Skocz do zawartości
filip141

Zaspawanie dziur w felgach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje informacji gdyż znajduje sie w posiadaniu takowych felg http://moto.allegro.pl/opony-poznan-volkswagen-passat-oryginal-i1279685128.html

 

i chciałbym zmienić rozstaw na 4x100 czytałem ze niektórzy potrafia zaspawać otwory po srubach i dorabiaja nowe na nowy rozstaw czy ktos wie gdzie można coś takiego zrobic? i mniej wiecej jakie koszta? i czy felga nie będzie bić czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie robią dystansów z 5x112 na 4x100 sa np z 5x100 na 4x100 albpo cos w tym stylu tak czy siak z tego co sie dowiadywałem takiej zamianki nikt nie robi niestety :((( nawet czytałem ze jakiś koleszka BBS RS z 5x112 czy 5x120 przerobił na 4x100 własnia zaspawując otworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty w swoim autku masz 4x100 i chcesz zalozyc felgi 5x112 a wiec dystans przykrecasz do piasty 3 srubami a 4 stosuje sie plywajaca tak jak na fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestescie chorzy i ci co robia takie rzeczy to jest nie normalne i zbyt niebezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że gdzieś w truj-mieście jest firma która zajmuje się naprawa felg profesjonalnie,kiedyś mój kolega zawiózł tam felga po spotkaniu z krawężnikiem,brakowało około 10cm felgi to tak naprawili że nie było nawet widać gdzie była uszkodzona,myślę że tam szło by się dogadać żeby ci takie coś zrobili ale musisz popytać kolegów z forum z truj-miasta gdzie ta firma jest albo w Google poszukaj.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widze tu tylko zmiane pol osi i calej reszty z VR6 czyli z 4X100 na 5X100 (jak zrobil to np.: MichalB3TD) a pozniej dystans zmieniajacy rozstaw na 5X112 i na to felge...

wszystko inne grozi smiercia tragiczna!!! taka jest prawda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ten dystans na 3 srubach to rzeczywiscie nie brzmi to bezpiecznie ale jezeli firmy robia cos takiego jak zaspawanie dziur to biera odpowiedzialnosc za to co robią i jeszcze nigdzie niesłyszałem zeby komus sie coś urwało... pozatym jak naprawiaja felgi to tez czsto gesto sa duze ubytki i jakos to jezdzi:( tylko pytanie jakie koszta i gdzie cos takiego zrobic?? zmiana piasty raczej nie wchodzi w gre bo mam nowy układ hamulcowy na ATE wymieniony jeszcze przód zmieniony na wentylowane i nacinane wiec szkoda:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja widze tu tylko zmiane pol osi i calej reszty z VR6 czyli z 4X100 na 5X100 (jak zrobil to np.: MichalB3TD) a pozniej dystans zmieniajacy rozstaw na 5X112 i na to felge...

wszystko inne grozi smiercia tragiczna!!! taka jest prawda :/

dokladnie to samo mysle to sa elementy ktore trzymaja nas na drodze i kazde takie glupie pomysly sa chore clopie poszukaj innych ladnych felg pasujacych do twojego auta za cene tych felg i ksztow tego glupiego przerabiania i jezdzij bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już bym wolał dystans z jedną śrubą pływająca , niż zaspawanie przez Pana Henia i jego dziury. ot to warte było by to zachodu jakbyś miał jakieś Th-line BBS RS , a tak to sprzedaj te felgi i kup 4x100. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystanse będą bezpieczniejsze raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś może podesłać link do dystansów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zastosujecie dystanse przy takim ET???

Dystanse mozna stosowac przy felgach z porsche gdzie et jest ponad 50 i jest gdzie ten dystans zmiescic.

Dystans musi miec minimum 20mm, to juz sie robi et 17 i moze byc problem z przodu.

Jak zwykle dywagacje, tych co "mysla i slyszeli", ze to robi mieciu w stodole i jest niebezpieczne itp itd, mialem tak zrobiony jeden komplet do driftu, pozniej jeden komplet w passacie, oby 2 zaspwawane, nawiercane nowe otwory, pozniej bylo nawet 9 otworow w jednej feldze, auto uderzalo bokiem w kraweznik, felga sie krzywila tradycyjnie, nic sie nie dzialo przy srubach mocujacych.

Po prostu trzeba wiedziec jaka felge, jakim pradem, jakiego drutu do jakiego stopu uzyc, piozniej frezarka CNC i nie widze zadnego problemu z uzytkowaniem, czy zmniejszeniem wytrzymalosci felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek a wiesz gdzie można coś takiego zrobić i jakie koszta? i tak apropo bo sie odezwałes masz jeszcze tresery do kombiaka? pisałem do Ciebie w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) truj-miasta

To jakieś trujące miasto?

 

A tak w temacie, to poszukałbym 4x100, święty spokój jest bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko druga sprawa sprzedam te felgi i kupie jakieś 4x100 co może mieć każdy:D ja rozumiem że nie są to RS`y ale wyjątowość jst w cenie;D a pozatym zostały mi te felgi po B5`tce więc dlaczego ich nie wykorzystać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał ksynio Zobacz post

(...) truj-miasta

 

To jakieś trujące miasto?

 

heh, chodziło mi o Gdańsk,Gdynie i Sopot, to tak dla uściślenia h110.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra Panowie:D to ja ztymi warsztatami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radz sobie sam i mam nadzieje ze koledzy tez nie beda do tego reki przykladac

bez urazy kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności