Skocz do zawartości
snoop15

Turibna przed czyszczenie i po czyszczeniu - wasze odczucia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Odstawilem swojego passata do mechanika na wymiane kpl rozrządu + czyszczenie turbiny poniewaz auto lapalo notlaufy oraz na wymiane sprezarki od klimy, moj passek od pczoatku chodzil za slabo jak na 110 konne TDI, i tutaj moje pytanko jakie w przyspeiszeniu byly wasze odczucia przed czyszczeniem turbiny a jakie po czyszczeniu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie operuj odczuciami tylko faktami. Odczucia mogą Ci conajwyżej poprawić albo pogorszyć humor.

 

Pokaż wskazania dawek i doładowania przed, i po... to powiemy Ci czy jest lepiej czy gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie jestem po czyszczeni turbiny.

chodzi naprawde lepiej choc ma tylko 101koni , jechale wlasnie 130km passataem tylko ze kombi . odczucia prawie takie same naprawde nie widac roznicy. moze troche lepiej przyspiesza ale naprawde niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niewiem co mam napisać moja turbinka bierze4 litry oleju na 1000 km po przeczyszczeniu nadal tyle bierze, wirnik ma luzy na boczki i lata w góre i dół a autko sie dobrze sprawuje przy 200 km na godzine po czyszczeniu olej jak brał tak bierze zawsze woże w zapasie 3 butelki po 4 litry Castrolu.

Edytowane przez mr_blant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja niewiem co mam napisać moja turbinka bieże 4 litry oleju na 1000 km po przeczyszczeniu nadal tyle bieże, wirnik ma luży na boczki i lata w gure i duł a autko sie dobrze sprawuje przy 200 km na godzine po czyszczeniu olej jak brał tak bierze zawsze woże w zapasie 3 butelki po 4 litry Castrolu.

 

prowokacja? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chyba tak. Tymbardziej, że w 1.8turbo nie bardzo jest co czyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jest co czyścić zawsze sie coś zakurzy na wirniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice to np sprawniej przyspiesza i :fajny wygląd bec78c68cc33d569m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jest co czyścić zawsze sie coś zakurzy na wirniku

akurat na wirniku nic nie będzie, a jakiekolwiek czyszczenie go bez wyważarki to jakaś pomyłka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie akurat z tym żartuje czyszczeniem, ale miałem rok temu przygode z turbina, co żarła mi cały olej w 1000 km a zamną smuga białoniebieskiego dymu ale kilometry robiłem przez jakiś czas tylko modliłem sie żeby mnie do kontroli nie zatrzymali, współczucia dla tych co stali w korku zamną i wąchali smród oleju

Edytowane przez mr_blant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie bawiłem w czyszczenie turbiny bo to bezsensu i szkoda kasy. oddałem do regeneracji i śmiga aż miło w końcu słychać turbinke jak ładnie śmiga a zużycie oleju spadło z litra na 0,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie oddawałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"ja się nie bawiłem w czyszczenie turbiny bo to bezsensu i szkoda kasy"

i tu kolego sie mylisz! jak narazie czytam i widze ze ktos myli pojecie czyszczenia kierownic w turbinie a ilosc przepuszczanego oleju! jedno nie ma nic wspolnego z drugim...

W turbinie czysci sie zapieczone/znagarowane kierownice i jej prowadzenie co owocuje jej lepszym działaniem płynniejszym "podawaniem" cisnienia. Zazwyczaj kierownice się czysci jak silnik łapie notlauf (przeładowanie) lub cisnienie rosnie skokowo. I w tym przypadku gra jest warta swieczki, bo po jaka cholere wymieniac dobrą turbine tylko ze znagarowaną??!

 

A od przepuszczania oleju są winne uszczelniacze i luzy na wale wirnika i w tym przypadku czyszczenie nic nie da bo jest to usterka typowo techniczna, której pomoze tylko regeneracja turbiny. (wymiana zuzytych częsci) Jesli suszarka wali oliwą na lewo i prawo pozostaje nam tylko wymiana...

 

 

U mnie po czyszczeniu turbina podaje płynnie cisnienie jak nówka (bardzo ładnie pompuje,idealnie - jak powiedział Aligator) autko ciut lepiej się zbierało na obroty i nieznacznie zmalał efekt turbo dziury...Jeśli ktos ma czas, chęci i mozliwosci to moze przeczyscic suszarke samemu.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regenerowałem we Wrocławiu na Klimasa firma turboserwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: ''...czysci jak silnik łapie notlauf (przeładowanie)...''

 

 

a mi sie wydawalo ze przeladowanie to overboost albo over load (to drugie ma stosuje sie do czynnosci) ale widze ze chlopaki w pl znaja sie na rzeczy...

hmmm...i po co ja studiuje w tej angli jak taki tempy jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros zostań i studiuj w Anglii,bo z Naszą gramatyką jesteś trochę do tyłu. Z Twoich postów widzę,że bardziej czujesz się Anglikiem,niż Polakiem. A to,że ktoś źle przetłumaczył notlauf=tryb awaryjny to od razu trzeba po nim jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:" ale widze ze chlopaki w pl znaja sie na rzeczy" obys wiedział ze tak!!!! serwis wymieni Ci suszarkę, za co przepłacisz! w angli byc moze nawet bedą miec problem z diagnozą a u nas chłopaki w 3 godz. po słowie notlauf przy 120km/h juz wiedzą ze to przeładowanie spowodowane wadliwą pracą kierownic (oczywiscie przedtem "zwagują" autko) - wyjmą suszarke wyczyszczą i poskładają z powrotem.....

 

Powiem jedno jak zwał tak zwał, kumaci wiedzą o co chodzi...:dobrze a co to overboost wiem doskonale....

zagadka- na jak duzy overboost zezwala ecu podczas przyspieszania??!!! he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekty da czyszczenie turbo i calego dolotu razem z erg tylko to moze dac odczucia zmiany dynamiki auta samo czyszczenie turbo moze tylko pomuc w przypadku przeladowania jesli chcecie poczuc roznice to czyscie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie mozna bylo tak od razu??????

chodzi mi tylko o to zebysmy mowili po polsku skoro naciskamy na pisanie po polsku!!

czasem (wiem po sobie) na forum wchodzi ktos kto nie wie co to notlauf,down pipe, over heating czy designe i rozne inne nie polskie nazwy...czy w polsce juz sioe urzedowo po angielsku zaczyna mowic czy co do cholery??????

Moze zacznijmy mowic zamiast accelerator pedal przyspieszenia co....

nie bedziemy lamac polskiego ani angielskiego a i szersza publicznosc znajdzie w wypowiedziach cos dla siebie...

Ja wciaz za h... nie wiem co w waszym pojeciu znaczy np.: down pipe ;)

 

Mysle ze nie pojechalem po nikim ale podsunelem nie glupi pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa a w knajpce zamiast hot doga zamow gorącego psa..... w koncu jak polski to po polsku proszę!!!!

bez przesady zazwyczaj jak ktos pisze notlauf to wyjasnia ten termin poza tym od czego jest szukajka?

pewnych terminów lepiej nie spolszczac, ogół wie o co biega a jak ktos nie wie to zawsze moze zapytac...

a na pierwszy ogien prosze mi spolszczyc terminologie informatyczną! jakos nikt sie nie czepia do patch'ów sraczkow czy innych takich okreslen które czytam i muszę uzyc szukajki aby zrozumiec co to jest do cholery?!:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności