Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Gaz w butli nie wchodzi w grę z uwagi na koszty.

Olej opałowy także będzie generował spore koszty przy dzisiejszej cenie.

 

Paliwo stałe, w grą wchodzi:

- jeśli będziesz mógł stale doglądać piec, to może być piec bez zasobnika i automatyki. Jeśli masz dostęp do taniego paliwa (trociny, odpady drewniany) to możesz szukać piec zgazowujący drewno. Osiąga do 95% sprawności i nie trzeba do niego często zaglądać. Jedyny mankament, to konieczność postawienie bufora w którym magazynować będziesz produkowane ciepło. Stawianie tego pieca bez zasobnika wymagać będzie od Ciebie częstszego doglądania. Znajomy ma taki piec, pali odpadami drewnianymi z produkcji z zakładu przerabiającego drewno i bardzo go chwali. Dokupił solary żeby latem mieć ciepłą wodę bez uruchamiania pieca.

- jeśli pół dnia nikogo nie ma w domu a ciepełko trzeba zapewnić, należy się oglądać za piecem z zasobnikiem i automatycznym podajnikiem. I tu znowu zaczynają się schody. Piec może być na miał, ekogroszek, pelety, biomasę. Sam kiedyś miałem piec na pelety i ekogroszek. W okresie przejściowym wkładałem wyjmowany ruszt i paliłem drewnem. Zimą szły pelety. Można było także w tym piecu palić węglem groszkiem. Automatka przy piecu regulowała temp. Czujnik w pokoju pilnował zadanej temp. pomieszczeń. Co 3-4 dni musiałem uzupełnić zasobnik przy piecu. Można było sobie na weekend pojechać bez obawy, że po powrocie będzie zimno w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piec może być na miał, ekogroszek, pelety, biomasę
a jakieś konkrety. firma? model? itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piec zgazowujący drewno to kolega ma VIGAS 25: http://www.vigas.pl/

 

O piecach na pellety możesz poczytać: http://www.forum.pellets.com.pl/

 

Ja miałem piec firmy: KOSTRZEWA http://www.piece.kostrzewa.com.pl/ sprzedałem go wraz z całym domem. Obecny właściciel pali ekogroszkiem już 5-ty rok i nie narzeka. Nie pamiętam modelu, ale to był piec z zasobnikiem i podajnikiem ślimakowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, to poślę Ci linka do forum budowlanego, do wątków, w których użytkownicy wymieniają się doświadczeniami z użytkowania różnych kotłów na paliwa stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowiczów użytkuje lub planuje budowę domu w systemie kanadyjskim?

 

Jestem poważnie zainteresowany takim drewnianym cudem, opiniom że to palne i korniki zjedzą dziękuję.

 

Za wszelkie rzetelne informacje stawiam browarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma takowy od 3-4 lat.

Jest z pyrlandii, więc zapewne dużo opowie osobiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek.mat

w temacie doświadczenia, chce się podzielić sowimi uwagami odnośnie styropianu. nie wiem czy słyszeliście o dość dużej liczbie przekrętów na rynku producentów styropianu, zamiast ważnych surowców, wrzucają do swoich produktów wypełniacze. byłem zniesmaczony i zdziwiony tym faktem, ale udzielono mi porad dot jak wybierać styropian i chcę się nimi podzielić, żeby nie dać zarabiać tym oszustom! po pierwsze szukajcie opinii w sieci, w magazynach branżowych, ich internetowych wydaniach, pytajcie znajomych, może już mają jakieś doświadczenie z konkretnymi markami. kupujcie u liderów marki, im zależy na dobrym imieniu firmy, więc nie mogą sobie na coś takiego pozwolić i sprawdzajcie czy mają rekomendacje np ITB. Nie dajmy się nabijać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów fachowców budowlanych :)

Przeskanowałem wątek szukajką i nie znalazłem haseł dla mojego przypadku.

Otóż potrzebuję zrobić krótką (ale jak się okazuje nie tak prostą) instalację pod oświetlenie w sypialni. Z grubsza chodzi o to aby móc niezależnie / krzyżowo włączać i wyłączać 2 oświetlenia po obu stronach łóżka. Wiem, że należy zastosować włączniki schodowe podwójne, ale jak dorobić brakujące elementy instalacji to już nie do końca. Ponieważ są to odległości rzędu 2m i część instalacji jest już blisko miejsca docelowego to stwierdziłem że mając 2-3 dni wolnego powinienem sobie z tym poradzić. Jedyne co potrzebuję to podpowiedzi fachowca "co i jak" żeby nie spalić tematu :) M.in.:

 

- jakie przewody dodatkowe zastosować (grubość i ilość żył)?

- w jaki sposób położyć nowe fragmentu niezbędnej instalacji w ścianie? Dorobić nową puszę na wysokości lewego włącznika, czy może prościej połączyć wzdłuż pomiędzy obydwoma)

- w którym odcinku takiej instalacji powinien (powinny) znaleźć się zasilacze do listwy LED?

- czy beż dużych dodatkowych przeróbek mógłbym jeszcze dołożyć po gniazdku przy włącznikach?

 

Dla zobrazowania o co chodzi i jaką obecnie mam instalację wrzucam w załączniku prosty "schemat".

Bedę wdzięczny za pomocne uwagi i ewentualne naniesienie wskazówek w załączniku.

Pozdro

 

[ATTACH]67182[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki tam też "byłem" ;) Ale nie chciałem się rejestrować, żeby zadać pytanie a do tego tematy pod które mogłem się podpiąć są już zamknięte. Poradziłem sobie nieco inaczej (dzięki wskazówce Tomcia i Kardynalskiego) :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów fachowców budowlanych :)

Przeskanowałem wątek szukajką i nie znalazłem haseł dla mojego przypadku.

Otóż potrzebuję zrobić krótką (ale jak się okazuje nie tak prostą) instalację pod oświetlenie w sypialni. Z grubsza chodzi o to aby móc niezależnie / krzyżowo włączać i wyłączać 2 oświetlenia po obu stronach łóżka. Wiem, że należy zastosować włączniki schodowe podwójne, ale jak dorobić brakujące elementy instalacji to już nie do końca. Ponieważ są to odległości rzędu 2m i część instalacji jest już blisko miejsca docelowego to stwierdziłem że mając 2-3 dni wolnego powinienem sobie z tym poradzić. Jedyne co potrzebuję to podpowiedzi fachowca "co i jak" żeby nie spalić tematu :) M.in.:

 

- jakie przewody dodatkowe zastosować (grubość i ilość żył)?

- w jaki sposób położyć nowe fragmentu niezbędnej instalacji w ścianie? Dorobić nową puszę na wysokości lewego włącznika, czy może prościej połączyć wzdłuż pomiędzy obydwoma)

- w którym odcinku takiej instalacji powinien (powinny) znaleźć się zasilacze do listwy LED?

- czy beż dużych dodatkowych przeróbek mógłbym jeszcze dołożyć po gniazdku przy włącznikach?

 

Dla zobrazowania o co chodzi i jaką obecnie mam instalację wrzucam w załączniku prosty "schemat".

Bedę wdzięczny za pomocne uwagi i ewentualne naniesienie wskazówek w załączniku.

Pozdro

 

[ATTACH]67182[/ATTACH]

Trzyżyłowe 1.5mm,http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic612484.html możesz dołożyć "po gniazdku" ale musiałbyś doprowadzić przewód "N"

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo :hyhy

Jedni odpoczywają w niedzielę leżąc w wyrze,uprawiając sport (i nie tylko :lol) lub posiadówki w knajpach :hyhy

Ja dzisiaj dla odmiany odpoczywałem na budowie kładąc glazurę ;) Kuchnia gotowa,jutro czas na kotłownię :)

Foto-->[ATTACH=CONFIG]67509[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67510[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, ładna szachownica. Ja w ubiegłym miesiącu urlop spędzałem na dachu układając dachówkę. Polecam jak ktoś chce zrzucic parę kilo

dafota.3.vcj1319027530e.JPG.smdach.JPG&th=1246

 

W przyszłym tygodniu mają mi wstawiać okna. I tu mam pytanko do was. Otóż znajoma która też się buduje postraszyła mnie ostatnio że znajomi jej opowiadali o znajomych którym popękały okna i niby to przez to że za szybko wstawil. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

 

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

 

zrobiłeś jakis kosztorys ?? ile cie wyniesie budowa takiej WILLI
Na stronie projektu jest napisane że 341 tys pod klucz aż jestem ciekaw czy sie zmieści w 400 Duży dom i ładny ale jakoś wątpie że można sie zmieścić w podanej kwocie
Nie, jeszcze nic nie liczyłem. Ale mam cichą nadzieję że w 150 tyś na stan surowy zamknięty mi starczy,

a tak wracając do kosztów to jestem bardzo zadowolony. Stan surowy zamknięty bez izolacji cieplnej zamknąłem w 100 tys więc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogloszenie jak by ktos chcial polozyc kostke brukowa u siebie na podworku to moge zalatwic w dobrej ceni firmy ,,KOSBET " http://www.kostbet.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popękały okna i niby to przez to że za szybko wstawil. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

 

Bzdura... przecież wokół okien jest jakieś 3-5 cm pianki montażowej, która jest bardziej miękka niż rama okna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura... przecież wokół okien jest jakieś 3-5 cm pianki montażowej, która jest bardziej miękka niż rama okna...

Potwierdzam-pierwszy raz słyszę taką brednię :hyhy

 

 

Stan surowy zamknięty bez izolacji cieplnej zamknąłem w 100 tys więc jest ok.

To bardzo dobra kwota ;)

Mi wyszło jakieś 20 tysi więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mają mi wstawiać okna. I tu mam pytanko do was. Otóż znajoma która też się buduje postraszyła mnie ostatnio że znajomi jej opowiadali o znajomych którym popękały okna i niby to przez to że za szybko wstawil. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

 

 

 

ale bzdura ja pierdziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura... przecież wokół okien jest jakieś 3-5 cm pianki montażowej, która jest bardziej miękka niż rama okna...
Potwierdzam-pierwszy raz słyszę taką brednię
ale bzdura ja pierdziele
też tak myślę, wydaje mi się to jedynie możliwe jeśli ktoś zrąbał pomiary i wciskali okna na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się to jedynie możliwe jeśli ktoś zrąbał pomiary i wciskali okna na styk.
W normalnych oknach jest spory luz pomiędzy skrzydłem a ościeżem, więc też trzeba by się postarać. Chyba, że to była jakaś witryna, to moooooże.

 

popękały okna i niby to przez to że za szybko wstawil.

 

A może nie potrafimy czytać ze zrozumieniem? Może szybko, to znaczy że chłopaki montowali te okna w pośpiechu, w biegu, a wiadomo im szybciej tym mniej ostrożnie, no i potłukli te okna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności