Skocz do zawartości
yunivers

Sewris aukcyjny Allegro.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy,

Z przykrością informujemy, że następujące aukcje/przedmioty zostały usunięte z serwisu Allegro:

VW PASSAT B5 (nowa instalacja LPG sekw.) (1227819072)

 

Wszystkie opłaty za te aukcje/przedmioty zostały automatycznie zwrócone.

Usunięte aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, które obowiązują w serwisie Allegro.

Niedozwolone jest zamieszczanie informacji o możliwości sprzedaży towaru "poza Allegro" w żadnej formie, w tym:

- oświadczeń o możliwości sprzedania tego lub innych towarów ,,poza aukcją" (np. ,,towar wystawiony w innych mediach /ogłoszeniach, aukcjach, w gazecie, w sklepie, w sklepie internetowym, itp."),

- sformułowań zachęcających do dokonania transakcji pomimo formalnego nierozstrzygnięcia aukcji: ,,jeśli aukcja nie osiągnie ceny minimalnej, to rozważę najwyższą propozycję", ,,sprzedam, nawet jeśli cena minimalna nie zostanie osiągnięta"

- informacji wskazujących, że część kwoty z tytułu kupna przedmiotu zostanie uiszczona poza serwisem Allegro, przykładowo: ,,licytujesz cenę za sztukę, ale sprzedam tylko i wyłącznie w komplecie", ,,wylicytowaną kwotę pomnóż razy trzy", itp.

- sformułowań zachęcających do ustalenia ceny poza licytacją, w tym zastrzeżeń w postaci: ,,nie chcesz czekać na zakończenie aukcji - skontaktuj się", "przed zalicytowaniem skontaktuj się", ,,propozycje cenowe proszę składać na maila (GG)", ,,cena od ręki (bez licytacji, poza aukcją) wynosi...", ,,cena do negocjacji", "sprzedam tylko poprzez mój sklep internetowy", ,,na życzenie wystawię opcję ,,Kup Teraz" (przypominamy, że niedozwolone jest zamieszczanie tego typu zapisów w aukcjach, w których złożone już zostały oferty) itp.

 

 

 

 

dostałem takiego e-maila i o co im biega bo nie rozumiem ich wogółe,wcześniej tego nie było zaczynają mnie powoli denerwowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo.

 

 

wszystko jest napisane....opis aukcji jest niezgodny z regulaminem ...

 

popraw treść aukcji.. poszukaj tam wpisów takich jak: dogadamy się z ceną; aukcja mojego kolegi; ..... itp... masz wszystko napisane w tym @

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko Ci wyjaśnili w meilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje i monopoliści. Regulamin ustawiają tylko pod siebie. Ty ich nie oszukasz a oni z chęcią zrobią Cię w konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
monopoliści. Regulamin ustawiają tylko pod siebie. Ty ich nie oszukasz a oni z chęcią zrobią Cię w konia.

 

niby jak skoro oddali mu poniesione koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złodzieje i monopoliści. Regulamin ustawiają tylko pod siebie. Ty ich nie oszukasz a oni z chęcią zrobią Cię w konia.
kolego wiesz o czym piszesz? jeden z najbezpieczniejszych serwisów w Polsce tak szkalujesz ?

Kolega dostał @ z wyjaśnieniem dlaczego usunęli aukcje i ze dostanie zwrot kosztów no to nie wiem gdzie tu widzisz złodziejstwo i monopolizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest normalne. Żebyś nie mógł się do nich przyczepic, oddają poniesione przez Ciebie koszty.

Popraw to co napisałeś, żeby było zgodne z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sprzedał i transakcja nie doszła do skutku, przykładowo z winy kupującego, to zwróciliby Mu prowizję od sprzedaży, ale kosztów wystawienia przedmiotu nie. Wprowadzili debilne zmiany, które wielu ludzi zniechęciło do korzystania z serwisu. Niektórzy, tak jak ja zrezygnowali całkowicie, po wprowadzeniu przez allechooynię kilku "udogodnień', bez pytania i możliwości wyboru. Te ich usprawnienia całkowicie rozłożyły mi sprzedaż. Zresztą można poczytać, co sądzą o użytkownikach z których żyją:

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=51556&t=51556

i wiele innych tematów:

http://allegro.pl/phorum/list.php?f=300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do sprzedania VW PASSATA B5 z Nową instalacją LPG sekwencją (na gwarancji).

Auto jest po wymianie olejów,kompletnego rozrządu,tarcz hamulcowych oraz po odgrzybieniu i nabiciu klimatyzacji.

Auto jest krajowe kupione w salonie w Poznaniu.

Silnik jest trochę brudny ale nie będę go mył aby każdy widział ze nie ma żadnych wycieków itp.oraz trochę ma brudne siedzenia ale też nie będę ich prał aby mi nikt nie zarzucił że auto jest niby po powodzi albo po czymś tam jeszcze.

Cena jaka mnie interesuje to 13000zł do małej negocjacji

 

 

i co w tym jest nie zgodnego z regulaminem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jaka mnie interesuje to 13000zł do małej negocjacji

Właśnie to.Sugerujesz do zawarcia transakcji poza alle.

Ostatnio miałem też tego maila,gdyż zmieniłem w tytule,że auto sprzedane.No cóż ja wyszedłem do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złodzieje i monopoliści. Regulamin ustawiają tylko pod siebie. Ty ich nie oszukasz a oni z chęcią zrobią Cię w konia.

 

Hańba! Hańba! Żydostwo! Nie oddamy krzyża!

 

Hmmm...

A może nie - przecież to inni użytkownicy zgłaszają naruszenie opisu aukcji.

Edytowane przez 0x7B3
kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jaka mnie interesuje to 13000zł do małej negocjacji

 

 

i co w tym jest nie zgodnego z regulaminem?

 

No nie zadawaj takich pytań proszę Cię. Jeśli nawet nie doczytałeś regulaminu (co też jest Twoją winą) to wytłumaczyli Ci dokładnie w mailu o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi jak ma to brzmieć? skoro to jest zle,nie chce aby mi zablokowali dostęp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego Mielke długo byłeś na all, że tak chwalisz za bezpieczeństwo? Ja byłem 5 lat, to trochę liznąłem tematu. Poniżej masz przykład bezpieczeństwa kupujacego:

http://hubalaga.blog.onet.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko 13 000 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiedzcie mi jak ma to brzmieć? skoro to jest zle,nie chce aby mi zablokowali dostęp :/

Wiadomo że gość nie wciśnie kup teraz tylko zadzwoni ,przyjedzie,to co do ceny się dogadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja się dzisiaj wqrwiłen nie tyle co na serwis allegro ale na sprzedawcę. Zamówiłem pewną rzecz, nie napisane na aukcji ani w info o sprzedającym, gdzie ma on swoją siedzibę. Nie napisane o możliwości odbioru osobistego. Dostałem z rana mejla, że przesyłka została wysłana. Mijają 3 godziny i magia, kurier stoi pod domem z paczką :D Firma z Elbląga. Przecież można była napisać w mejlu zwrotnym, że jest możliwość odbioru osobistego ze względu na tą samą miejscowość i tym bardziej, że qrwa do tej firmy miałem samochodem 5 minut jazdy, a tak jak panisko zamówiłem sobie kuriera za 20 zł, żeby przewiózł mi paczkę kilka ulic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisane o możliwości odbioru osobistego.

 

I tyle w temacie. Skoro nie napisali, to znaczy, że nie udostępniają takiej możliwości. I nie ma co się użalać. A powodów może być kilka - od logistyczno-handlowych do fiskalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę do tematu:manga

10 sierpnia wylicytowałem za kwotę 207,20gr podkaszarkę spalinową STIHL

http://allegro.pl/kosa-podkaszarka-stihl-fs36-profesjonalna-glowica-i1177279772.html

podkaszarka przyszła z zatartym silnikiem o czym nie zostałem poinformowany.Koleś drugi silnik wysyłał mi miesiąc czasu a silnika jak nie było tak nie ma.Postanowiłem rozpocząć spór na allegro i tu zonk :zeco informacja od allegro,że nie jestem kontrahentem w tym sporze.What the fuck pomyślałem.Wchodzę na link powyżej z przedmiotem patrzę i oczom nie wierzę podkaszarkę "kupił" jakiś koleś o nicku k..S wchodzę na dane kontrahenta(te z prawej strony) i jest mój nick a...8.:dupabladaKomentarz mogę mu wystawić,w moich zakupach mam,że przedmiot kupiłem... tydzień już czekam na odpowiedź z Allegro i ani odpowiedzi ani silnika ehh:dolamam

Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tyle w temacie. Skoro nie napisali, to znaczy, że nie udostępniają takiej możliwości. I nie ma co się użalać. A powodów może być kilka - od logistyczno-handlowych do fiskalnych.

 

Aż zadałem sobie trochę trudu i możliwości logistyczno-handlowe jak i również fiskalne( przecież to firma) są. To, że nie ma wpisanego odbioru jak się okazało jest błędem ze strony sprzedawcy. Mniejsza o to. Nie ma co krzyczeć o 20 zł. Gdyby przesyłka kosztowała z 60-100 zł no to można by mieć jakieś wątpliwości, a tak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności