Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam , jest to dogrzewacz sterowany analogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem webasto ma ostro podając zasilania na pin 3 na pin 1 nic sie nie dzieje. Leci lekki dymek pracuje z 20 s po czym wchodzi na wyższy bieg tak 1.50 min i sie wyłancza. piec zimny pompka obiegu cieczy działa, Pompka paliwowa nie pyka, podłanczając ją na ostro działa. Co moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka paliwa powinna pracować impulsowo, czy podłączyłeś ją do pinu 6 i do masy? Jeśli piec nie dostaje paliwa to wyłącza się tak jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka podpieta pod pin 6 (ori wytczka) jakiś dym leci na początku i potem wchodzi jak by na 2 bieg ale piec jest zimny pochodzi tak 2 min i sie wyłancza. A czy pod pin 5 powinno być coś podłączone żeby piec działał?

 

A jak z wyjściem na klimatyzacje czy ono powinno być podłączone?

Edytowane przez lukasz_683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie musi być podpięte, wyjście na klimatyzacje realizuje dodatkowy przekaźnik który jest załączany z tego samego sygnału Timera co przekaźnik pompy obiegowej.

 

Czy zapewniłeś paliwo (np. przez kilku lub kilkunastokrotne krótkie dotykanie przewodami od pompy po prostu do zasilania)tak aby podeszło do samego pieca tzn. po zdjęciu przewodu paliwowego się sączyło?

 

Tak czy siak po starcie webasta pompa paliwa powinna wyraźnie "pykać" Możliwe że sterownik wykrywa jakiś problem np. ze świecą żarową. Tutaj przydała by się diagnoza pod odpowiednim interfejsem albo dokładne odnotowanie czasu po jakim wyłącza się dmuchawa. Na tej stronie jest troche na ten temat:

http://www.roverki.pl/zrob-to-sam/564-testowanie-webasto.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o paliwo to nie sprawdzałem czy idzie i nie podpompowałem go może i to być przyczyną może byc zapowietrzone i może nie da rady podciągnąć - sprawdze to jutro i postaram się zrobić diagnoze. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już po testach i sprawa wygąda tak,

Podpiąłem zasilanie pod pin 3 webasto działa pompuje wodę nagrzewa wszystko w porządku

Druga próba webasto tylko się przedmu***e ponawiam próbę i odpala normalnie grzeje aż gotuje wodę ok10 l po 12 minutach

I teraz pytanie

1. Dlaczego zagotowało wodę, czy jest jakiś czujnik??

2. Jak odpalać webasto czy podając tylko impuls (1 raz ) +12 na pin 3 czy dać cały czas??

3. Jak zrealizować odpaanie z mojego zegarka? Narazie podłanczając te wiązki to po włączeniu płomyka na zegarze włancza mi się tylko pompka wody??

 

I takie jeszcze pytanie to webasto jest z mercedesa i czy sterowanie ma wyglądać tak jak tutaj *znalezione na forum mercedes*

"Faktycznie analizując teraz schemat i rozpiskę wyprowadzeń wychodzi, że dogrzewanie i ogrzewanie może się różnic elektroniką, ale jeszcze myslę że da się to uruchomic. Po pierwsze czy jesteś pewien że diagnozę masz na 3 a nie na dwójce?

Po drugie czy webasto startuje po podaniu bezpośrednio masy na 5-tkę?(zanim to zrobisz spróbuj odłączyc kabelek od kierunku komputer).

Z opisu wynika że:

F Złącze przewodów sterujących

1 nie przyporządkowane

2 wyjście diagnostyczne (typ 202/210) różowe

2 wyjście diagnostyczne (typ 168) żółte/białe

3 wejście sygnału plus trybu grzania

(typ 202/210)żółte/niebieskie

4 nie przyporządkowane

5 wejście sygnału minus trybu grzania(typ 168)żółte/niebieskie

6 wyjście pompy dawkująej paliwo niebieskie"

 

Czyli odpalanie masą podaną na pin 5 ??

Edytowane przez lukasz_683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz nic o temperaturze jaką miała woda przy drugiej próbie uruchomienia i co to znaczy że zagotowało wodę?. Piec ma przy płytce sterownika dokręcony czujnik temperatury do bloku i monitoruje temperaturę na bieżąco, jest w stanie wykryć np. przegrzanie z powodu niedziałającej pompki obiegowej wody. Grzeje tylko do osiągnięcia 70oC[lub 80oC - nie pamiętam dokładnie], włączy się powtórnie kiedy woda będzie miała jakieś 60-65oC. Jeżeli przy drugiej próbie temperatura była powyżej 60oC to raczej normalne zachowanie. Jeżeli była mniejsza to przydało by się zarżeć do komory spalania. Patrząc na zdjęcia to piecyk ma już sporo lat więc przydał by się przegląd. Możliwe że jest sporo sadzy osadzone, szczególnie na świecy żarowej i trochę nie domaga ewentualnie kwalifikuje się na wymianę. Sprawdzić w jakim stanie jest włóknina/sitko itp..

Co do sterowania to do pieca trzeba podać +12V przez tyle czasu ile ma grzać na pin 3.

Musisz wykonać połączenie między zegarkiem a piecem, czyli połączyć pin OUT Timera z pinem nr3 pieca.

1530.PNG

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jakis opis jak rozebrac webasto zeby zajrzec do komory spalania. Moje coprawda dziala ale chyba dawno nikt tam nie zagladal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem webasto po raz kolejny, wszystko w porządku odpaliło za 1 razem, brak większych dymów, zagrzało 15 l wody w 12 min z temp 10 C do 74 C i się wyłączyło. Wszystko hula na zegarku. Teraz montaż do autka. Wielkie dzięki Grześku i Łuki za pomoc.

PS. Do climatronika to podpiąć się pod pin 1 panelu?

 

Grześku jak masz zrobione odpalanie webasto przez gsm ??

Edytowane przez lukasz_683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robercie a o jaki model pytasz?

 

Kolego Łukaszu z tym Climatronikiem to nie tylko pin1 złącza czarnego T16 ale tez trzeba przełączyć przekaźnikiem zasilanie do dmuchawy bo normalnie jest dopiero po zapłonie a przy ogrzewaniu postojowym musi być zapewnione.

Odpalanie przez GSM mam zrealizowane takim modułem który przejmuje role Timera:

http://www.elmes.pl/?p=produkty&act=prodpok&prod=117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie termo top z/c-d oczywiscie analogowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Witam

odkopie temat poniewaz od jakis 2 tyg jestem posiadaczem Passata B5 3b 1.8T AEB 150KM

I jest założone Webasto a przynajmniej jest do niego zegar i pilot. Tylko że nie mogę albo nie wiem jak włączyc zeby grzało. Jak naciskam świeczke na zegarze to to zapala się podświetlenie ale nic wiecej sie nie dzieje. Bawilem sie tym naciskam różne przyciski ale grzanie się nie włącza.. timer_1530.jpg mam taki zegar założony w aucie.

 

Gdzie powinien znajdowac się piec do Webasto? Bo nie wiem gdzie go szukac.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z ogrzewaniem webasto a dokładnie z obiegiem wody. Po załączeniu webasto słychać przez chwilę "cykanie", później włączenie silniczka i po kilku minutach piecyk jest nagrzany. Niestety w aucie dalej zimno :/ Zauważyłem również, że prawy wąż od piecyka jest ciepły, natomiast lewy powrotny zimny. Czy padła pompka czy układ zapowietrzony. Jeśli pompka to ile kosztuje wymiana, jeśli zapowietrzenie to jak odpowietrzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9 procent jest to webasto sterowane po CAN, raczej ciężkie du uruchomienia w innym samochodzie niż T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a czy nie prościej i wygodniej będzie zamiast Telestartu zastosować moduł np. GSM2. Ja też swojego czasu napaliłem się na Telestarta ale jak zestawiłem funkcjonalność to bez sensu targać następnego pilota, a komórkę prawie zawsze ma się przy sobie. Nie wspomnę już o dodatkowych funkcjach jakie dają 4wejscia/4wyjścia i praktycznie nieograniczony zasięg. Starter Play za 5zł + 5zł doładowanie i na rok jest spokój. Posiadane już graty sprzedać i duża część się zwróci.

http://www.elmes.pl/?p=produkty&act=prodpok∏=117

 

Zrobiłem tak jak doradzileś i jestem mega zadowolony.

Działa idealnie i sms-em reguluje sobie czas grzania a telestart sprzedałem i zostało jeszcze parę groszy.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uprościć ja ustawiłem że po wydzwonieniu numeru - CLIP w ramach potwierdzenia odrzuca i odpala się domyślnie na 25min, a sms'em mogę je wcześniej wyłączyć, albo załączyć na inny czas. Sprawdź jeszcze jaka masz wersje firmware i jeżeli jest dostępne nowsze to wgraj. Ja od czasu zakupu testowałem już kilka wersji i te ostatnie są już naprawdę stabilne, poprzednim zdarzało się zawiesić albo miały problemy z zasięgiem.

 

Kiedyś jak Ojciec powiedział że będzie dokładał webasto do A4 B6 to się zastanawiałem po cholerę mu ten wynalazek... Potem jak sam zainteresowałem się tematem i założyłem do B5 to wszystkie wątpliwości znikły... Dla mnie to już obowiązkowe wyposażenie... Teraz jeszcze tylko brakuje podgrzewanej gałki drążka zmiany biegów bo kierownica miło grzeje a ona taka zimna...

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności