Skocz do zawartości
kat825

Jakie auto do lawety?

Rekomendowane odpowiedzi

Automat dobry - być może. Ale tempomat na pewno nie!!! Z tempomatem auto będzie ci spalać o wiele więcej.

 

widocznie nie masz tempomatu i nie wiesz o co chodzi lub preferujesz PSJ :)

różnicy w spalaniu pomiedzy jazdą na tempomacie a bez nie widze, ale największa różnica jest przy jeździe z załadowana laweta pod górkę - ładnie trzyma prędkość i nie trzeba redukować biegu i do tego noga Ci nie drętwieje. wiem to z własnego doświadczenia a już kilka setek tysięcy zrobiłem z lawetą ;)

pozdrawiam

 

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:01 ----------

 

i tak nikt nie lata z lawetą po 120km/h.

 

widocznie mało jeździsz :P

nie raz mnie wyprzedzała załadowana laweta a przeważnie mam ustawione na tempomacie 110km/h :) jak jest samochód dobrze załadowany można spokojnie jechać 120km/h - więcej nie próbowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał pszemek Zobacz post

i tak nikt nie lata z lawetą po 120km/h.

widocznie mało jeździsz

Może inaczej: nikt przy zdrowych zmysłach nie lata z lawetą po 120km/h.

Wystarczająco dużo jeżdżę różnymi samochodami i z lawetą i bez. Do tego zdaje sobie sprawę z że nie wszystko na drodze da się przewidzieć a hamulec najazdowy w załadowanej przyczepie działa z dość dużym opóźnieniem.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak... mój kumpel ma starego merca W124 2.5td i na dwa lata jazdy raz-dwa razy w tygodniu do niemiec za samochodem zrobił ponad 200.000km i nic mu się tam nie zepsuło... bardzo zadowolony jest z niego... demon prędkości nie jest tylko toczy-wóż do miasta i wystarczające auto do lawety na autostradę... a ma już przejechane ponad 600.000 i nie ma na co narzekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie odkopać temat, gdyż niestety nie mam możliwości zakładania nowych tematów, a ten jest najbliższy temu o co chciałbym się zapytać.

 

Zajmuję się handlem samochodami (jednoosobowa DG) i niestety nie zawsze mam z kim jechać po auto. Dotychczas jakoś dawałem sobie radę, ograniczając się do województwa. Jednak chciałbym się uniezależnić i samemu jeździć po samochody po całej Polsce i na zachód.

 

Ostatnio dosyć pochopnie kupiłem sobie passka b7, ale to był błąd, bo tym nic sensownego nie uciągnę. Passek idzie na sprzedaż, a ja z tego chcę zagospodarować powiedzmy 25000-30000zł na środek do transportu samochodów.

 

Początkowo myślałem nad autolawetą, ale w tej kasie to same trupy z busa cięte z kombinowanymi MW i DMC, co dyskwalifikuje takie auta bo załadowanie głupiego passka b6 skończy się rozładowaniem lawety przy kontroli krokodylków (gdyż podobno mają katalogi, a do tego ważą). Więc raczej autolaweta odpada.

 

Pozostaje opcja BUS + przyczepa laweta. (o tyle dobra, że takim autam mozna jeździć na co dzień z pasażerami) I tu mam pytania:

1) Jakie auto będzie miało odpowiednią moc, masę własną i DMC tak, żeby bez problemów uciągnąć lawetę z autem klasy średniej?

Moje typy to VW T5 lub Vivaro/Traffic/Primastar w wersji tzw. 'holenderka'.

 

2) Jak wygląda to prawnie? Czytałem, że auto holujące musi mieć DMC o 33% większe niż przyczepa, tylko, że inni piszą, że masa rzeczywista musi być większa o 33%? I weź tu bądź mądry. Powiedzmy, że mam Vivaro z DMC 2700KG

 

2700 : 1,33 = 2030,07 A więc max co takim Vivaro mozna uciągnąć to przyczepa z DMC 2030KG? Mimo, iż w dowodzie ma więcej?

 

3) Zdaję sobie sprawę, że taki zestaw musi mieć VIATOLLA i prawko b+E, ale jak to jest np. w Niemczech, bo podobnież jakieś winiety się szykują?

 

4) Jak zarejestrować takie auto? Na firmę żeby jakoś odliczać koszty? Czy wtedy nie będę musiał jakiś kursów przechodzić przewozów towarów (Mam zamiar tylko ciągnąć auta dla siebie, a nie zarabiać na transportowaniu aut dla kogoś).

 

Dzięki za dobrnięcie aż tutaj :D

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Pozwolę sobie odkopać temat, gdyż niestety nie mam możliwości zakładania nowych tematów, a ten jest najbliższy temu o co chciałbym się zapytać.

 

Zajmuję się handlem samochodami (jednoosobowa DG) i niestety nie zawsze mam z kim jechać po auto. Dotychczas jakoś dawałem sobie radę, ograniczając się do województwa. Jednak chciałbym się uniezależnić i samemu jeździć po samochody po całej Polsce i na zachód.

 

Ostatnio dosyć pochopnie kupiłem sobie passka b7, ale to był błąd, bo tym nic sensownego nie uciągnę. Passek idzie na sprzedaż, a ja z tego chcę zagospodarować powiedzmy 25000-30000zł na środek do transportu samochodów.

 

Początkowo myślałem nad autolawetą, ale w tej kasie to same trupy z busa cięte z kombinowanymi MW i DMC, co dyskwalifikuje takie auta bo załadowanie głupiego passka b6 skończy się rozładowaniem lawety przy kontroli krokodylków (gdyż podobno mają katalogi, a do tego ważą). Więc raczej autolaweta odpada.

 

Pozostaje opcja BUS + przyczepa laweta. (o tyle dobra, że takim autam mozna jeździć na co dzień z pasażerami) I tu mam pytania:

1) Jakie auto będzie miało odpowiednią moc, masę własną i DMC tak, żeby bez problemów uciągnąć lawetę z autem klasy średniej?

Moje typy to VW T5 lub Vivaro/Traffic/Primastar w wersji tzw. 'holenderka'.

 

2) Jak wygląda to prawnie? Czytałem, że auto holujące musi mieć DMC o 33% większe niż przyczepa, tylko, że inni piszą, że masa rzeczywista musi być większa o 33%? I weź tu bądź mądry. Powiedzmy, że mam Vivaro z DMC 2700KG

 

2700 : 1,33 = 2030,07 A więc max co takim Vivaro mozna uciągnąć to przyczepa z DMC 2030KG? Mimo, iż w dowodzie ma więcej?

 

3) Zdaję sobie sprawę, że taki zestaw musi mieć VIATOLLA i prawko b+E, ale jak to jest np. w Niemczech, bo podobnież jakieś winiety się szykują?

 

4) Jak zarejestrować takie auto? Na firmę żeby jakoś odliczać koszty? Czy wtedy nie będę musiał jakiś kursów przechodzić przewozów towarów (Mam zamiar tylko ciągnąć auta dla siebie, a nie zarabiać na transportowaniu aut dla kogoś).

 

Dzięki za dobrnięcie aż tutaj :D

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Znajomy latał Vivaro (ponad 400tys) z laweta, Teraz ma Opla Movano blaszak lata tym na Niemcy i u nas po kraju, nie narzeka. Przywoził mi A6c6 dawał rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności