Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powiedzcie mi kupiłem dzisiaj te żarówki Osram i jakoś nie widzę różnicy jadą z przeciwka samochody jak dostane po oczach to swojej drogi nie widzę dopiero jak się wszystkie stracą i mam wolną drogę

Niech zgadnę, założyłeś je do oryginalnych reflektorów, w których klosze są hmmm nie pierwszej nowości?

To niestety tak będzie. Te żarówki nie dają więcej światła (H7 musi mieć 1500 lm +- 10%, inaczej nie dostałaby homologacji), ale maja krótsze włókno, dzieki czemu światło jest bardziej skupione w osi reflektora - czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Oczywiście pod warunkiem, że reflektor jest w dobrym stanie - a nie z ciemnym odbłyśnikiem i matowymi kloszami. Takie reflektory się regeneruje lub wymienia, dopiero potem myśli się o lepszych żarówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał SNEYK Zobacz post

Patryk dzięki, nie wiem jak ja szukalem , że toego nie znalazłem.

Spoczes-daj znać co zdziałałeś

 

 

Palniki wymienione , robota prosta , zajela mi 2,5 godziny z wypiciem kawy..:fajny , wymienilem na takie jak były czyli PHILIPS D2S 85122+ 4800K XENON .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czy używa ktos takich żarówek?

http://e-lunar.pl/ALL_SEASON_H7_55W_OSRAM-1224.html

 

Kolega bardzo sobie chwali a wole miec informacje z kilku zródeł. Co nich sądzicie?

 

Nie jest to rewelacja,podobnie jak Philips allweather czy jakoś tak.Polecałbym Ci Osram Nightbreaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osram Nightbreaker

mi one szybko padły, pózniej to sie potwierdziło na forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi one szybko padły, pózniej to sie potwierdziło na forach

Tak,niestety wytrzymałoś ogólnie H7 nie jest rewelacyjna.Dokładnie chodziło mi o nightbreaker plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze ktos mi doradzi ktore zarowki H3 wybrac do przednich halogenow przeciwmgielnych, tak zeby dobrze swiecily, i w miare ladnie komponowaly sie z oryginalnymi xenonami?

 

Wybor jest pomiedzy:

 

1. http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-philips-h3-bluevision-w-wa-i1490683228.html

 

2. http://allegro.pl/h3-osram-night-breaker-plus-55w-zarowki-trwale-i1508762434.html

 

3. http://allegro.pl/h3-osram-cool-blue-h3-64151cb-i1518523182.html

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Moze ktos mi doradzi ktore zarowki H3 wybrac do przednich halogenow przeciwmgielnych, tak zeby dobrze swiecily, i w miare ladnie komponowaly sie z oryginalnymi xenonami?

 

Wybor jest pomiedzy:

 

1. http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-philips-h3-bluevision-w-wa-i1490683228.html

 

2. http://allegro.pl/h3-osram-night-breaker-plus-55w-zarowki-trwale-i1508762434.html

 

3. http://allegro.pl/h3-osram-cool-blue-h3-64151cb-i1518523182.html

 

Dzieki za odp.

ja bym brał nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o odpowiedz na pytanie , jaka dokładnie jest żarówka ( żarnik)

w Passat B5 LF 2005 rok. Sprzedawcy proponują coś takiego D1S lub D2S i mam problem co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Proszę o odpowiedz na pytanie , jaka dokładnie jest żarówka ( żarnik)

w Passat B5 LF 2005 rok. Sprzedawcy proponują coś takiego D1S lub D2S i mam problem co kupić.

Jedynie D2S-tylko takie były montowane w Passata B5 (zarówno 3B i 3BG, czyli FL)

D1S był w B6 (3C0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w wersji przed liftem w światłach mijania - H7? Bo nie pamietam :P I gdzie jest ten temat o żarówkach Philipsa Night Guide? Jakie one mają oznaczenie handlowe? Bo na Alledrogo jakoś nie mogę znaleźc Philipsów o których gdzieś tu pisano? I czy ten Philips świeci jaśniej niż Osram NightBreaker? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w wersji przed liftem w światłach mijania - H7? Bo nie pamietam :P I gdzie jest ten temat o żarówkach Philipsa Night Guide? Jakie one mają oznaczenie handlowe? Bo na Alledrogo jakoś nie mogę znaleźc Philipsów o których gdzieś tu pisano? I czy ten Philips świeci jaśniej niż Osram NightBreaker? :fajny

 

Danio TU MASZ coś o NIGHTGUIDE

 

i OSRAM TU opis z opiniami użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno :D Nie doczekałem sie w odpowiednim czasie odpowiedzi i zamówiłem OSRAMY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za późno :D Nie doczekałem sie w odpowiednim czasie odpowiedzi i zamówiłem OSRAMY :D

 

Nie spodziewaj się rewelacji. Widać poprawę ale jaj nie urywa.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za późno :D Nie doczekałem sie w odpowiednim czasie odpowiedzi i zamówiłem OSRAMY :D

 

Właśnie chciałem napisać zebyś brał Philips'y :hyhy

 

 

Nie spodziewaj się rewelacji. Widać poprawę ale jaj nie urywa.:fajny

 

Dokładnie...Ale i tak to lepsze niż jakieś zwykłe badziewie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem OSRAMY i świeciły zaje.....fajnie :D Więc wróciłem do "sprawdzonego" towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chciałem napisać zebyś brał Philips'y

 

I dobrze, że nie kupił, do drogo, a niekoniecznie dobrze...

 

A ja mam zupełnie odmienne zdanie co do Philipsa i Osrama. Mam taki nawyk, że fotografuję żarówki. Na tle mojego xenona jak świecą. Bo na drogowych świecą także i żarówki.

 

Kupiłem Philipsa Xtreme, bo ponoć to najlepszy philips. Świecący najlepiej. Oto jak on świecił u mnie (chodzi o ten żółty placek pośrodku - na zewnątrz to xenony):

 

xtremey.th.jpg

 

Bardzo się zawiodłem na tych żarówkach. Świecą ciemno żółto i dają jakiś placek światła nie bardzo oświetlając cokolwiek.

 

Wpieniłem się i założyłem żarówki o klasę niżej, ale Osrama, czyli Silverstary. Świeciło to tak:

 

silverstar.th.jpg

 

Kosztowało 1/3 tego, co Xtreme a wrażenia z oświetlania są totalnie inne. Nareszcie to świeci...

 

Co do Silverów - ich bezpośrednim konkurentem u Philipsa są GT 150 i Night Guide. Ale właśnie to Silvery ich ogrywają - są lepsze nawet od topowego wynalazku Philipsa (o czym przekonałem się naocznie)

 

http://www.boschauto.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_view&gid=14 w linku porównanie silverów do GT 150 i Night Guide.

 

Na koniec wisienka na torcie - bezpośredni konkurent Xtreme (tych z pierwszego zdjęcia) - czyli Osram Night Breaker. Kosztuje połowę tego, co Philips. Mam te żarówki z plusem, więc troszkę mam nadzieję pożyją. Zdjęcie pozostawiam do oceny Waszej.

 

nbreaker.th.jpg

 

Wcześniej miałem OSRAMY i świeciły zaje.....fajnie Więc wróciłem do "sprawdzonego" towaru.

 

I będziesz zadowolony mając lepsze światła za połowę ceny :)

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Osram Night Guide

Ja juz miałem te OSRAMY wcześniej (+90%) - teraz zamówiłem, ale co do trwałości, to u mnie żadna żarówka roku nie wytrzymała :cwaniak: Dlatego zamówiłem od razu cztery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie piwo dla Ciebie za te testy . 1 miesiąc czytania żeby dowiedzieć się jakie kupić żarówki drogowe do bixenonów . I teraz już wiem wybór jest jeden : Osram Night Breaker . Tylko jest jedno ale odwiedziłem stronę firmową OSRAMa i jest jakaś nowość Osram Night Breaker PLUS ciekawe czy dużo różnią się od zwykłych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności