Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Katalog z plikami mmc i mmc32 skopiuj na pulpit tak jak jest w opisie!! A nie katalog narzędzia !!

 

chmod 777 mmc

chmod 777 mmc32

 

Potem zmiana Caid karty

I blokada karty

 

Ja tak zrobiłem i zadziałało bez problemu.

 

Dodam tylko za caid karty zmienia się tylko za pierwszym razem ( przy wgrywaniu west do nawi ) bo przy earst nie trzeba zmieniać bo jest on poprawny i wystarczy tylko zablokować kartę aby mieć cała Europę .

Edytowane przez myczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja karta made in korea z 2013 .

Screenshot_20170513-105057.jpg

 

Screenshot_20170513-105102.jpg

 

Karta jest dobra więc nie rozumiem dlaczego nie działają komendy otwierając wkoncu tak jak piszesz z mmc_tools z pulpitu

 

A może Linux zły?Na każdej wersji idzie to zrobić?

Ja mam 17.04 ?

 

dobra wydaje mi sie ze jestem juz blisko ale cos jest nie tak wiec wychodze z linuxa zeby jeszcze raz sformatowac karte na w7 i zobacze jezcze raz .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja linuxa nie ma znaczenia ,czy ubuntu czy debian na obu wersjach działają pliki z 182 postu i musi zadziałać

 

Skoro udało Ci sie zmienić caid to zablokować tez powinno.

 

wykonaj wszystko zgodnie z opisem i powinno zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś dokładnie jeszcze raz przejrzał opis. Jest tam dużo szczegółów a każdy ważny. Ja też robiłem kilka razy bo małą rzecz zle robiłem, aż zadziałało.

Komendy do terminala kopiuj-wklej z opisu prawym klikiem, nie zrobisz błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart najlepsze a raczej najgorsze jest to ,ze po wpisaniu komendy df nie widze jaki mam rodzaj karty clear.gifale w sume ja to wiem bo sprawdzilem apka w tel ale wogole tej nazwy nie widac . Nie wiem sprobuje jeszcze tak jak piszesz kopiuj ,wklej .

Wszystko przejzalem i chyba cos z ta karta nie tak lub wersja linuxa tym razem live 17.0

Dlaczego tak mysle ?

 

Poniewaz caly czas kopiujac komendy i wkejajac w otwarty terminalu na liuxie nic sie nie dzieje i nie moge sprawdzic numeru/wersji karty .

Czy to musi byc karta evo czy tylko ten numer mmc0.0001 a taka mam made in korea ?Przypominam jest to karta samsung z 2013 ktora mialem w telefonie ,sformatowalem na w7 i wrzucilem tylko folder z mapami nav cos tam .

Mam folder mmc tools pobrany z postu 182 na pulpicie ,terminal sie otwiera ale komendy nie dzialaja ?

Ktos ma moze jakis pomysl ?

O jedna rzecz prosze czy ktos moze mi napisac czy aby ta karta co ja mam napeno ma mozliwosc ziany nr.cid bo mi sie wydaje ,ze chyba jednak nie .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz linuxsa i wpisujesz komendy z opisu to powinny być odpowiedzi !!

 

zrob zdjęcia jak to robisz , może robisz coś złe

Edytowane przez myczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz nagram filmik lub screena zrobię Ale myślę,że może być coś nie tak z ta karta jednak mimo tego,że ma ten numer dobry bo szczerze mówiąc robiąc kopiuj /wklej i naprawdę uważając nie można nic źle wpisać a nic się nie dzieje ,pojawia się coś tam Ale nie pamiętam co ,w każdym razie nie to co większości.

Zaraz zrobię screena.

 

 

 

mint@mint ~/Desktop/mmc $ df

Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on

/cow 1014056 55064 958992 6% /

udev 1003680 4 1003676 1% /dev

tmpfs 202812 1416 201396 1% /run

/dev/sdb1 31247360 1496016 29751344 5% /cdrom

/dev/loop0 1431168 1431168 0 100% /rofs

none 4 0 4 0% /sys/fs/cgroup

tmpfs 1014056 196 1013860 1% /tmp

none 5120 0 5120 0% /run/lock

none 1014056 668 1013388 1% /run/shm

none 102400 28 102372 1% /run/user

/dev/sdc1 30683488 5033824 25649664 17% /media/mint/USB Stick

mint@mint ~/Desktop/mmc $ chmod 777 mmc32

mint@mint ~/Desktop/mmc $ chmod 777 mmc32

mint@mint ~/Desktop/mmc $ sudo ./mmc32 prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

open: No such file or directory

mint@mint ~/Desktop/mmc $ mmc32 prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

mmc32: command not found

mint@mint ~/Desktop/mmc $

 

 

mint@mint ~/Desktop/mmc $ sudo -s

mint mmc #

 

A wiec tak ,karta sformatowana fat 32 ,pozniej wrzucone mapy tylko folder navpsf-update,odpalony lapek na linuxie live ,pobrane pliki mmc tol z postu 182 ,pozniej skopiowane na pulpit ,pozniej otwarte prawym i terminal i powyzej jest co sie pojawia po wpisaniu poszcegolnych komend .

teraz juz na bank wiem ,ze wszystko robie jak w instruckcji chodz na poczatku tak nie bylo .

Dlatego pytam jeszcze raz jesli mam karte samsunga micro sdhc z tym numerem co wcesniej pisalem i niby dobry ,made in korea ,dziala w teleofonie bez problemow to co jeszcze mam sprawdzic ?

Dzieki za wsaprcie i cierpliowsc .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
open: No such file or directory

 

Masz powyższy komunikat, więc nie znalazł urządzenia /dev/mmcblk0

No a wyżej po poleceniu df widać, że takiego urządzenia przecież nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwe że coś z laptopem ,może czytnik kart nie działa Ale w sumie widać ta kartę na dysku i można w ten folder wejść także nie wiem co jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytnik kart nie moze byc na usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytnik kart nie moze byc na usb

 

Jeżeli to jest ta karta

 

/dev/sdc1 30683488 5033824 25649664 17% /media/mint/USB Stick

 

no to ma niestety na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem że czytnik kart nie może być na usb bez takich :wazuuup

 

Przecież na kartę jest osobne wejście.

Panowie na usb jest Linux a karta micro jest w adapterze też Samsunga w innym miejscu

Ktoś tu wcześniej pisał że na jednym lapku nie działało a na innym tak także może laptop coś nie teges .

Wiem ,że na początku namieszalem Ale teraz na bank zrobiłem wszystko jak w opisie i właśnie problemem jest to że nie widzi tej karty na której są mapy Ale folder jest widoczny ,można mapy usunąć lub na nowo skopiować także ja nie mam pojęcia dlaczego po wpisaniu komend nic nie znajduje .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja wiem że czytnik kart nie może być na usb bez takich :wazuuup

 

Przecież na kartę jest osobne wejście.

Panowie na usb jest Linux a karta micro jest w adapterze też Samsunga w innym miejscu

Ktoś tu wcześniej pisał że na jednym lapku nie działało a na innym tak także może laptop coś nie teges .

Wiem ,że na początku namieszalem Ale teraz na bank zrobiłem wszystko jak w opisie i właśnie problemem jest to że nie widzi tej karty na której są mapy Ale folder jest widoczny ,można mapy usunąć lub na nowo skopiować także ja nie mam pojęcia dlaczego po wpisaniu komend nic nie znajduje .

 

No to w poleceniu

sudo ./mmc32 prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

zamiast /dev/mmcblk0, którego przecież nie masz, wpisz urządzenie, które reprezentuje kartę.

Prawdopodobnie będzie to /dev/sdc1 ale pewności nie mam.

Sam musisz się zorientować, które urządzenie jest które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wszystko od poczatku ,nawet tym razem linuxa z linku 64 bit ,cala reszte i wciaz to samo .Skopiowalem to co podalem plus od slasha wklejalem po kolei to co mi sie w terminalu pojawia i wciaz nic takze karta ma dobry numer wedlug tego co tu jest napisane w temacie ale cos jest nie tak albo z karta albo lapkiem bo innej opcji nie ma .

 

 

 

Screenshot from 2017-05-15 16-59-56.jpg

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac karty

prpopnuje zmienic lapka na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na to z karta i po wyjeciu czyli pokazuje ze moja karta to sdc1

 

Screenshot from 2017-05-15 17-39-29.jpg

 

teraz tak skoro na telofonie pokazuje apka ,ze moja karta to ta z numerem mmcblk0

a na lapku inaczej to czy jest opcja to zrobic jesli jest jak jest czy raczej sie nie da .

Dodam ,ze zamienialem juz ten podany numer w poscie na moj numer i tez nic wpisujac /kopiujac komendy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dobra poszukam innego lapka moze wtedy ruszy .

Dzieki za pomoc .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, niewlasciwy laptop. Poszukaj jakiegos starszego z wbudowanym czytnikiem, ja sprawdzilem chyba z 10-15 roznych zanim trafilem na taki ktory widział kartę jako zródło mmcblk0. Wpisywanie , zamienianie komend na inne zrodlo sdk itp nic nie da bo w tych plikach mmc32 sa jakies wykonywalne procedury. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz na to z karta i po wyjeciu czyli pokazuje ze moja karta to sdc1

 

[ATTACH=CONFIG]153150[/ATTACH]

 

teraz tak skoro na telofonie pokazuje apka ,ze moja karta to ta z numerem mmcblk0

a na lapku inaczej to czy jest opcja to zrobic jesli jest jak jest czy raczej sie nie da .

Dodam ,ze zamienialem juz ten podany numer w poscie na moj numer i tez nic wpisujac /kopiujac komendy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dobra poszukam innego lapka moze wtedy ruszy .

Dzieki za pomoc .

pozdro

 

Teraz masz komunikat, że "command not found" dotyczącą ./mmc32, czyli nie masz tego pliku mmc32 albo uprawnień do wykonywania (chmod)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję na moim notebooku Toshiba jeśli uda mi się wystartować Linuxa z usb .

Wstawiam zdjęcia z biosu.

Ustawiłem żeby bootowal z usb san disk na którym jest Linux Ale nie chce ruszyć.

Może ktoś coś podpowie ?

Może jak ruszy to uda się tutaj zmienić cid skoro niby na starszym lapku lepiej 20170517_190034.jpg

20170517_190206.jpg

Ja kombinuje i nie chce ruszyć z usb .

20170517_190058.jpg

20170517_190117.jpg

20170517_190159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra spróbuję na moim notebooku Toshiba jeśli uda mi się wystartować Linuxa z usb .

Wstawiam zdjęcia z biosu.

Ustawiłem żeby bootowal z usb san disk na którym jest Linux Ale nie chce ruszyć.

Może ktoś coś podpowie ?

Może jak ruszy to uda się tutaj zmienić cid skoro niby na starszym lapku lepiej [ATTACH=CONFIG]153190[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]153191[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153192[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153193[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]153194[/ATTACH]

Ja kombinuje i nie chce ruszyć z usb .

 

A przesuń w menu Boot pozycję USB na początek i spróbuj wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności