Skocz do zawartości
user78

Audiosources AS-7608 Gold Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada ta nawigację i mógłby się podzielić informacjami na jej temat? LINK DO Producenta

Głównie interesuje mnie jakość i funkcjonalność. Jest możliwość sprowadzenia takiej nawigacji z Chin. Może uzbieramy kilka osób to będzie taniej.

Z opisów wynika, że działa na szynie CAN (wyświetlanie między zegarami), posiada bluetooth, można używać np. AutoMapę, tuner TV (analogowy albo DVB-T - nie wiem tylko czy MPEG-2 czy MPEG-4), oczywiście obsługa DVD, divix itp., w samochodach z 2010 roku działa również OPS.

Z informacji jakie uzyskałem, transport do Polski trwa około 3 dni!!! kurierem UPS cena około 600 USD (zależna od wersji sprzętu).

2.jpg

10.jpg

as7608part.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Otrzymałem info z ceną urządzenia:

radio - 325 USD

tuner DVB-T - 80 USD - ale z tego co wiem to jest tylko DVB-T w wersji MPEG-2 wieć u nas nici z oglądania

wysyłka - 90 USD

razem: 495 USD co daje około 1440 zł przy dzisiejszym kursie dolara

dodatkowo około 100 zł bezie opłaty celnej czyli łączny koszt kompletu to około 1550 zł

łaczny koszt bez tunera DVB-T to około 1320 zł

 

czy są jacyś chętni na zbiorowe zamówienie?

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio - 325 USD

tuner DVB-T - 80 USD - ale z tego co wiem to jest tylko DVB-T w wersji MPEG-2 wieć u nas nici z oglądania

wysyłka - 90 USD

razem: 495 USD co daje około 1440 zł przy dzisiejszym kursie dolara

dodatkowo około 100 zł bezie opłaty celnej czyli łączny koszt kompletu to około 1550 zł

łaczny koszt bez tunera DVB-T to około 1320 zł

 

zapomniales tylko o podatku VAT 22% + oplate dla agencji celnej za obsuge towaru....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@navik to są już ostateczne koszty. 325USD towar + przesyłka 90 USD + 100 zł opłaty celnej i to już wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak ominiesz podatek VAT?

 

zadzwon do najblizszego Urzedu Celnego i sprawdz dokladnie. Lub przesledz w necie fora na temat importu z Chin.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS pokrywa podatek VAT. Te 100 zł to wszystko co płacę dodatkowo. Potwierdził mi to również jeden user który już taką transakcję dokonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UPS pokrywa podatek VAT

 

to nie powinno sie nazywac UPS tylko Swiety Mikolaj. Wytlumacz mi jak firma spedycyjna ktora tylko dostarcza przesylke ma za Ciebie zaplacic podatek VAT (w Polsce 22%) od wartosci towaru (wg rachunku lub oszacowania UC (do wartosci towaru dolicza sie tez kosty przesylki)) ktory jest Twoim zakupem a oni tylko go dostarczaja?

 

moze wspomniany user sprowadzal cos pojedynczego i przepchnal to jako wzor (ewentualnie podarunek), ale ciekawe jak Ty sie wytlumaczysz przed urzedem celnym z wiekszej ilosci takiego samego towaru?

 

skonczmy dyskusje: zadzwon do Urzedu Celnego oni nie gryza a wszystko bedziesz mial jasne.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja piszę o 1 sztuce. Poza tym te około 100zł które płacę to właśnie jest podatek. Firma z Chin wystawia fakturę na sprzęt, koszt kuriera to 90USD i tak jak pisałem dodatkowo od UPS dostaje rachunek na około 100 zl (zależy od kwotyna jaką chinczycy wystawia fakture) i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jacyś chętni na zbiorowe zamówienie?
Ale ja piszę o 1 sztuce.

 

to sie zdecyduj

 

 

tak jak pisałem dodatkowo od UPS dostaje rachunek na około 100 zl (zależy od kwotyna jaką chinczycy wystawia fakture) i to wszystko.

 

a w urzedzie celnym pracuja Pelikany i lykaja wszystko co im Chinczycy napisza......

 

 

Ps: jak dobrze pokombinujesz to jedna sztuke uda Ci sie kozystnie zakupic, a przed zamowieniem wiekszej ilosci lub czestych zakupow polecam glepsze zaznajomienie sie z procedurami celnymi.

 

Jak bedziesz mial pecha to owszem UPS'owi zaplacisz tyle co wspomniales ale moze sie zdazyc ze paczka nie wyladuje u Ciebie tylko w urzedzie celnym i bedziesz musial sam ja odebrac i UPS nie bedzie juz mial nic wiecej z nia wspolnego. Wtedy zaczyna sie juz nasza polska urzednicza rzeczywistosc...

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@navik dzięki, że próbujesz mnie ostrzec. O kilku sztukach pisałem w kontekście większego zamówienia i ewentualnej negocjacji ceny z chińczykami. Jeśli chcesz tylko jedną sztukę to ceny są takie jakie podałem. Dodatkowo dzwoniłem do UC oraz rozmawiałem z ludźmi, którzy takiego zakupu dokonali. Spokojnie można kupować to radio na zasadach jakie opisałem wyżej. Całkowity koszt to 325USD (na fakturze może być 150 USD bez żadnych problemów - info od osób którzy takiego zakupu dokonali) + 90USD wysyłka i podatek od kwoty na fakturze (info z UC). Człowiek, który kupował te radia miał właśnie fakturę na 150USD i nie miał żadnych problemów. Tak więc koszty są takie jakie przedstawiłem.

Czytając zagraniczne forum o tym sprzęcie opinie są podzielone. Jedni chwalą drudzy mniej. Zależy na jaki konkretny egzemplarz się trafi. Ja chyba jednak zdecyduje się kupić oryginalną RNS 510, chyba, że ktoś kto już testował to chińskie cudo podzieli się swoją obiektywną opinia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam lekture:

 

http://www.china-rns.de/

 

z zamieszczonych tam opisow, instrukcji i filmow, ten chinski wynalazek wyglada dosc ciekawie.

 

[ame]

[/ame]#!

 

201063135357630.jpg

 

201081714441703.jpg

 

http://www.szmaisun.com/show.asp?ArticleID=812&proname=&key=MT-6505%28GF%29

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego user78 zdecydowałeś się kupić te radyjko? Wiadomo Rns510 to ori sprawdzone pod VW. Ale tu kusi ta nawigacja, można sobie wrzucić jaką sie tylko będzie chciało. W rns tylko ori VW czyli nie bardzo. Ciekawi mnie też jak te radyjko gra, piszą że jest niby na tranzystorach mosfet i wzmacniacz 4x60, czyli niby powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu również zastanawiałem się nad zamiennikiem do RNS - ba nawet kupiłem i zainstalowałem jedno takie chińskie cudo w swoim VW. 24 godz później było zapakowane w przesyłce zwrotnej do sprzedającego.....

 

Dziś mam RNS i nie zamieniłbym go na żaden tego typu chiński sprzęt.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to było dokładnie za cudo i dlaczego oddałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mniej więcej coś takiego

 

http://car-hifi.com.pl/allegro/radia%20car-hifi/VWGE/vw.jpg

 

To taki sprzęt typu : "super gold edition limited" - miał wszystko : navi, DVD, cyfrową TV itd, itd....

 

Do momentu instalacji wszystko wyglądało ok. Wcześniej skontaktowałem się z 2 już użytkownikami tego czegoś (kupione na allegro). Powiedzieli mi, że wygląd i chińskie bajery do sprawa indywidualnej oceny - a od strony sprzętu większa wada to fatalnie odbierające sygnał radio.

 

Skusiłem się, kupiłem, zainstalowałem w profesjonalnym miejscu . Efekt to brak świecenia tych bocznych przycisków na panelu - próbowane w 3 modelach VW - z takim samym skutkiem. Radio praktycznie nie odbierało sygnału. Same radio to klasyczna chińszczyzna , czyli dużo bajerów, opcji, migających światełek na wyświetlaczu - ale wszystko praktycznie bez zastosowania. Fatalna wgrana mapa, wyświetlacz nie reagował zbyt dokładnie na mojego palca, jakość wyświetlanego obrazu z DVD i jakość pikseli w wyświetlaczu - dla mnie nie do zaakceptowania. dodatkowo nie działająca z tym sprzętem kamera cofania (miałem ją zainstalowaną wcześniej pod nowy sprzęt)

 

Kiedy kilka tygodni później miałem zamontowanego RNS nie zdawałem sobie sprawy, że to aż tak wielka różnica. RNS ma sobie dużo z Niemca - czyli to co mi się podoba w VW - ograniczenie bajerów do niezbędnego minimum - ale jak już coś jest to na wysokim poziomie i w wysokiej jakości. RNS ma świetną mapę, która mnie jeszcze nie zawiodła - przejechałem trochę Polski i Europy. Kamerka cofania fajnie się sprawuje, obsługa dotykowego ekranu jest rewelacyjna. Czuję, że sprzęt jest porządnie wykonany i pozostanie w moim VW chyba już do końca :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje LINK do forum gdzie napisano chyba wszystko o tym modelu. Jedni chwalą inni mniej. Ostatnie modele są już w dużym stopniu poprawione i wydają się być ciekawą alternatywą dla RNS 510.

 

@disarm dzięki za Twoje info na ten temat. Czekamy na dalsze opinie naszych userów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na dalsze opinie. Dzięki disarm za odpowiedź i jeszcze pytanie: kiedy kupowałeś tego chinola? Może trafiłeś na jakiś starszy felerny model. I czy nie miałeś problemu ze zwrotem sprzętu (od kogo kupowałeś jak można wiedzieć)? Jak pisze user78 kusi to wszystko co on ma w sobie za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był dokładnie ten model u dokładnie tego sprzedawcy:

 

http://allegro.pl/2010-gold-7-vw-b6-gps-dvd-divx-jak-rns-510-i1310820554.htm

 

Za "moich" czasów (jakoś w lipcu) kosztowała chyba 2600

 

Sprzęt oddałem - bo normalny sprzedawca, a poza tym mam takie prawo :)

 

To na pewno nie była wina feralnego egzemplarza - został on wymieniony na drugi model - ten sam efekt - nie świeciło podświetlenie przycisków. W między czasie - po kilku dniowym użytkowaniu zupełnie mi się nie spodobał (acha - zapomniałem - po wyłączeniu stacji - przez całą noc świeciło mi się podświetlenie "stand by" - za cholerę nie chciało zgasnąć.

 

Sprzedający zdaje sobie chyba sprawę z tego co sprzedaje - wymieniał mi bez problemów (a następnie przyjął zwrot towaru) - musiałem tylko dokupić mu pocięty kabel.

 

Co takiego jest w tych chinolach , że się nad nimi w ogóle zastanawiacie? W tym moim modelu - jak już coś było to kompletnie nieprzydatne (cyfrowa telewizja), albo nieudolnie zrobione (bluetooth - nie rozpoznawał telefonu, nie reagował na PIN) , a jak już coś było potrzebne (np. ustawienie balansu kolumn, bas/wysokie dźwięki - było zrobione źle i nie dało się dobrze ustawić).

 

W RNS jeżeli coś jest to jest (dla mnie) zrobione z klasą, jakością i perfekcją (niemiecką)

 

A bluetooth wolę sobie dokupić za ten 1000 za jakiś czas.

 

RNS który kupiłem w pewnym miejscu (montowałem go w ASO - potwierdzili mi , że to fabryczny model) - miał od ręki zdjętą blokadę DVD, polskie menu, oprogramowanie pod VIN mojego paska, najnowsze mapy.) Mam dodatkowo kamerkę cofania - brakuje mu w zasadnie jedynie bluetooth (zamontuję w przyszłym roku) i czujniki czuwania (może znowu w kolejnym roku, jak będę miał niepotrzebne 1200) :)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez disarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności