Skocz do zawartości
dominik7

Padły wycieraczki :/

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tak jakoś dziwnie-u mnie jest jakoś inaczej jak w zwykłym B3-byc może dlatego że mam wersję "majonez":fajny

Czytałem że za wycieraczki odpowiada przekaźnik nr 19 (chyba).U mnie jest jakiś dziwny przekaźnik, ale srebrny i z logo VW, i jak Nim poruszę to działa ale tylko najszybszy bieg.

Czy ten przekaźnik to jest od wszystkich biegów, czy ten może byc tylko od najszybszego?

Wybaczcie, ale jestem laikiem w elektryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz trafiony przekaznik albo zawilgocony u mnie tez tak bylo:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 19, lub w w wersji elektronicznej 99, 197 (z programowaną przerwą pracy wycieraczek) odpowiada za wszystkie biegi, włącznie z przerywanym.

U ciebie prawdopodobnie albo nie ma dobrego styku w gnieździe, albo zimne luty w przekaźniku, lub też padł...

 

Zacząłbym jednak od

czyszczenia manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to przekaźnik, bo jeśli to by była manetka to najpierw by działało raz na jakiś czas a potem nie.To padło tak z dnia na dzień od razu. Ten przekaźnik się dośc mocno grzeje.Tak powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien, może się zagrzać trochę, ale jeśli parzy w paluchy, to wskazuje na uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy bieg wycieraczek działa nawet BEZ przekaźnika, więc Twoja usterka to na 99.5% przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek wycieraczek posiada dwa obwody jeden wolny który pracuje jak masz włączone czasówki i zwyczajny bieg(ten powolny bieg odpowiada tez za doprowadzenie wycieraczek na dół szyby) ,oraz obwód szybki który chodzi tylko jak masz najszybszy bieg. U mnie jak wycieraczki działały w sposób który opisujesz winna była szczotka tego powolnego obwodu po rozebraniu u wyczyszczeniu jej wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności