Skocz do zawartości
Gajdzi

[B5 afn] Po nocy nie chce zapalić - tylko kręci

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie zaskoczyłeś, sprawdzę dzisiaj. A jak uszkodziła Ci się w ten sposób turbina to nie zassało jakiś elementów do dolotu? Chyba że zablokowało coś część gorącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie (na szczęście) tak się stało...

 

A jeszcze zapytam, miałeś wcześniej jakieś problemy z pompą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat kiedy mam tego paska nie bylo najmniejszych problemów. Zapalał elegancko w największe mrozy i gdy był ciepły. Turbina kręci się normalnie po stronie zimnej jest nieco oleju ale mam nadzieje, że to dostało się przez odme. Chodź w sumie troche oleju tam to normalka ale wydaje mi się, że kiedyś było go mniej.

 

Rozrząd ok - znaki sie pokrywają. Po wykręceniu wtryskiwacza i kręceniu rozrusznikiem nie leci z niego ani kropelka, pompa zasilana bezpośrednio ze słoika z ropą. Czyli chyba pompa idzie do pompiarza

Edytowane przez Scyhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje bo mam podobnie. Wczoraj zgasl i juz nie odpala. Kreci ale nie lapie, jakby paliwa nie dostawal. Myslalem ze paliwo, ale zasililem pompe z banki bez posrednictwa filtra. Pompa ciagnie paliwo ale nie zaskakuje. Myslalem ze zawor na pompie ale slychac jak tyka. Po wlaczeniu zaplonu, na przewodzie do zaworka pojawia sie napiecie ale ok 8,6V nie wiem czy to prawidlowo czy nie za malo, nie powinno byc 12v? Dalem 12v prosto z plusa aku odlaczajac normalne zasilanie ale dalej nie pali. Ogladalem tez przekaznik 219 ze skrzynki kompa ale wyglada w srodku jak nowy. Vaga dopiero wieczorem podepne ale moze macie jakies sugestie?

Sorki ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje bo mam podobnie. Wczoraj zgasl i juz nie odpala. Kreci ale nie lapie, jakby paliwa nie dostawal. Myslalem ze paliwo, ale zasililem pompe z banki bez posrednictwa filtra. Pompa ciagnie paliwo ale nie zaskakuje. Myslalem ze zawor na pompie ale slychac jak tyka. Po wlaczeniu zaplonu, na przewodzie do zaworka pojawia sie napiecie ale ok 8,6V nie wiem czy to prawidlowo czy nie za malo, nie powinno byc 12v? Dalem 12v prosto z plusa aku odlaczajac normalne zasilanie ale dalej nie pali. Ogladalem tez przekaznik 219 ze skrzynki kompa ale wyglada w srodku jak nowy. Vaga dopiero wieczorem podepne ale moze macie jakies sugestie?

Sorki ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu.

Zagadał na Plaku czyli parafina w ropie. Dolałem 20 litrów do pełnego zbiornika + Skydd. Pojeździł trochę i znów się przytkał. Znów Plak i odpalił. Muszę jeszcze filtr paliwa wymienić mimo że ma dopiero ok 15 tys km i mam nadzieję że skończy się zatykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Comand

Ja kupiłem Passata 5b typ 3b poj1.6 oczywiście benzyna z 1998r.Wszystko było dobrze do czasu gdy wsiadłem rano do samochodu i akumulator tylko zajeczał.Więc postanowiłem go odpalić na ,,pych,, w czym pomogło mi dwóch Szkotów.Zakończyło się tak że Passat odpalił na jakieś10-15 sekund i zgasł.

Teraz nie chce odpalić tyko kręci i siada akumulator.

Jestem tu nowy a także przyznam że jestem laikiem w naprawach.

Proszę o pomoc.Co się mogło stać?

Po sprawdzeniu okazało się że nie dochodzi paliwo do silnika.

Pompa dostaje12v z przekażnika,ale nie ciągnie paliwa.

Pompa na krótko z akumulatora się kręci a benzyny nie wypycha.

Może trzeba ją zalać?

Edytowane przez Comand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B5 1,9 TDI AFN i ostatnio zdarzył mi się podobny problem. Wsiadłem po nocy do samochodu i nie zapalił. Kręcił jak poje...., ale nawet się nie zająknął od początku podejrzewałem brak paliwa. Po południu jak wróciłem z pracy rozebrałem go podłączyłem pod kompa pokazało 3 błędy jeden z immo , ale po skasowaniu i próbie odpalenia już nie wyskakiwały, czyli musiały wyskoczyć wcześniej. Kupiłem nowy filtr paliwa, próbowałem go odpalić z bańki na krótko i na Plaku też nic. Odkręciłem, zakręciłem kabelek od elektrozaworu i postukałem po nim. Po tej operacji odpalił na krótko z bańki. Skręciłem wszystko w całość oczywiście z nowym filtrem paliwa, odpaliłem i na razie chodzi bez problemu, ale dopiero zrobiłem nim 100km zobaczymy jak będzie się dalej sprawował może już mnie nie zaskoczy więcej. W sumie sam nie wiem co mu było. Prawdopodobnie zawór elektromagnetyczny się zawiesił i blokował dopływ paliwa do pompy jak po nim postukałem to się odwiesił. Może się jacyś znawcy wypowiedzą, a może to była też wina filtra paliwa bo nie był wymieniany już 2 lata czyli jakieś 30 tys. kilometrów. Teraz wydaje mi się że dużo więcej pali, ale może się unormuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cisha

Witam, mam Passata B5 1.9 TDI 2002 r, w sedanie. Proszę o pomoc bo mam problem, a za bardzo sie nie znam. Wczoraj wieczorem wrocilem normalnie do domu z pracy. W nocy była burza. Dzisiaj rano wsiadam do paska, przekręcam kluczyk, czekam az nagrzeja sie swiece i przekrecam. Kreci pieknie, ale juz nie chce odpalic. Spedzilem w samochodzie jakies 20 min i nic. Caly czas to samo.

Co sie moglo stac??!! Najgorsze jest to, ze za dwa dni mialem jechac na urlop i nie wiem co robic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekam az nagrzeja sie swiece

Jakie świece kolego,chyba urodzinowe....przy panujących temperaturach zapomnij o nich.Sprawdź ECU,czy nie dostała się tam wilgoć po obfitych opadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności