Skocz do zawartości
kres

Dziurka w progu [foto] - czy da się to zrobić, czy na złom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj żadnych nowych reperaturek bo sie zdziwisz, kupuj orginalny wycięty kawałek z samochodu. Ja 3 lata temu po wypadku dałem do znajomego żeby mi auto zrobił, chciałem mieć ,,nowe'', zarówno reperaturki tylnych błotników jak i przedni nosek pod lampami kupiłem nowe polskie bo doszedłem do wniosku że w 21 wieku nie można spieprzyć czegoś takiego, a jednak można po przednim pasie już niedługo zostanie tylko wspomnienie a i tylne reperaturki też już coraz mniejsze się robią, i mówcie sobie co chcecie ale samochód był na 100% dobrze zrobiony tylko że nasi rodzimi producenci robią to z nie wiadomo jakiej blachy może przetopione puszki po żubrze,w każdym bądź razie to się nie nadaje. Kup orginalny kawałek dobrze oczyść, dobrze zakonserwuj i będzie spokój na długi czas.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, ale ja chcę zaszpachlować klapę tylko na zimę :D Potem kupuje nową klapę wiec spokojnie ;)

 

A co do dziurki, ma może z 3cm .

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek jakby reperaturki robili z puszek po żubrze to ruda by nie wyłaziła bo to aluminium:kwiatek a tak na poważnie moim zdaniem to za duża dziura żeby łatać żywicą jak już to wycinka ze zdrowego egzemplarza i wstawka. Żadnych reperaturek ze sklepów. Choć u mnie w pasku jeden z błotników ten z wlewem paliwa był zeżarty, chciałem zamówić w Lublinie u Damelczyka w VW, ale jak mi powiedzieli cenę to mi portki z wrażenia spadły. Tylko się zaróżowiłem i odeszłem ze spuszczoną głową. Cena w serwisie za nówkę błotnik to UWAGA !!!!!!!.......1700 zł, tyle kosztuje tylny błotnik do VW Passata B3 a swoją droga ciekawy jestem jego jakości. a swoją drogą kolega jak robił auto po kolizji to oddal go do jakiegoś warsztatu lakierniczego do Lublina, zapłacił więcej ale wiem że błotnik tylny nie był przez nich ani wspawywany ani zgrzewany a lutowany, tylko nie pamietam czym konkretnie (chodzi o lut) facet mówił że daje praktycznie dożywotnią gwarancję na połączenie że nie wylizie ruda i że się to nie rozpadnie minelo półtora roku i nic nie wyłazi i nie pęka. Widać metoda dobra kiedys czytałem o tym w Auto Świecie.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do dziurki, ma może z 3cm .

To za duża na samą żywicę. Trzeba zaspawać.

Żadnych reperaturek ze sklepów

A niby czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z tobą, ale ja chcę zaszpachlować klapę tylko na zimę Potem kupuje nową klapę wiec spokojnie

 

A co do dziurki, ma może z 3cm .

Jak tylko na zimę to kup sobie jakąś bajerancką naklejkę która daje 50% więcej lansu przed dyskoteką i bedzie gites, zimę napewno przetrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność reperaturek nie zależy od ich samych, ale od roboty blacharza.

Dobrze zabezpieczone reperaturki przetrzymają więcej, niż seryjna blacha.

Swoją drogą dziwię się jak w ocynkowanym progu mogła się taka dziura zrobić. I to w takim miejscu.

 

Ktoś wyżej wspomniał o piance. Sam takie coś przerabiałem i co tu gadać... To jest rozwiązanie na bardzo krótki czas. Lepiej spawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reperaturka kosztuje 70 zł a blachaż weżmie drugie tyle przelecisz z dwóch stron barankiem i po sprawie

 

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

 

reperaturka kosztuje 70 zł blacharz stówke i do tego puszka baranku na dwie strony i śmigasz dalej swoim autkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rób jak piszą koledzy masz dwa sposoby wyciąć z innego lub włókno szklane tak zwany "zestaw naprawczy" i będzie git dużo tego zużyłem na kolegi paska a teraz mam takiego na graty jak mocno chcesz to Ci wytnę za parę groszy taki kawałek :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A czy reperaturka tylnego nadkola jest taka sama do sedana i kombi B3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Reperaturka jest taka sama. W moim B4 mam taki przeszczep zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Nadszedł czas na pozbycie się rudej z dziurkami ...w progach ;)

Jakiej firmy polecacie progi?? na co zwrócić uwagę przy kupnie?

 

Czy w takich reparaturkach jest później problem z założeniem nakładek progowych GT ??

 

Progi do kombi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności