Skocz do zawartości
longboy

piszczący klimatronik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gordonpl

Ludzie to nie wentyatorek, dzisiaj sprawdzałem (wentylatorek odłaczony)dokładnie i wygląda to tak.

 

Załączam silnik potem klime, po jakies 15 sek chodzenia zaczyna piszczec a po 2-5 min przestaje :-/(do zagrzania silnika) i tak juz nie piszczy do nastepnego dnia kiedy zapale auto i klime. Bez właczonej klimy nie piszczy wcale.

 

 

Jest mozliwosc ze poprostu juz trzeba wymienic olej w sprezace ?? (znaczy sie zrobic całkowity pzegląd klimy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Ja miałem podobny problem po włączeniu klimy coś piszczało. Sprawdzałem wentylator jednak to nie to. Wczoraj wymieniałem rozrząd i co się okazało napinacz paska klimy już się skończył poprostu latał na boki i stąd te piszczenie. Wymieniłem go i cisza koszt napinacza 90zł. nowy. Myślę że w wielu przypadkach przyczyną jest właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Jak sprawdzic czy to napinacz i dlaczego ustaje to po rozgrzaniu silnika albo jak wyłaczy się klime przeciesz napinacza nie odłanczamy przy wyłaczeniu klimy :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację, to napinacz bo mam to samo i w przyszłym tygodniu z tym zrobię - sprawa zdiagnozowana tak więc jestem niemal że pewien.

 

Przy wyłączonej klimie nie piszczy bo ma mniejsze obciążenie. Nie wiem czy po nagrzaniu przestaje piszczeć bo nie sprawdzałem, ale materiał pod wpływem temperatury może zachowywać się inaczej i przestaje popiskiwać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..myślę,że przyczyną niemiłego dzwięku jest to piszczenie paska od klimy. Nie trzeba wymieniać wentylatora itp. Można po zdjęciu dolnej osłony silnika naciągnać pasek i ten stan powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Jak załączysz klime to włącza się sprężarka i pasek dostaje obciążenie i dlatego piszczy. Naciągniecie paska nic nie da sprawdź napinacz zdejmij osłonę dolną i będziesz go widział jest przykręcony na 2 ampule poluzuj jeden poluzuj pasek i zobaczysz czy ma luz czynie jak ma nawet mały to 100% jest to u mnie właśnie tak było jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to pasek, chociaż tak jest zazwyczaj. W serwisie zdiagnozowano że pasek może ślizgać, niestety wymienili sam pasek bo napinacza akurat nie mieli - piszczy tak samo jak wcześniej. Miałem zmęczony napinacz w ręce i jestem zdania że on też może wydawać taki dźwięk.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja mam te same objawy czyli ten sam wydatek.pozdro i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

A jaki koszt w serwisie wymiany napinacza ??

 

I czy czasem napinaczy niewymienia sie razem z rozrzadem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Kolego napinacz wymieniasz bez problemu koszt napinacza 90zł (nowy) ja zapłaciłem. Wymiana to dosłownie 20 min. oczywiście dojście tylko od dołu po zdjęciu osłony pod silnikiem przykręcony on jest na dwa ampule jak dobrze pamiętam szóstka. Tak że koszt nie duży i robota nie skomplikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Jak upewnie sie ze to napinacz to zaraz biore ksiazke w dłon i do dzieła :-]

 

Mam nadzieje ze nic nie popsuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie jak mi piszczy wentylator to cos bardzo powaznego czy mozna narazie z tym jezdzic? w kabinie nie slychac jedynie na zewnatrz pojazdu. jakie moga byc konsekwencje jak ten wiatkar sie zatrze?a moze da sie czyms psiknac do tego wiatraka zeby nie brzeczal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak się zatrzyma? Stojąc np. w korku gaz nie będzie się odpowiednio skraplał i wzrośnie ciśnienie w układzie, w skrajnych przypadkach zadziała zabezpieczenie elektroniczne wyłączając sprężarkę a jeżeli nie to mechaniczny zawór upustowy który wypuści gaz. Ciśnienie wbrew pozorom potrafi bardzo szybko wzrosnąć, na autostradzie bez wiatraka pociągnie, ale wystarczy moment i ciśnienie szaleje.

 

Generalnie unikaj takiej sytuacji, bo to niezbyt zdrowo dla całego układu. Zainteresuj się tematyką wiatraka bo to dosyć ważny element. Jeżeli nie robiłeś przeglądu klimatyzacji to powiedz żeby się w serwisie przyglądnęli jak to wygląda. Passaty już tak mają że te wiatraki lubią padać, ja kupiłem zamiennik za 180zł i ciągnie jak F16, na postoju muszę zaciągać ręczny żeby nie odleciał... nie no żartuje ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem zeby sie ten wiatrak wlaczyl ale chyba bylo za zimno ;) poczekam na cieplejsze dni i sie upewnie;) dzis nic nie bylo slychac ;)ale wiatrak stal ;) wiec pewnie to to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis probowalem zeby sie ten wiatrak wlaczyl ale chyba bylo za zimno ;) poczekam na cieplejsze dni i sie upewnie;) dzis nic nie bylo slychac ;)ale wiatrak stal ;) wiec pewnie to to ;)

 

Wiatrak klimy powinien się włączyć zaraz po załączeniu klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatrak klimy powinien się włączyć zaraz po załączeniu klimatyzacji.
aha napewno? nawet jak na dworzu bylo 9 stopni ? przy trybie econ ten wiatrak nie dziala? zaczyna dzialac jak sie wlaczy tryb auto albo jak nie bedzie nic na wyswietlaczu? a i jeszcze jedno czy ten wiatrak ma dzialac stale czy sie wylacza co pare min i pozniej wlacza? jest jakis ustalony czas pracy wiatraka czy tylko jak sprezarce czy tam czemus bedzie za cieplo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha napewno? nawet jak na dworzu bylo 9 stopni ? przy trybie econ ten wiatrak nie dziala? zaczyna dzialac jak sie wlaczy tryb auto albo jak nie bedzie nic na wyswietlaczu? a i jeszcze jedno czy ten wiatrak ma dzialac stale czy sie wylacza co pare min i pozniej wlacza? jest jakis ustalony czas pracy wiatraka czy tylko jak sprezarce czy tam czemus bedzie za cieplo?

 

Zgadza się w trybie Econ wiatrak nie pracuje, zaczyna działać w tych ustawieniach wyświetlacza Climatronic jak powyżej napisałeś.Wiatrak pracuje po włączeniu klimy, potem podczas jazdy nie zwracam uwagi na to ,czy się wyłącza , czy też pracuje cały czas- wydaje mi się ,że pracuje bez przerwy.

 

 

Jutro wybadam temat czasu pracy wiatraka.

EDIT

 

Wiatrak klimy pracuje cały czas od momentu włączenia klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak mi swoja droga nie dziala :( wogole spadl czy tam cos sie z nim zrobilo:( ale piski dalej slychac jak auto sie nagrzeje i klima musi ja mocno schlodzic:( wiec pewnie jeszcze paski mi tra:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak czyli wentylator klimatyzacji powonien zawsze sie załączyc jak włączysz klime jak u ciebie nie działa to nie radze włączac klimy bo wywali ci cały czynnik chłodzący wiem to bo ja wymieniałem u siebie ten wentylator dwa tyg temu płaciłem za toprana podobno orgonał(niewiem????) 268zl ale można nie orginalny kupić za 150zl sa dwa typy valeo i gate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

juz nie pamietam ile dni przegladam forum za moja usterka wiec sie podepne pod temat

sprawa ma sie tak

wymienialem rozrzad wiec trzeba bylo rozebrac caly przod itd.

po zlozeniu okazalo sie ze jak wlacze climatronic to slychac lekkie "rzęrzenie"jakby zatarte lozysko albo cos podobego dodam ze przed rozebraniem przodu takich odgłosów nie bylo

z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności