Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdzales poziom oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[tomek_m ]sprawdzę i dam znać, to mój pierwszy automat dlatego też mam o nim mało pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony na nowy 5 litrów + filtr. niestety nie pomogło. nadal wystepuje objaw ospałego wstecznego- gdy lekko dodam gazu powoli zaczyna sie toczyć w tył. w pozycji D nie ma problemu z jazdą czy ruszaniem. co robić? proszę o pomoc forumowiczów- ja jestem jeszcze lajk i nie znam się na tym a wiem, że forumowicze wiedzą wszystko na ten temat , dzięki łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej wymieniony na nowy 5 litrów + filtr. niestety nie pomogło. nadal wystepuje objaw ospałego wstecznego- gdy lekko dodam gazu powoli zaczyna sie toczyć w tył. w pozycji D nie ma problemu z jazdą czy ruszaniem. co robić? proszę o pomoc forumowiczów- ja jestem jeszcze lajk i nie znam się na tym a wiem, że forumowicze wiedzą wszystko na ten temat , dzięki łukasz

 

Jakbyś miał problemy z olejem, to skrzynia wykazywała by nieprawidłowości w całym zakresie, tak do przodu jak i do tyłu.

W Twoim wypadku wszystko wskazuje, że tylko wsteczny.

Podłączałeś kompa ? Jakieś błędy na skrzyni ? przede wszystkim zacznij od tego. Olej niepotrzebnie wymieniony, szkoda kasy.

http://www.midparts.pl/forum/viewforum.php?f=2&sid=dde0792900a0391dad0dfa2c670d7b8a zobacz tutaj, goście się znają i z chęcią dzielą wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej niepotrzebnie wymieniony, szkoda kasy.

.

Naprawde????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

obejrzyj ten film ... dziś byłem zmieniać olej + filtr + uszczelka.... cena 400zł metoda statyczna ... atf żółty

 

osobiście posiadam paska z 2001r przeszłości nie znam .... kupiłem go z przebiegiem 112 tys teraz ma 148 tys... i dopiero wymiana oleju w skrzyni ...... okazało się że ta skrzynia pracuje od nowości na oleju przez fabrykę zalaną .... oraz filtr z 2000r ... gość wymienił olej filtr + uszczelka... i dał mi jasno do zrozumienia że gdybym zrobił to metodą dynamiczną...... szlag by trafił skrzynię..... ponieważ wypłukałbym cały syf .... więc za 20-30tys znów metoda statyczna .... by przedłużyć życie.... skrzynia działa elegancko..... teraz się wyciszyła... pytałem jaka jest różnica między benzyną a dieslem ... odparł jednoznacznie.... skrzynia jest ta sama.... inny dyfer na dieslu + dołożona 1 tarcza sprzęgłowa na każdym biegu.... tym tylko się różni.... zazwyczaj jak jest pukanie to oznacza sterownik skrzyni... ale to jego teorie .... może ktoś to zweryfikuje kto się bawi w automaty..... 5b ..... tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czegoś musiałem zacząc. pokazało się że wymiana oleju i filtra nie pomogła wiec teraz podjadę do mechanika od automatów. jestem umówiony w przyszłym tyg- wstępnie diagnoza bo zchowniu auta to zerwany kosz sprzęgłowy biegu wstecznego. pyt- czy ktoś wymieniał juz takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści wymieniał już kolego z forum i wyszło :dobrze i kolega śmiga nie pamiętam jego niku ale jak poszukasz to znajdziesz , ponieważ tez tam się wypowiadałem . Tu masz jeden przykład \

http://forum.vw-passat.pl/threads/138220-Tiptronic-5hp19-problem-z-wstecznym .\

A tu kolega Wajda83 przerabiał temat kosza wstecznego sam i ma namiar na części więc wal do niego bez zastanawiania się to Ci podpowie bo jest spoko gość

http://forum.vw-passat.pl/threads/7787-PROBLEM-Z-AUTOMATYCZNĄ-SKRZYNIĄ-BIEGÓW

Pozdro.

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"osobiście posiadam paska z 2001r przeszłości nie znam .... kupiłem go z przebiegiem 112 tys teraz ma 148 tys... "

 

No to na 100% oryginał! Okazja jak ta lala! Że też ludzie w tych czasach jeszcze wierzą w takie przebiegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"osobiście posiadam paska z 2001r przeszłości nie znam .... kupiłem go z przebiegiem 112 tys teraz ma 148 tys... "

 

No to na 100% oryginał! Okazja jak ta lala! Że też ludzie w tych czasach jeszcze wierzą w takie przebiegi...

Co to ma do walącej się skrzyni biegów , bo nie rozumie o co Ci chodzi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, taka mała dygresja, ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, taka mała dygresja, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

nie ważne ile ma przejechane przez 14 lat jeden olej filtr... i wypowiedź gościa który tym się zajmuje....

 

jeśli ktoś z Olsztyna szuka gościa od automatów to jedyny polecany jest w Brąswałdzie ... tyle ode mnie

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem do gościa w Brąswałdzie, ale może w Bukwałdzie też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeździłem do gościa w Brąswałdzie, ale może w Bukwałdzie też jest.

 

sorki masz rację pomyłka nazw...już poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro pasek idzie do mechanika w waw. dam znać co było przyczyną w skrzyni - ps- mój pasio ma najechane 340 tys km. silnik był na przeglądzie- diagnosta powiedział , że igiełka- natomiast skrzynia po takim przebiegu wymaga już remontu zużytych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik od skrzyń chyba chciał wyciagnac ode mnie troche kasy- za remont krzyknął 5 tyś. regeneracja konwertora + wymiana jakiś popyhaczy hydraulicznych elektrozaworów-powiedział że moja skrzynia to 4 biegowy automat i w tych właśnie skrzyniach kosz sprzęgłowy się nie obrywa. coś mi się wydaje , że trochę nawymyślał- okazało sie nagle że wszystko trzeba zrobić.zrezygnowałem z niego bo nie chce sie dać naciągnąć na kasę. szukam dalej specjalisty z warszawy albo okolic- ew bardzo chętnie oddałbym auto do mechanika od skrzyń z forum kogoś kto się na tym zna i jest doceniony przez forumowiczów. może ktoś coś poleci?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

aha , skrzynia nie wykazała żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad kwestia elektrozaworka od wstecznego biegu- nie wiem czy powinienem porównywać ale kolega ma opla omege i miał podobne objawy w skrzyni. wymienił ten elektrozawór od wstecznego i problem zniknął- tylko ciekaw jestem czy budowa skrzynia passata jest podobna do tej z omegi. nie wiem gdzie znajdują się elektrozaworki i czy mogą one pomóc ze wstecznym biegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem,dziś odebrałem autko z naprawy,tzn wymiany silnika,było ok ale po kilkudziesięciu km zaczeły się cuda ze skrzynią po pierwsze na wyświetlaczu nie wskakuje na D 2,3,4,N,P wyświetla normalnie,na tipa nieda się przełączyć a gdy wżucam R łapie tryb awaryjny,dodam że skrzynia ok 3tyś po remoncie,a i jeszcze czasem te D się zapali i jest ok,samochód stał prawie 3 miechy może tylko coś zaśniedziało proszę o podpowiedź bo ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam taki problem,dziś odebrałem autko z naprawy,tzn wymiany silnika,było ok ale po kilkudziesięciu km zaczeły się cuda ze skrzynią po pierwsze na wyświetlaczu nie wskakuje na D 2,3,4,N,P wyświetla normalnie,na tipa nieda się przełączyć a gdy wżucam R łapie tryb awaryjny,dodam że skrzynia ok 3tyś po remoncie,a i jeszcze czasem te D się zapali i jest ok,samochód stał prawie 3 miechy może tylko coś zaśniedziało proszę o podpowiedź bo ręce opadają

 

Po pierwsze podłączenie pod kompa. Jak wpada w awaryjny to na pewno będą jakieś błędy. Stawiam na sterownik skrzyni, chociaż przyczyn może być wiele. Przez 3 miechy nic nie zaśniedzieje. Jak 3 tysie po remoncie to ja bym reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z skrzynią automatyczną w passacie b5 1.9tdi 90km 1999r.

Jak jest podłączony komputer skrzyni to działa tylko wsteczny,

gdy go odłączę wybiorę D to na podnośniku kiedy koła są w powietrzu to się kręcą lecz na ziemi nie ma siły jechać

na 3 i 2 tak samo na 1 nie kręcą się wcale koła

brak błędów w vag'u

kiedy przełączam biegi z góry na dół to po kolei pokazuje ( na liczniku) D 3 1 (brak 2 )

od dołu 1 2 3 D

Prosiłbym o porady jak miałbym zdiagnozować awarię

Edytowane przez Michas7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności