Skocz do zawartości
popiolek4

nie dziala ogrzewanie postojowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam problem z uruchomieniem ogrzewania postojowego. Po podpieciu pod vag-a wyskakuje :

- wskaznik poziomu paliwa

- czujnik przegrzania G189

- urzadzenie grzewcze zablokowane.

Sa to bledy sporadyczne.

Kiedy uruchamiam ogrzewanie vag-iem w trybie testowym wszystko jest ok, ale nie moze sie samo rano zalaczyc. Dodam ze zbiornik jest pelny i temp na zewnatrz -5 st. Dodam ze raz sie tylko zalaczylo rano, moze cos tam nie laczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sporadyczne a wszystko jest ok, zaloguj sie do webasto, wejdz w Adaptation (10) kanał 42 i wpisz 1. 1- odblokuje webasto jak jest zablokowane. Moze się zablokowac jak sie przegrzewa jakis czujnik, za niski stan akku , lub za niski stan paliwa z jakiegos powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Juz to probowalem robic. Posiadam VCP+K i wszedlem w dopasowanie w kanal 42 ale w wartosci nie moge wpisac "1". Nie wiem dlaczego i nawet na stronie pomocy technicznej produktu nikt mi nie pomógl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis autoscan to to cos twoje robi ? Ja to mowie na przykładzie VAG-a ale nawet reczne scanery to potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, robi. Moge zrobic nawet logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wskaznik poziomu paliwa (sprawdż ten czujnik bo jak podaje błędne dane to webasto się nie włączy np. rezerwa paliwa)

- czujnik przegrzania G189 (może pompka nie działa i nie ma odbioru ciepła)

- urzadzenie grzewcze zablokowane ( po kilku próbach nie odpalenia webasto się blokuje żeby się nie uszkodziło)

 

U mnie padła pompka i webasto włączało się i za chwilę rozłączało. Wymieniłem pompkę i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze on pisze ze webasto jest zablokowane. Mogl by dac loga z autoscanu, no ale samo się nie odblokuje, a nie moze odblokowac go na kanale 42 wiec lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, komp wyswietla ze urzadzenie zablokowane a z jakiej przyczyny sie dzis rano zalaczylo to nie wiem. Cieplutko po paru metrach ze az milo. Nie wiem juz sam, moze cos nie laczy i wychodzi na to ze nie jest zablokowane a czemu komp pokazuje inaczej? Jutro wysylam zone do serwisu na kompa i zobacze co tam pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A więc miałem rację. Pompka ci szwankuje. Jak się włączy to webasto działa a jak nie zaskoczy to trochę pobrzęczy i blokada. I tak ma być żeby nie uszkodzić urządzenia.

 

A żonę to po chleb wyślij a nie do mechesa :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna doposazyc paska w webasto ?? jaki to bedzie koszt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, u mnie temat ogrzewania zazegnany. Zona wrocila z serwisu i okazalo sie ze to czujnik przegrzania i pompa. A co do tego, najlepsze :manga jest to ze dowiedzielismy sie ze moj pasek posiada jeszcze GWARANCJE i zostanie to naprawione za FREE:dobrze. A do tego zamontuja mi jeszcze nowy silniczek przepustnicy cieplego ogrzewania i wymienią przekaznik spryskiwaczy reflektorow. I jak tu nie kochac serwisow.....tylko co bedzie po gwarancji? -strach myslec...:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj pojawiły się problemy z webasto.

Są dwa błędy:

01406 - No Flame

01409 - Repeated Flame-Out

jakieś sugestie?

 

Dodam że załącza się na 1-2 minuty. Pojawia się trochę dymu. I tyle z ciepła... a zimno.

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja w swoim nie mam ogrzewania postojowego, ale mam Debasto, czyli podgrzewanie silnika. Niestety teraz w mrozy silnik w mieście się ciężko nagrzewa, a debasto powinno utrzymywać tem 90C. Mechanik podłączył kompa i uaktywnił debasto, ale pojawił się natychmiast błąd na 4 cylindrze oraz błąd pompy V55. Dowcip polega na tym że taka pompa chyba nie istnieje, przynajmniej na Etce. Czy ktoś z was ma Debasto i naprawiał to urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sprawa się rozwiązała sama. Pewnie coś się lodem przytkało. Wczoraj było +4 i teraz jest jak było przed pojawieniem się błędów czyli ciepło w aucie zanim ruszę. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważać trza przy parkowaniu, żeby na zaspę nie wjechać.

Pod zderzakiem z przodu (z prawej strony) musi być luz. Tam jest kominek od piecyka. Jak wjedziemy w śnieg to kominek sie zatka i webasto po chwili się wyłączy i nici z ciepełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i po wodzie nie jezdzijcie bo złapie i się zachłysnie. No nie przesadzaj. Od 3 lat uzywam webasta i parkuje jak się da na sniegu. Kominek do powietrza jest na wysokości halogenów wiec musiał bys przynajmniej połową zderzaka w snieg jechac, albo raczej na niego spasc, bo jak wjedziesz to odgarnie wszystko od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Webasto nie działa na wyświetlaczu pojawa się komunikat błond systemu w dodawaniu ogrzewania pozdrawiam Wojtek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności