Skocz do zawartości
wielo

problem ze spryskiwaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że spryskiwacz od strony kierowcy jakoś nie ma siły chlapać mimo że płyn był na full a dziś zauważyłem że drugi od strony pasażera również. CZy jest to oznaka że silniczki padają w spryskiwaczach? Gdzie one sie znajdują i jak je samemu wymienić?

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij tu [ATTACH]37173[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pompka od spryskiwaczy, Moze masz przeciek, bo dysze muszą się uniesc pod ciśnieniem płynu jaki da pompka, albo po prostu sie przycierają. Nie kombinowałes nic z kodowaniem czasu sprykiwania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Na razie wyjmij dysze spryskiwaczy i je DOBRZE przeczyść, możesz przedmuchać powietrzem, jak masz dostęp do sprężarki. Z wyjęciem nie powinieneś mieć najmniejszego problemu więc opisywać nie będę. Jak to nie pomoże to musisz szukać dalej przyczyny tego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał kolaga Irek30,wyjmij spryskiwacze i je przedmuchaj porzadnie powietrzem,wyglada ze sa zapchane,papka tak szybko nie pada. Jak sie zapchały to znaczy ze jest troche brudu w układzie a im duzo nie potrzeba zeby sie zapchac. Jak nie ma przecieku któredy mogłby sie dostawac brud,to przedmuchaj spryski powietrzem i przepłukaj porzadnie ukłąd nawet zwykłą woda. U mnie tak sie robiło cała poprzednia zime,zbiornik był na górze nieszczelny. Wymienili w serwisie góre zbiornika, przeczyscili zbiornik i od pół roku problem nie zaistniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy wszystkie B6-ki mają podgrzewane spryskiwacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi proszę czy wszystkie B6-ki mają podgrzewane spryskiwacze?
nie.Fabrycznie tylko highline,do innych wersji były dostepne za dopłata,najczesciej w pakiecie zimowym z podgrzewanymi fotelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie tylko highline
nawet i nie Highline wszytskie bo 3/4 aut z Francji / Włoch w wersji HIGH ze skrórą nie na mawet podgrzewanych siedzien. A to jest własnie tamtejszy ich standard dla Highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa podgrzewanie spryskiwaczy? Podgrzewają się cały czas, czy przy jakieś tam określonej temperaturze a może jakoś się włącza podgrzewanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z inne beczki. Co steruje pracą spryskiwaczy reflektorów bi-xen? W sensie, że raz pryskają, raz nie pryskają. Raz pryskają częściej, raz rzadziej. Na początku myślałem, że to jakoś czasowo jest sterowane. Że powiedzmy raz na godzinę włącza spryskiwacz reflektorów. Oczywiście razem ze spryskiwaczem szyby. Chodzi o to, że jadę i np. co 15 minut czyszczę sobie szybę, ale reflektory nie są czyszczone za każdym razem. tylko co 4-ty raz. Ale te przerwy są nieregularne i raczej to czasówka nie jest. Myślałem później, że może ilość przejechanych kilometrów ma znaczenie. Że np. po przejechaniu każdych 50 km mam możliwość oczyścić reflektory. Ale to też nie tak, bo czasem kręcę się po mieście i dwa razy po rząd spryskiwacze się włączają, a za trzecim razem już nie. Wygląda to tak, jak by tam był jakiś czujnik zabrudzenia. Jak to jest. Tak z ciekawości pytam, bo mi to spokoju nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bmw e39 spryski na lampy działają co 10 spryskiwanie szyb...

Może jest coś z tego systemu?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie... Raz pryska za każdym razem, raz co któryś raz, a raz i przez pół dnia nie spryska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ilość spryskiwań ustawia się na ilość załączenia spryskiwaczy wycieraczki szyby raz na 5-10 razy.Jeżeli masz tak że nie jest to powtarzalne to coś dzieje się z Twoimi spryskami nie tak. Temat był wiele razy poruszany , trzeba poszukać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pryska zawsze podczas pierwszego spryskania szyb po odpaleniu i z tego co pamiętam co 5 spryskanie (jeżeli kluczyk nie był wyjmowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pryska zawsze podczas pierwszego spryskania szyb po odpaleniu i z tego co pamiętam co 5 spryskanie (jeżeli kluczyk nie był wyjmowany).

 

u mnie jest dokłądnie tak samo i nic nie zmieniałem od wyjazdu z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Skoro tak, to ok. Jakoś mi się wydawało, że to bardziej nieregularnie pryska. Może tutaj kluczem jest te 5 włączeń bez wyjmowania kluczyka. W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet i nie Highline wszytskie bo 3/4 aut z Francji / Włoch w wersji HIGH ze skrórą nie na mawet podgrzewanych siedzien. A to jest własnie tamtejszy ich standard dla Highline.
mowisz kolego o wersjach confortline, albo sportline doposazanych w chrom pakiet(u nas nie było to dostepne),które wygladaja jak higline ,highline maja w standardzie podgrzewane spryskiwacze. A jezeli chodzi skóre całościowa, albo łączona z alcantara w zawsze jest grzana. Jak nie ma na klimatroniku podgrzewania foteli to radze dokładnie sie przyjrzec samochodowi przed zakupem bo wyglada na to ze była wymieniana cała tapicerka...koszt takiej tapicerki w dobrym stanie to 2-3tys złotych wiec wcale nie tak strasznie duzo

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

 

A jak działa podgrzewanie spryskiwaczy? Podgrzewają się cały czas, czy przy jakieś tam określonej temperaturze a może jakoś się włącza podgrzewanie?
włączaja sie same w zaleznosci od temperatury zewnetrznej i w zaleznosci od niej regulowana jest automatycznie siła podgrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ale lipa u mnie coś się zaczęło dziać mianowicie ,po dolaniu płynu zimowego (stan na full) podczas jazdy nagle gong na fisie ikonka taka jak się zapala przy zbyt małym stanie płynu ,a ja mam full co jest ? miał ktoś taki problem kiedyś ? może czujnik skopany ? dziwne

A i jeszcze komunikat :Top up wash fluid ,masakra zbiornik zalany po górę jeszcze płynem z Shella za 32 zł ,może za drogi wlałem :lol

 

Celuje w czujnik albo instalacja do niego ,szlag mnie trafia wie ktoś ile to kosztuje i czy trzeba błąd kasować ?

 

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

 

Chyba po prostu zalałem czujnik przy dolewaniu ,bo wyschło i wszystko działa także po sprawie ;)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z spryskiwaczem tylnej szyby (kombi), mianowicie kiedy załączam jej spryskiwanie to płyn idzie tylko na przód...a na tył nic w żadnej pozycji przełącznika!!! Niestety autko po stłuczce i prawdopodobnie był wymieniany zbiorniczek na płyn. Słyszałem coś o sterowniku że trzeba z nim coś pogrzebać. Proszę o radę co z tym fantem dalej zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności