Skocz do zawartości
vip87

Wysokie obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu mówie ze podobne tematy napewno były było w nich setki odpowiedzi no ale teraz jest chyba jeszcze inny przypadek.

Auto po odpaleniu na zimnym silniku wchodzi na dosc wysokie(za wysokie obroty) po zagrzaniu sie obroty spadaja do normalnych. Na pierwszy rzut wina czujnika temperatury tego na króćću no ale sprawdzony miernikiem jest OK. Szukam dalej, jesli wysokie obroty to TPS i zabieram sie za sprawdzanie i tu ciekawostka. Poprzednio jak ustawiałem to na zamknietej przepustnicy napiecie pomiedzy odpowiednimi pinami wynosiło 2,2v a teraz wynosi około 0,70v. Zabrałem sie za ustawianie zeby ustawic na taka wartosc która jest odpowiednia no i okazuje sie ze nie ma takiej mozliwosci. Na sam koniec dodam ze zczytanie kodów błyskowych nie pokazuje zadengo błedu.

 

Objawy takie same na benzynie i LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj moim zdaniem po opisanych przez ciebie objawów to zimny silnik pracuje na ssaniu ? to jest o tej porze rokuj już normalny objaw pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zimnym silniku wchodzi na dosc wysokie(za wysokie obroty)

A jaki zakres obrotów na biegu jałowym masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 1.6 1F w Toledo i obroty na ssaniu wynoszą ok. 1200. Myślę, że nie powinno być więcej niż 1400obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ze jak zimmy to ssanie ale tak z 4 dni temu było zimniej np. jak dzis i nie było az takich obrotów. Hmm trudno jest mi powiedziec jak wysokie te obroty bo niemam obrotomierza ale tłumaczac tak łopatologicznie to z jedynki ruszy bez dodawania gazu ze 4 osobami czyli sa to dosc wysokie obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz obrotomierz żebyś dokładnie określił jakiego rzędu są te obroty? Może to wina silnika krokowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien czujnik temp a nie sugeruj sie pomiarami moze bylo akurat ok przy pomiarze a pozniej sie kielbasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem ze nie mam obrotomierza i trudno jest mi okreslic te obroty. Silnik krokowy jest nowy takze zostaje wykluczony. Czujnik sprawdzałem na rozgrzanym silniku i pokazywał wartosc taka jaką powinien. Najbardziej niepokoi i zastanawia mnie ten TPS ze kiedys ustawiłem go na wartosc 2,2v a jak sprawdzałem ostatnio to było 0,7v ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamam paska 1.8 rp

Na ssaniu mam 1000 o/min

Normalnie 800 o/min.

1400 o/min. to chyba sporo, może przeczyśc silniczek krokowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze krokowy jest nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem podobnych tematów by sie podpiąć, ten wydaje mi sie najlepszy ale nie taki sam.

Silnik 1,9TDi 131KM

Po zapaleniu na zimnym silniku obroty to jakieś 1100

Ale już na rozgrzanym silniku obroty nadal się utrzymują na poziomie 1100.

Czasami na kilka sekund spadają na 800.

Normalne zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem podobnych tematów by sie podpiąć

Hmm...? Słabo mistrzu szukałeś i nawet nie w tym dziale...

TUTAJ zerknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vip - sprawdz ustawienie potencjometra przepustnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPS nowy lezy sobie i czeka na załozenie ale jak narazie to brak czasu no i chyba checi w takie zimno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności