Skocz do zawartości
passat1.8t

Odpalanie na pych..

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w moim transicie t300 2.0d ( rozrząd na łancuch) zepsuł się rozrusznik , nie chce wzywac lawety bo autko stoji u mnie na podwórku a do serwisu niedaleko , i tu pytanie czy można go ,,rozciągnąc" , łańcuch nie przeskoczy?? ( tato kiedyś miał starego transita 2.5d 92r i przeskoczył pasek po takim odpalaniu..) holowanie nie wchodzi w grę bo nie mam odpowiedniego autka.Jeżeli go rozciagać to z 3?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. delikatnie pusc sprzegło i nic nie przeszkoczy.... trójka bedzie odpiwednia a nawe z 4 moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak mnie chlopaki pchali (taki truchcik lekki) to jedyneczka-dwojeczka powoli. Jak silnik zaczal łapac, to odpuszczalem. A jak zaskoczyl to z rozpietym napedem. Rozrzad z paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mądre głowy doradzą Ci jak usprawnić na tzw. "pych" samochód. Jeśli na to właśnie w taki sposób nadwyrężasz łańcuch, pasek rozrządu. Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi proszę jakie naprężenia występują niby w pasku czy łańcuchu zapalając na pych. Już zresztą kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy, i doszliśmy do wniosku, że legenda głosi, iż może przeskoczyć pasek - ale co on tak naprawdę napędza? Zawory. A jakie opory tam i siły występują? Bo połączenie koła-skrzynia-sprzęgło-korbowód to jest połączenie stałe, z dużą bezwładnością i tu się zgadzam, ciężko to ruszyć i gdyby tutaj było jakiekolwiek połączenie gumowym paskiem to owszem - mogłoby coś przeskoczyć. Ale zawory tylko się otwierają i zamykają, nie działają na nie prawie żadne siły związane z pędem mechanicznym pędzącego samochodu. O ile pasek jest więc poprawnie naprężony - co tam niby ma przeskoczyć?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalaj na pych śmiało. tyle że tak jak już wspomniano na wyższym biegu np.3 jak nie złapie to 2. sprzęgło powoli puszczaj i nic nie ma prawa się stać. owszem duzo sie słyszy o przeskoczonym pasku rozrządu ale Ty masz łańcuch i wydaje mi się że jest to bardziej sztywne połączenie rozrządu.

 

druga opcja to zaciągnięcie samochodu na hol. sam napisałeś że masz niedaleko do serwisu więc zaciągnij go innym pojazdem. wiem... mówisz że nie masz odpowiedniego autka... a PASSAT ?? wydaje mi się że wystarczy ;) jak Cię policja zobaczy (choć wątpię że wogóle o takie coś się doczepią) to bez problemu się wytłumaczysz.

 

a najlepszym wyjściem to jest wykręcenie rozrusznika i zawiezienie go, a nie holowanie całego auta ;) no ale nie każdy może mieć takie możliwości. Twój wybór :)

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tak wysokiego garażu żeby mi transit do niego wjechał .. a na podworku mi się nie chce pod nim leżeć..( zaraz bym pewnie odchorował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalaj kolego na pych bez zastanowienia, przeciez to tylko jedno odpalenie w ten sposób więc spokojnie nic sie nie stanie! ja w swojej poprzedniej astrze zagazowanej co hwila mialem problem z tym ze gasła po wyrzuceniu na luz i przeciez nie odpalałem jej spowrotem za pomocą rozrusznika tylko po prostu puszczałem sprzęgło i odpalała :D a ile razy tak robiłem to cięzko zliczyc ale bywało ze i kilka razy dziennie ;) dodam ze astra na pasku była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie transit pojechał na lawecie , problem jest ponoć w wiązce i jeszcze go naprawiają.. dobrze ze sie pod nim nie taczalem bo i tak g.. bym naprawił;p

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam srutu tu tu majtki z drutu. Moje B2 ma problemy z bendiksem lub automatem i jak zimny to nie zaskakuje mi rozrusznik (tylko stuka, ale nie kreci) to wtedy cyk lekkki zapych jedynka, strzał ze sprzęgła i odrazu gada.... Jak się rozgrzeje to kręci normalnie. Więc nie ma co się bać o zerwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Wojtek-palnie ale nie powinno się tak robić ;)

 

W każdym bądź razie odpalanie na pych tylko w ostateczności i na wysokim biegu.Na trójce czy czwórce też odpali a nie nadwyręża tak silnika jak 1 czy 2 bieg.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

astra na pasku była

 

...

Moje B2 ma problemy z bendiksem lub automatem i jak zimny to nie zaskakuje mi rozrusznik (tylko stuka, ale nie kreci) to wtedy cyk lekkki zapych jedynka, strzał ze sprzęgła i odrazu gada....

 

Śmiałbym tylko zauważyć, że obaj piszecie o benzyniakach a diesel ma nieco większe sprężanie więc i trudniej kompresję przełamać i z jedynki też raczej wątpliwe odpalanie.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu naprawili , wiązka silnika się uszkodziła gdzieś koło szyby ( ponoć częsta awaria) , dobrze ze nie pchałem bo i tak by nie zapalil , jak na złośc dzisiaj w białymstoku sa tragiczne warunki i od razu mi koleś w dupe w transita wjechał...( u mnie uszkodzeń brak bo predkość minimalna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki że z popychu odpalił też na drugim biegu,ale generalnie lepiej jest zacząć z trójki lub czwórki,tak jak mówią forumowicze. Jak załapie to wrzuc wyższy bieg i powinieneś spokojnie dojechać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dojechał:

Ostatecznie transit pojechał na lawecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności