Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w przeciwmgielnych w 3BG siedzi H3.

 

A właśnie bo chciałem sobie je wymienić. Pewny jesteś na 100% że na dół do nas idą H3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie bo chciałem sobie je wymienić. Pewny jesteś na 100% że na dół do nas idą H3 ??

Na 100%, chyba że masz jakieś nieoryginalne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ori halogeny - takie dwa małe kółeczka na dole :D To se mykne żarówki ale zenon a co :D Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% H3 w przeciwmgielne w 3BG.

Dodatkowo polecam strone - http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

Znajdziecie tam wszystko co i gdzie świeci w naszych Paskach i nie tylko.

A tak swoją drogą to fakt - w 3B w przeciwmgielnych jest H4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak ogólnie to w passatach są żarówki H4 i H7 pozdrawiam

 

Będziesz miał rację jeżeli doprecyzujesz rocznik model wersje.

Jakie?

A jakie są wg Ciebie ori w Passku 3B, nie koniecznie na dachu.

W B5 3B spotkałem

H4 / H7 tak jak napisał czajek19. I to jest najpopularniejsza wersja

D2S/H7

H1/H7 .

 

Wracając do tematu żarówek. Od 2 lat jestem zadowolonym użytkownikiem zwykłych H7 (producent Flotop) w lampach soczewkowych Depo. Bez problemów wiochy i zbędnego oślepiania.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są wg Ciebie ori w Passku 3B

 

 

H1/H7

 

Odpowiedziałeś za mnie :D

 

No i dobra - wiem już że w zespolonych lampach są H4 - spoczes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No na początek sprawdź żarówkę. Czasem bywa tak, że niedokłądnie się ją włoży w uchwyt. Wypustem do góry oczywiscie. No a jeśli masz prawidłowo włożoną to doreguluj sobie na lampie tym środkowym pokrętłem w obudowie i będzie po problemie.

Wypust, czyli ten metalowy kawalek w tym czyms, w co wklada sie zarowke, a potem montuje w kloszu?

Na to nie zwrocilem uwagi bo juz cimno, ale odwracalem zarowke i nadal swieci mi w podloge:)

Ale jak juz jutro obcykam ten metalowy pypec i bedzie OK, to gdzie dokladnie jest ta sruba, ktora moge jeszcze ewentualnie nastawic te lampe?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka na kołnierzu ma taki prostokącik w jednym miejscu. Tym prostokątem pionowo do góry. Potem dokładnie włożyć żarówkę i założyć druciki na uchwyty. A śruba regulacyjna góra/dól jest na górze lampy - na jej środku jest otwór i jak tam zajrzysz to zobaczysz otwór na imbus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Danek, juz szafa gra, chociaz troche sie nameczylem, bo okazalo sie, ze te plastikowe zebatki, ktore opuszczaja i podnosza lampy, poszly sie... kochac. Tzn jedna z czterech. I musialem troche paluchem, troche jakims srubokretem krecic, ale udalo sie. Teraz tylko jesczze jakby ktos powiedzial, jak ustawic swiatla drogowe i mijania metoda garazowa, czyli podjezdzamy metr od sciany i na jakiej wysokosci powinny byc owe swiatla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, nie baw się w garażowe ustawianie. W większości stacji diagnostycznych zrobią Ci to w 2 minuty i za friko. Sprawdzone... (przynajmniej w małopolsce) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ślasku 10zl :) co do zarowek to w moim b5 mam z przodu h4 i h7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Dziś założyłem do swojego Passata żarówki H7 OSRAM Night Braker 55W+90% i H1 tej samej firmy i tego samego typu.Pierwsze na światła mijania,drugie na drogowe,gdyby ktoś nie wiedział?No i są bardzo dobre.Świecą czystą biała barwą,można zobaczyć,jak się mrówki ganiają.Wyrzuciłem Tungsram 55W razy 3 i jedną firmy nieznanej.Zaznaczam,że klosze lamp przednich mam co najmniej do renowacji,a jeśli ona nie da dobrego efektu,to do wymiany.Chciałem kupić Philips GT-150,ale nie było w tym sklepie,więc posłuchałem sie sprzedawcy i kupiłem ww.I nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożałujesz już niedługo. Nie wiem, czy to ja tylko miałem takiego pecha, ale te nightbreakery szybko siadają. Świecą ładnie - to fakt, ale jeśli w ciągu niecałego roku wymieniłem już dwa raz w światłach mijania te żarówki, to chyba coś z nimi jest "nie halo". :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pożałujesz już niedługo. Nie wiem, czy to ja tylko miałem takiego pecha, ale te nightbreakery szybko siadają. Świecą ładnie - to fakt, ale jeśli w ciągu niecałego roku wymieniłem już dwa raz w światłach mijania te żarówki, to chyba coś z nimi jest "nie halo".

Jak ktoś chce mieć żarówki typu +50% lub +90%, to musi się liczyć z tym, że szybciej się będą przepalać-tym bardziej, że u nas całą dobę przez cały rok trzeba na światłach jeździć.

Coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!Dziś założyłem do swojego Passata żarówki H7 OSRAM Night Braker 55W+90% i H1 tej samej firmy i tego samego typu.Pierwsze na światła mijania,drugie na drogowe,gdyby ktoś nie wiedział?No i są bardzo dobre.Świecą czystą biała barwą,można zobaczyć,jak się mrówki ganiają.Wyrzuciłem Tungsram 55W razy 3 i jedną firmy nieznanej.Zaznaczam,że klosze lamp przednich mam co najmniej do renowacji,a jeśli ona nie da dobrego efektu,to do wymiany.Chciałem kupić Philips GT-150,ale nie było w tym sklepie,więc posłuchałem sie sprzedawcy i kupiłem ww.I nie żałuję.

Tu masz cały wątek rozpoczęty przez mnie - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23130

Miałem dwie pary NightBrakerów i nie chce ich znać! Polecam szczególnie przyglądnięcie sie fotkom jak wyglądała bańka żarówki po 2 mies użytkowania. Dla mnie te Osramy to kpina z klienta. Zresztą chyba nie tylko dla mnie. Mimo wszystko życzę długiej eksploatacji. Ja zmieniłem pół roku temu na Philipsa GT150 i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

PS. To nie pech Danek75, tylko dziadostwo w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak GURAL ma rację ja też tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieliście chyba jednak mieć jakiś niefart z tymi OSRAMAMI. Ja w swoim poprzednim Passacie miałem takowe założone na mijania, przejeździłem ponad rok i nic się nie działo. Czyżby mi się trafił jakiś lepszy wypust? :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak sobie mysle ze teraz gdy jezdzimy caly rok na swiatlach mijania to bardziej ma sens jak bedziemy sie wypowiadac ile km wytrzymal komplet zarowek, zakupilem w tamtym roku Osram Night Braker i po dwoch miesiacach (6 tys km) padly, po przeczytaniu calego tematu wiem ze to nie byl przypadek tylko te zarowki to zwykly szmelc, wiec tej firmie juz dziekuje. Gdyby to moj ojciec opisywal te zarowki to moglby je chwalic ze przejezdzil na nich rok.

Teraz pewnie sie skusze na te gt150 bo widze ze zachwalane

Edytowane przez Koćko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia z kolorowymi żarówkami też nie są najlepsze i powiem wam tyle: nie kupujcie ich w supermarketach bo może i ładnie wyglądają ale chińszczyzna długo nie pociągnie a najlepiej zakupić sprawdzone i popularne Tunsgramy czy Tesle nawet z opcją +50 czy + 90 - o wiele większa żywotność i świecą naprawdę dobrze a i cena naprawdę super. Ostatnio napotkałem test żarówek w Aś i poniżej możecie się z nim zapoznać.

skanowanie0001-th.jpg skanowanie0002-th.jpg skanowanie0003-th.jpg skanowanie0004-th.jpg skanowanie0005-th.jpg

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio założylem philips blue vision i jest minimalnie lepiej,ale i tak nic nie widac.dlugie to osram chyba premium +30% i nawet ladnie swieca.lampy stare z 97roku,wielokrotnie polerowane,ale w srodku juz lekko zolte.chyba kupie soczewki,ale nie angelsy i nie xenon,bo nie chce mi sie przerabiac.

http://www.allegro.pl/item830978373_lampy_vw_passat_b5_3b_chrom_h7_h7_reflektory_xenon.html

ma ktos cos takiego?wiem,ze to nie temat o lampach,ale tak przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności