Skocz do zawartości
Bartek001

Paliwo z ropą ... na 20 Litrów 5 ropy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na mój warsztat przyjechał diesel a jego właściciel zatankował PB98 i teraz moje pytanko sie nasuwa, ten oto gościu zalał 20 litrów benzyny i miał ok 5 litrów ropy, i chciał bym to zalać do siebie do Passata (2.0 8v 2E) czy mojemu silnikowi nie odbije kolba po takim doświadczeniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn26044

Gdyby było odwrotnie i chciał byś wlać do disla 5 litrów benzyny wydaje mi się, że nie było by problemu bo już nie raz była taka sytuacja. Z benzyną może być gorzej, nie wiadomo jak auto się zachowa. Ja bym nie ryzykował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej jeszcze 40litrów PB i nic złego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolej jeszcze 40 PB i nic złego nie będzie.
Dokładnie tak zrób, miałem ten sam przypadek. Albo nawet 98, to nie bedzie muła żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolej jeszcze 40litrów PB i nic złego nie będzie.

Tak jak kolega radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie w tdi niebezpieczny jest dodatek benzyny . do benzyniaka bez obaw możesz to wlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlałem i zrobiłem 30km i jak narazie na starcie kopcilo na czarno i teraz jest ok i zbiera sie jak na cyzstej benzynie ale i tak planuje dolac z 30 czystego paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tam wogle to koledzy chyba niedokładnie przeczytali, kolega chce to przelac z tego auta diesla do swojego benzyniaka, podejrzewam ze 1/5 ropy w benzynie nic mu niezrobi, odwrotnie w przypadku diesla gdzie 4/5 benzyny w ropie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarcun

 

w zime zalewam dodatkowo do każdego pełnego tankowania z 6 litrów benzyny by lepiej mi palił, i nic się nie stało do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nasze silniki są znośne ale dolewanie benzyny pogarsza smarowanie pompy i wtrysków co przyśpiesza zużycie ( w niewielkich ilościach to nie tak straszne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzyna w silniku diesla nie zaszkodzi mu, natomiast diesel (olej napędowy) w silniku benzynowym robi spustoszenie. Przy takich proporcjach tak jak poprzednicy radzą dolałbym benzyny i przepalił wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Jarcun

 

w zime zalewam dodatkowo do każdego pełnego tankowania z 6 litrów benzyny by lepiej mi palił, i nic się nie stało do tej pory

jak sie zacznie psuc to sprzedawaj szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzyna w silniku diesla nie zaszkodzi mu, natomiast diesel (olej napędowy) w silniku benzynowym robi spustoszenie. Przy takich proporcjach tak jak poprzednicy radzą dolałbym benzyny i przepalił wszystko.

 

ma racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu ropy zmalała liczba oktanów i może spalać stukowo, dlatego najlepiej dopełnić zbiornik Pb 98, zawsze to bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności