Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy macie jakieś doświadczenia z Ropą pochodzącą z Ukrainy?Mieszkam na wschodzie i mogę kupić litr za 3,70 zł.Ktoś to leje do PD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie radził.jak jeszcze śmigałem Asterką II i wlałem do pełna na Ukrainie to nawet do granicy nie zdążyłem dojechać :( paliwo spuszczone i a w filtrze paliwa jakaś zielona maź :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś źle trafić. W moich stronach wożą ropę i benzynę od rusków i jakoś nikt nie narzeka. A już ładnych parę lat są dostawy :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie to jest, zależy od kogo kupujesz ON... czy z pewnego źródła czy ze źródła "krzak"

 

Ja od pół roku śmigam na ON z Lukoila (przejście gran. Zosin) i nie mam żadnych problemów, szczerze mówiąc jest lepsze niż zwykły ON z Orlenu

 

auta to: Vectra 2,2 DTI i Passat 1,9 TDI (1Z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy macie jakieś doświadczenia z Ropą pochodzącą z Ukrainy?Mieszkam na wschodzie i mogę kupić litr za 3,70 zł.Ktoś to leje do PD?

Drogo :D Jeśli masz pewne źródło to lej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drogo :D

Potwierdzam, jeżeli pewne źródło to lej

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drogo :D Jeśli masz pewne źródło to lej ;)

 

Nie jest drogo u mnie od ruskich rope z pewnego źródła wożą po 4zł już chcą ale Orlen po 4,85zł chyba. Ale ja kupuje polską shell po 3,50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie lepszymi furami jeżdżą i nie zastanawiają się jakie filtry siedzą w ich autach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie narzekam na jakość tego paliwa. Silnik jest na PD i idealnie na tej ropie pracuje. Właśnie w sobotę kupiłem za 3,50 w Hajnówce (Podlasie). Nie jest to tylko moja opinia ale i innych, którzy tylko w taką ropę się zaopatrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Ukrainie lepszymi furami jeżdżą i nie zastanawiają się jakie filtry siedzą w ich autach

Mądrego to aż miło posłuchać :)

 

Czy lać to musisz sam zdecydować, ale i tak jak coś Ci się zepsuje za ileś tam km, to zwalisz na importowaną ropę :P

U mnie TDI 1Z 140 tys km tylko na imporcie i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest drogo u mnie od ruskich rope z pewnego źródła wożą po 4zł już chcą

 

No to ładny mają zysk. 1,50 na litrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo Lukoil przy przejściu Hrebenne (Lubycza Królewska) ja tam tankuje swojego passka już dwa lata i wszystko gra. Zależy jakie źródło bo niektórzy dolewają wodę itp. Najlepiej jechać samemu i tankować a jeśli u nas to od znajomego (pewnego źródła) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie źródło bo niektórzy dolewają wodę...

:debil wode do paliwa? Do spirytusu jak najbardziej ale do ropy :debil :lol

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę kupić litr za 3,70 zł.

Po mojemu to za drogo. Ja ruską leje od 1,5 roku i żadnej różnicy nie widzę, no poza tym ze przy wymianie filtra paliwa był troche usyfiony, ale to raczej wina brudnych kanistrów niż ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jakie źródło bo niektórzy dolewają wodę itp.
Nie wodę tylko kerozynę (naftę lotniczą), jest o połowę tańsza niż ropsztyl i nie zauważysz różnicy przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pare osób pisało, trzeba wiedzieć od kogo się bierze.

A najlepiej jak samemu się jedzie za granicę.

Zajeżdżasz na LUKOIL i tankujesz piękną ropkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. moim zdaniem to nie drogo weżcie pod uwagę kurs dolara ,opłacenie ukraińskich celników ,szperaczy a nie daj Boże milicjantów to naprawdę ludzie mają czasami gówniany zarobek wiem go sam czasami latam pod Lwów po paliwo także to nie jest wygórowana cena polecam stację paliw OKKO na Ukrainie nie daleko przejścia granicznego w Medyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem zarówno Ukraińską i Białoruską ropę od sprawdzonych dostawców przez innych użytkowników.Nie wiem czy to autosugestia,gdyż wielka jest jej siła jak wiemy;-),lecz jakość lepsza od paliw spotykanych na naszych komercyjnych stacjach.Zdecydowanie na ON z Białorusi mój pasek szybciej wkręcał się na obroty:dobrze,tyle co do spostrzeżeń.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdziłem na Białoruskim paliwie 95 kolor zielony jak płyn do mycia naczyń i było rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to nie drogo weżcie pod uwagę kurs dolara ,opłacenie ukraińskich celników ,szperaczy a nie daj Boże milicjantów to naprawdę ludzie mają czasami gówniany zarobek wiem go sam czasami latam pod Lwów
No właśnie jak sam napisałeś "czasami" latasz. Jakbyś jeździł 2 razy dziennie jak koleś u którego przez kilka lat brałem wschodnią PB to by Cię tam znali lepiej niż w Twojej własnej dzielnicy i nie musiał byś ponosić dodatkowych kosztów (jak to piszesz celników, szperaczy etc.). Na pewno dawał w łapę ale raz na jakiś czas a tachał tego ile tylko można. Więc wg mnie 3,7 zł to drogo:fajny

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności