Skocz do zawartości
wielo

spryskiwacze świateł

Rekomendowane odpowiedzi

bo w tryb. amerykański palą się TYLKO halogeny

W trybie amerykańskim świecą światła mijania-halogeny będą świecić dopiero po zakodowaniu halogenów jako świateł do jazdy dziennej, a nie włączeniu trybu amerykańskiego.

 

Pół auta zarzygane płynem i to za każdym dżwignięciem manetki.Na razie wyjąłem bezpiecznik żeby się te spryskiwacze nie włączały... Da się to przestawić VAG K+CAN COMMANDERem (tylko takim dysponuję) żeby pryskały jak już ktoś wspomniał co piąty cykl pryśnięcia na szybę czy tylko VAG COMem ??

Przy użyciu VCDS możesz zaprogramować opóźnienie spryskiwania-czyli zamiast po 0,5s trzymania dźwigni spryskiwacza możesz ustawić, żeby spryski reflektorów włączały się np. po 2s lub innym dowolnym czasie-jest to wszystko na forum opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chciałbym zmienić ustawienia aby spryskiwacze lamp załączały się co któreś spryskanie szyby albo jeśli to możliwe po dłuższym przytrzymaniu manetki .... i tutaj pojawia się mój apel ... jako że nie dysponuję odpowiednim interfejsem mam pytanie czy ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej , Sosnowca , Zawiercia itp., kto ma odpowiedni kabel i wiedzę mógłby mi te ustawienia wprowadzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekbor4

ja mam inny problem ze spryskami i nie znalazłem rozwiązania. Lewy spryskiwacz działa bez problemów, natomiast prawy, czasem się włącza a czasem nie. Zatem jeden działa, a drugi kiedy mu się chce :)

Może ktoś ma pomysł jaki może byc problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam inny problem ze spryskami i nie znalazłem rozwiązania. Lewy spryskiwacz działa bez problemów, natomiast prawy, czasem się włącza a czasem nie. Zatem jeden działa, a drugi kiedy mu się chce

Może ktoś ma pomysł jaki może byc problem?

 

- za małe ciśnienie wody w układzie,

- pompka siada i nie ma odpowiedniego ciśnienia

- zatarty częściowo spryskiwacz

- nieszczelność układu - ale to byś wiedział bo była by woda pod autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew może się klinować lekko w zderzaku. I zalezy w jaką dziure wjedziesz to wychodzi bez problemu a czasem zahaczy sobei i nie wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi pali bezpiecznik i spryski ani drgną. Obstawiłem zatartą pompke, zamówiłem zobaczymy po wymianie :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi pali bezpiecznik i spryski ani drgną. Obstawiłem zatartą pompke, zamówiłem zobaczymy po wymianie

 

tak, to będzie na 99,99% pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontować, nakładki na spryskiwacze. Mam zderzak z wejściami na spryskiwacze, kupiłem same nakładki. Jakieś pomysły ?

wcześniej miałem bez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zamontować, nakładki na spryskiwacze. Mam zderzak z wejściami na spryskiwacze, kupiłem same nakładki. Jakieś pomysły ?

wcześniej miałem bez

 

 

Przyklej od tyłu na klej na gorąco, dobrze trzyma a potem też łatwo zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja zrobiłem ok 8 tyś z tą pompką już sprawną i jestem b. zadowolony.

To rozwiązanie jest nieocenione kiedy pada deszcz, nie wspominając o tym co będzie zimą !

Jechałem ostatnio w deszczu, błocie, syfie - zajeżdżam na orlen się tankować a światła mi święcą jak szperacze - wysiadam i wszystko czyściutkie, a tak to zawsze dygasz jakąś myjką na stacji. Tak więc hola hola z tym wyłączaniem.

 

Ja rozwiąże to tak - jadę po długim weekendzie go zakodować na tryb amerykański (automatycznie palą się halogeny zdjęte na 50%, po włączeniu świateł oczywiście gasną i wszystko działa normalnie). Po pierwsze, zaoszczędze druciarstwa z ledami po drugie problem jazdy w upale 30 stopni pełne słońce z ksenonami - odpada, po trzecie nawigacja będzie mi poprawnie wyświetlała mapy dzień/noc (niby szczegół ale fajne) bo w tryb. amerykański palą się TYLKO halogeny bez pozycji, wskaźników itd po czwarte najważniejsze spryskiwacze działają tylko przy włączonych światłach więc ten problem zarzygiwania maski płynem - zniknie! Bo będzie je mył tylko kiedy włączysz światła

 

Maciek, zrobiłeś tak jak pisałeś z tym trybem amerykańskim. Daj znać jak wyszło i jak to konkretnie zrobić. Jestem tym zainteresowany, bo te wszystkie LEDy to o kant d*** rozbić (oczywiście to tylko moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam taki problem, że lewy spryskiwacz w ogóle się nie wysuwa. Płyn cieknie bo wycieka ze zderzaka i pod zderzakiem plama mokra. Co począć Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzyć miejsce wycieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to zrzucić zderzak....prawdopodobnie spadł wężyk lub gdzieś ma nieszczelność i jest za słabe ciśnienie by wysunąć spryskiwacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja mam taki problem, że lewy spryskiwacz w ogóle się nie wysuwa. Płyn cieknie bo wycieka ze zderzaka i pod zderzakiem plama mokra. Co począć Panowie?

 

Jedyne wyjście to zrzucić zderzak....prawdopodobnie spadł wężyk lub gdzieś ma nieszczelność i jest za słabe ciśnienie by wysunąć spryskiwacz

 

dobrze gada, zderzak zdjęty -> wyciek do ustalenia,

jak zdjąć zderzak masz opisane w mojej instrukcji podłączenia spryskiwaczy lamp w B6 w dziale warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie! U mnie na przykład po zimie się zatkał/zaklinował na szczelinie między osłoną a zderzakiem. Wystarczyło zdjęcie grilla i wypchnięcie go od spodu ręką i już chodzi gancko. Może u kolegi też się przyklinował tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może u kolegi też się przyklinował tylko.

Kolega wspomniał o wycieku więc chyba nie tylko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do zaprzyjaźnionego mechanika, powiedział, że prawdopodobnie czeka mnie wymiana całego spryskiwacza. Patrzyłem na allegro, cena około 160zł, pewnie robocizna drugie tyle. No ale trudno, trzeba będzie chyba zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem do zaprzyjaźnionego mechanika, powiedział, że prawdopodobnie czeka mnie wymiana całego spryskiwacza. Patrzyłem na allegro, cena około 160zł, pewnie robocizna drugie tyle. No ale trudno, trzeba będzie chyba zainwestować.

 

dobrego masz mechanika, jak przez telefon stwierdza że masz padnięty spryskiwacz a nie np rozszczelniony lub zdjęty wężyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że prawdopodobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedział, że prawdopodobnie czeka mnie wymiana całego spryskiwacza.

 

Nie ma to jak być mechanikiem-wróżbitą ... Diagnoza przez telefon :dupablada

Ale cóż ... jeśli okaże się że tylko wężyk jest nieszczelny to mechanikowi przyda się nowy spryskiwacz :)

 

Patrzyłem na allegro, cena około 160zł

 

Za stówkę sprzeda z pocałowaniem reki :D a Ty będziesz zadowolony że masz "nówkę" w zderzaku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności