wlanczala Navi i pasek szedł do przodu.

Także wielkie dzięki Łukasz a sam sobie mogę też podziękować że jestem taki uparty.

Jedną rzecz która zmieniłem była ostatnia liczba cid z 0 na 1 bo z takim numerem wcześniej mi przyjęło i zablokowalo Ale po pobraniu innych map od Łukasza już nie chciało za cholerę więc zmienilem cid z końcówką 1 poszło bez problemu i zablokwalem.Takze jak coś to zmieniac smialo Panowie.

Dzięki i pozdro

 

Ps.teraz patrzę że wszędzie pisałem caid Ale to wina autowisywania no i moja też że nie poprawialem.

 

Edit ...mapy wlasnie zainstalowaly sie do konca..sukces .

 

Dzieki panowie

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności