Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje się na wstępie że nie chce mi się czytać całego tego tematu, a gdzieś mi dzwoni, że ktoś podawał programy do urządzenia sobie mieszkania/łazienki/pokoju.

 

Czy to było w tym temacie??? Jeśli tak, to poszukam sobie sam tego posta, ale potrzeba mi tylko potwierdzenia tej informacji.

 

http://sketchup.com.pl/ - tylko dla początkujących łatwy to on nie jest, ale dostępny za free i jakie możliwości :fajny Jak poćwiczysz kilka h, to go polubisz :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa: co dalej po otrzymaniu warunków zabudowy? Gdzie się udać w następnej kolejności? Projektu jeszcze nie kupowałem.

Czy teraz do wodociągów i elektryków po umowę na prąd?

- do wodociągów, elektrowni i gazowni udajesz się po warunki przyłączy

- wg warunków kupujesz projekty domu, przyłączy i szamba(lub robisz to wszystko w biurze projektowym)

- następnie u projektanta z uprawnieniami robisz adaptacje projektu(jeżeli projekt był gotowy z katalogu) i projekt zagospodarowania działki

- jeżeli w wypisie z rejestru gruntów masz działkę rolną lub np sady to udajesz się do starostwa w celu odrolnienia działki.

-jak już masz wszystkie papiery to składasz wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie załączając projekt i wymagane uzgodnienia

- jak już masz pozwolenie na budowę to zgłaszasz na miesiąc przed rozpoczęciem budowy taką chęć do inspektoratu nadzoru budowlanego i jedziesz z koksem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jak już masz pozwolenie na budowę to zgłaszasz na miesiąc przed rozpoczęciem budowy taką chęć do inspektoratu nadzoru budowlanego i jedziesz z koksem

 

Jak decyzja stanie się prawomocna (14 dni od odebrania przez strony) to musimy zawiadomić inspektora nadzoru budowlanego na 7 dni przed rozpoczęciem budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak decyzja stanie się prawomocna (14 dni od odebrania przez strony) to musimy zawiadomić inspektora nadzoru budowlanego na 7 dni przed rozpoczęciem budowy.

masz rację.

O i właśnie po odebraniu warunków zabudowy też trzeba odczekać 14 dni i z powrotem do urzędu po stempelek na tej decyzji że się uprawomocniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe prawnicze doprecyzowanie:

Prawomocne są wyroki, decyzje administracyjne są ostateczne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysiokysio, Malutki2m - dzięki za rzeczową odpowiedź. O to właśnie mi chodziło :ok: Teraz jak już mogę coś załatwiać, to mam masę roboty :doh

 

Może jeszcze się ktoś odniesie do tego?

Pierwsza to taka, że dziś przyszła do sąsiadki (to moja ciotka) decyzja o warunkach zabudowy (dla mojej działki). Ciotka wyskoczyła "z mordą" do mnie, że dlaczego jej nic nie powiedziałem, że ona zablokuje mi tą budowę itd. Żadnych logicznych argumentów, jedynie obraza że jej nic wcześniej nie powiedziałem.

Z tego co wiem, to może mi nagwizdać, ale czy na pewno? Nie włażę na jej działkę, wjazd mam swój, odległości będą zachowane. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-jak już masz wszystkie papiery to składasz wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie załączając projekt i wymagane uzgodnienia

 

ile się na to czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samo pozwolenie urząd ma ustawowo 65 dni żeby dać Ci odpowiedź a po tym terminie jeżeli się zgadzają to jeszcze trza odczekać 2 tygodnie na to żeby się zalegalizowało:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze się ktoś odniesie do tego?

 

Cytat:

Napisał skcrack

Pierwsza to taka, że dziś przyszła do sąsiadki (to moja ciotka) decyzja o warunkach zabudowy (dla mojej działki). Ciotka wyskoczyła "z mordą" do mnie, że dlaczego jej nic nie powiedziałem, że ona zablokuje mi tą budowę itd. Żadnych logicznych argumentów, jedynie obraza że jej nic wcześniej nie powiedziałem.

Z tego co wiem, to może mi nagwizdać, ale czy na pewno? Nie włażę na jej działkę, wjazd mam swój, odległości będą zachowane. Co o tym myślicie?

 

Na odwołanie ciotka ma 14 dni od daty odebrania decyzji przez ostatniego z uczestników postępowania, jeśli w tym czasie nie złoży odwołania, to może Ci skoczyć. Jeśli złoży odwołanie w terminie, to zatrzyma procedurę, ale jeśli warunki wydane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, to jej odwołanie pewnie zostanie oddalone jako bezzasadne. Z tego co piszesz, to tak raczej będzie, jedynie zmarnuje Twój i urzędników czas. Niestety sąsiedzi bywają zawistni...

Współczuję budowy w takim sąsiedztwie. Nie zdziw się jak coś będzie ginęło, albo samo się psuło na budowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwołanie ma 14 dni od kiedy sama odebrała, a decyzja staje się ostateczna po 14 dniach od odebrania przez ostatnią osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na odwołanie ma 14 dni od kiedy sama odebrała, a decyzja staje się ostateczna po 14 dniach od odebrania przez ostatnią osobę.

 

Ooo, właśnie, tak dokładnie jest. Co nie zmienia faktu, że ciotkę krew zalała z zazdrości, że sąsiad dom będzie budował :placzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Współczuję budowy w takim sąsiedztwie. Nie zdziw się jak coś będzie ginęło, albo samo się psuło na budowie...
Budowę będę miał pod własnym oknem ;) O to się nie martwię.

 

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wkurzy to może Ci budowę zaraz po rozpoczęciu zablokować z byle powodu a jest ich od jasnej cholery bo takie jest prawo budowlane ale jako ciotka chyba nie będzie ci jazdy robić ,a najlepiej to się z nią dogadaj uspokuj sytuacje i załatwiaj wszystko polubownie i pamiętaj o umowie z wykonawcą na wykonanie usług inspektorze nadzoru budowlanego i kierowniku budowy i dziennik budowy uzupełniaj na bierząco to ułatwi rozmowę z jakimkolwiek nalotem kontrolnym na Twoją budowę i życzę powodzonka i niech się mury pną do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się wkurzy to może Ci budowę zaraz po rozpoczęciu zablokować z byle powodu a jest ich od jasnej cholery bo takie jest prawo budowlane ale jako ciotka chyba nie będzie ci jazdy robić ,a najlepiej to się z nią dogadaj uspokuj sytuacje i załatwiaj wszystko polubownie i pamiętaj o umowie z wykonawcą na wykonanie usług inspektorze nadzoru budowlanego i kierowniku budowy i dziennik budowy uzupełniaj na bierząco to ułatwi rozmowę z jakimkolwiek nalotem kontrolnym na Twoją budowę i życzę powodzonka i niech się mury pną do góry

 

Jako że od czasu do czasu robię takie naloty ;) to uspokoję bo budowę jest bardzo ciężko wstrzymać. Do wstrzymania budowy trzeba zrobić jakąś zmianę istotną tj. coś takiego jak np. zmianę obejmująca projekt zagospodarowania działki, zmianę kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości długości, szerokości i liczby kondygnacji, zmiany ustaleń miejscowego planu zagospodarowania lub decyzji o warunkach zabudowy. Na to trzeba zrobić sobie wcześniej zmianę pozwolenia na budowę. Co do reszty to wystarczy tylko budować zgodnie z projektem lub z nieistotnymi zmianami na które powinno się posiadać rysunki zamienna (ksero rysunku z projektu z naniesionymi zmianami) najlepiej autoryzowane przez projektanta. Jeśli jeszcze postarasz się o 1) tablice informacyjną, 2) ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, 3) plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i kierownik budowy na bieżąco będzie prowadził dziennik to inspektorzy nadzoru budowlanego będą sobie przyjeżdżać na wycieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi doradzić czym zaimpregnować beton...?!?

2 lata temu wylałem na gruncie betonowy taras.

Miał być obłożony płytkami.

Zmieniła się koncepcja i będzie deska egzotyczna.

Jak wiadomo szczelna ona nie jest.

Chciałbym zaimpregnować czymś ten beton, żeby nie pił wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie jeśli było to sory :D mam działkę rolną i planuję ją przerobić na budowlaną jak to wszystko wygląda , ile trwa , ile to może mniej więcej kosztować i od czego to zależy ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od klasy ziemi oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym zaimpregnować beton

 

moze byc lepik - tylko niektore z tych czarnych substancji po wyschnieciu sa elastyczne i woda je wyplukuje (ja popelnilem taki blad smarujac abizolem)

 

ale jezeli nie ma byc super szczelny to grunt+farba do betonu mniej wiecej w kolorze desek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest bez znaczenia, bo przerwy między deskami będą na 5 mm.

W Leroyu polecili mi folię w płynie do tarasów i balkonów.

1L/10m2/100zł

W hurtowni budowlanej polecili coś za 600,-...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia w plynie moze odpasc ... dobra jest pod kafelki gdzie nie jest bezposrednia stycznosc z woda. kiedys prowizorke zrobilem z takiej folii i myslalem ze nic sie nie stanie. ale wystarczyla mala niewidoczna dziurka przez ktora woda wplynela pod folie i moglem ja sobie pozniej cala sciagnac golymi rekami

 

to za 6 stowek to moze srodek do iniekcji

 

tez mam na balkonie deski - przerwy 0,5-1cm - goly beton jednak rzucal sie w oczy przy deskach w kolorze wenge. lepiej wyglada jak pod spodem nic sie nie odbija, teraz mam wysmarowane czarnym abizolem. nie musi byc dobrany kolor - wazne zeby nie bylo zbyt duzego kontrastu

 

 

 

aha - wysmarowalem lepikiem zeby 100% uszczelnic. gdyby nie to to pomalowalbym farba do betonu

asa.jpg

asas.jpg

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności