Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kartę zablokowałem i wyskoczył mi taki komunikat, czy tak ma być?

Screenshot from 2017-02-10 18-55-36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz idz do samochodu i możesz śmiało wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dam znać jak poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem 2 dni temu kartę Mb-sc32d/eu taka jaka była podana na 6 stronie i wszystko działa Polecam w takim razie kupno tych kart Mb-sc32d/eu z tąd kupiłem http://www.redcoon.pl/B647511-Samsung-EVO-Plus-32GB-MB-SC32D-EU_Karty-pami%C4%99ci-SDHC?refId=ceneo&?utm_source=ceneo&utm_campaign=custom&utm_medium=product

 

misiek2123 Podasz tą instrukcję resetu karty z systemu liunux bo byłbym Bardzo zainteresowany

Polecam

 

Wszystko super kolege ze Ci działa ale jest to karta SD a nie micro SD wiec nie włozysz jej do "symbianowni" .Na jednorazowe uzycie jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko super kolege ze Ci działa ale jest to karta SD a nie micro SD wiec nie włozysz jej do "symbianowni" .Na jednorazowe uzycie jest OK

 

Nie zgodzę się z tobą kolego wystarczy zwykły adapter za 10 zł chociażby taki...http://www.ebay.com/itm/TF-Micro-SD-To-SD-Card-Extension-Cable-Adapter-Flexible-Extender-For-Car-GPS-/262690251759?hash=item3d298f23ef:g:l~AAAOSwB09YDx8w

Edytowane przez mateusz45619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło wszystko pięknie z planem, navi działa :) :) :).

Jeszcze jedno pytanko, mapę z opisanym folderem navpsf_update wgrywałem do 315, czy te mapy pasują do 310? jeżeli nie to jaki jest opis folderu do 310.

Dzięki wszystkim za pomoc i czekam na odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują.Do 310 są inne mapy,ale zasada ze zmianą cid ta sama z tym że w 310 nie robisz blokady karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kartę 64GB made in korea i w moim lapku nie poszło, w systemie widziana była jako sdc i miałem zagadkę czy to wina lapka czy karty. Poszedłem do kolegi i na szczęście na jego lapku poszło, więc karta OK tylko wina kompa.

 

Ale w aucie nie chce czytać karty ? Mam tak jak u kolegi wyżej ,że ostatnią cyfrę mi zmieniło na 1 ,czy to coś zmienia.

 

Jeszcze jedna kwestia czy jakiś telefon podoła formatowaniu karty 64GB, oczywiście na symbianie ?

Edytowane przez jan972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim komunikatem ? Nie mogę zmienić CID.

 

sudo ./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400

After this command will display :

Writing new CID

 

ioctl: Invalid or incomplete multibyte or wide character

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RNS 315 z takim nr. 3C8 035 279A jak wiadomo są też wersje z innymi literkami na końcu B,C,D,E itp.

chyba dotyczą one nowszego softu i w związku z tym pytanie czy warto zmieniać na nowe oprogramowanie i co to daje? czy jakieś nowe lepsze funkcje czy szybciej chodzi urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam RNS 315 z takim nr. 3C8 035 279A jak wiadomo są też wersje z innymi literkami na końcu B,C,D,E itp.

chyba dotyczą one nowszego softu i w związku z tym pytanie czy warto zmieniać na nowe oprogramowanie i co to daje? czy jakieś nowe lepsze funkcje czy szybciej chodzi urządzenie?

 

Ciekawe jak zmienisz soft skoro nie jest nigdzie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem 2 dni temu kartę Mb-sc32d/eu taka jaka była podana na 6 stronie i wszystko działa Polecam w takim razie kupno tych kart Mb-sc32d/eu z tąd kupiłem http://www.redcoon.pl/B647511-Samsung-EVO-Plus-32GB-MB-SC32D-EU_Karty-pami%C4%99ci-SDHC?refId=ceneo&?utm_source=ceneo&utm_campaign=custom&utm_medium=product

 

misiek2123 Podasz tą instrukcję resetu karty z systemu liunux bo byłbym Bardzo zainteresowany

Polecam

 

format karty po linux

trzeba wpisać komendy

sudo -s

echo erase> /sys/bus/mmc/devices/mmc0*/lock

wyskoczy dziwny komunikat ale już nie pamiętam jaki

wyciągnąć kartę SD

włożyć kartę SD do laptopa z windows i zrobić format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej111

Znajdzie się ktoś z Poznania chętny na aktualizację nawigacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdzie się ktoś z Poznania chętny na aktualizację nawigacji?

Zapraszam do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do mnie

 

Witam

Czy karta evo plus 64GB z września 2016 można zmienić cid ( mam okazję kupić )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy karta evo plus 64GB z września 2016 można zmienić cid ( mam okazję kupić )

 

Ryzyko jest. Ja wczoraj kupiłem w sklepie Evo Plus 64GB (Made in Korea). Na wieszaku wisiały albo "Made in Korea" albo "Made in Philipines". Ja wybrałem koreańską i niestety ... nie można zmienić CID.

Były też karty 32GB, ale tylko z Filipin.

 

Dzisiaj byłem w innym sklepie, ale są albo tylko z Filipin, albo dokładnie taka sama sytuacja: 64GB i koreańskie i filipińskie, ale jak widać: już naprawione :-(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy to jest karta SD czy microSD?

Czy oprócz "Made in Korea" na opakowaniu był wcześniejszy rocznik niż 2016?

Pytam, bo kupiłem microSD 64GB, oczywiście "made in Korea", ale niestety nie śmiga :-(

Edytowane przez mwlodarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy karta evo plus 64GB z września 2016 można zmienić cid ( mam okazję kupić )

 

Prawdopodobnie tak, ale nikt Ci nie zagwarantuje.

 

Ja kupiłem taką właśnie w wersji microSD ("made in Korea", choć w sklepie na tym samych wieszaku były też "made in Philipines") i działa pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem że po komendzie w terminalu "ls -l / sys / block | grep MMC" otrzymuję, a raczej mam brak odpowiedzi czyli :

ubuntu@ubuntu:~$ ls -l /sys/block | grep MMC dostaję:

ubuntu@ubuntu:~$

 

Karta sprawdzona i działała a teraz takie info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ls -l /sys/block | grep mmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze kwestia co robimy jeśli nasz karta po sformatowaniu i skopiowaniu folderu z mapą ma już odpowiedni cid ? Wystarczy ją tylko zablokować czy cała procedura itd. jeszcze raz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności