Skocz do zawartości
koccu

Czerwona lampka kierownicy - Brak wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącz kompa. Sprawdź błędy w sterowniku wspomagania. Może maglownica ma dość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i ja pod wątek choć widzę że nie uzyskał nikt konkretnej odpowiedzi. Ale czasu trochę upłynęło może ktoś sobie z problemem poradził.

Autko Passat B7 2.0TDI. Początkowo zanikało wspomaganie sporadycznie. Teraz nie ma wcale. Po odpaleniu pojawia się błąd i czerwona kierownica.

Podpiąłem sie VCDS i oto wyniki:

Cytat

 

Adres 44: Wsp.kierownicy        Plik etykiet: 5N1-909-144.clb
   Oznaczenie elementu SW: 5N1 909 144 L    HW: 5N1 909 148 G
   Komponent: J500__APA-BS KL.0   1401  
   Weryfikacja: 1AH03729    Numer seryjny: 00102790224301
   Kodowanie: 0000258
   Kod serwisu: WSC 05311 000 00000
   VCID: 3B7582EB7A65A953D6-806E

2 - ilość znalezionych błedów. Oto one:
00566 - Praca układu wspomagania kierownicy 
            003 - Usterka mechaniczna - MIL zapalona
             Ramka zamrożona:
                    Stan błedu: 11100011
                    Priorytet błedu: 1
                    Czestość błedu: 6
                    Wew.licznik błedów: 171
                    Przebieg: 253027 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2016.07.13
                    Czas: 17:16:24

             Ramka zamrożona:
                    (bez jednostek): 7.0
                    Kąt skretu: 0.00*
                        OK
                    Kąt skretu: 0.00*
                    (bez jednostek): 0

16352 - Sterownik - błąd elektryczny 
            012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona
             Ramka zamrożona:
                    Stan błedu: 11101100
                    Priorytet błedu: 2
                    Czestość błedu: 30
                    Wew.licznik błedów: 171
                    Przebieg: 251654 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2016.06.09
                    Czas: 17:47:11

             Ramka zamrożona:
                    Wartooa Hex: 0x0000
                    Wartooa Hex: 0x0040
                    Wartooa Hex: 0x0000
                    Wartooa Hex: 0x0000
                    Wartooa Hex: 0x0000

 

Po skasowaniu pojawia się tylko błąd 0056

Wrzucam jeszcze parametry przy uruchomionym silniku. Pierwszy bez ruszania kierownicy a drugi podczas kręcenia.

Proszę o pomoc co robić, co sprawdzić? Czy magiel do wymiany? Czy idzie naprawić? Czy elektronika jest rozbieralna?

 

pusto.jpg

skret.jpg

Edytowane przez DebeGod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pomoże? Widzę że temat ciężki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej do wymiany silnik ele. od maglownicy. 

Nie trzeba zmieniac calego magla, sam silnik da sie przelozyc.

Tylko trzeba dobrac taki sam lub odpowiedni dla danej generacji magla.

Po wymianie kodowanie i adaptacja czujnikow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

machnicznie taki sam 

APA  wszystkie takie same 

po zakupie najlepiej :

flash 

charakterystyki

kodowanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę po aukcjach że były jakieś dwa rodzaje przekładni montowanych w passatach B7. Moja jest z taką białą puchą a wtyczki do przewodów są od tyłu auta patrząc (prostopadle do maglownicy). Czy od anglika sam silnik podejdzie? Czy silnik jest razem z elektroniką? 

IMG_20220223_161807.jpg

Edytowane przez DebeGod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, po autoscanie widac ze to jest APA 

one były w Tiguanach, Sharanach, niektóre Tourany to miały i B7 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taką przekładnię APA  5N1909144P w której elektronika szwankuje. 

Błąd 00003 sterownik 012 usterka w obwodzie nowy flash pomaga na ok. 100 km mimo tego błędu działa normalnie i ponownie zapala się kontrolka i brak wspomagania .

Ta wersja wspomagania nie należy do tanich ,nawet używanych. 

Ciekawe czy można założyć całą przekładnie z wersji starszej  ,która jest dużo tańsza od tej mojej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś posiada plik do tej przekładni 5N1909144P ,bo może ten co ja mu wgrywam jest wadliwy. 

Pochodzi z Ruskiej strony i jest darmowy?, może Putin go zawirusował specjalnie żeby siadał po czasie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj S  soft 1501 i dobrą charakterystykę 

masz na darmowych płytach VAS dlash file 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego S nie wgrywałem , ale możesz coś więcej podpowiedzieć o tych płytach VAS bo nie moge tego znależć.

Charakterystykę wgrywałem 337 niby do B7 2013 r. ale i zostawiałem bez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem S na jakimś forum Angielskim ,ale błąd nadal jest 00003 po wgraniu .

Mimo tego błędu działa idealnie ,ale na 99% nie wytrzyma 100 km i przy którymś uruchomieniu zapali się czerwona kontrolka i wspomagana zabraknie.  Jak przestaje działać to żaden dodatkowy błąd się nie pojawia i już tylko wgranie nowego oprogramowania naprawia problem na kilka dni.

Chyba trzeba będzie przeznaczyć 1000 zł ?na używkę jakąś ,plus wymiana ,która nie należy do prostych i tanich.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wymienić na ZF, chwilka zabawy ale ponoć tańszy i mniej awaryjny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po operacji wymiany. 

Koszt używki akurat od Tiguana  z końcówką 144 M z rocznika 2011.zamiast oryginalnej 144 P 2013r to 700 zł plus wymiana 300 zł . 

Czas jaki potrzebował mechanik na wymianę robiąc samemu to 1,5 godziny. Plus wymiana na moje drążki ,bo z Tiguana były inne.

Po zamontowaniu tylko adaptacja kierownicą i działa ,błędów w kompie brak . 

Sprzedawca od którego kupiłem mówił że sprzedał wcześniej taka maglownicę za 1900 zł tylko z inną literką i z 2014 roku ponoć do Alhambry . Ludzie nie wiedzą że podejdzie każda bez względu na literkę i przepłacają sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2025 o 22:12, ktry napisał:

 

Sprzedawca od którego kupiłem mówił że sprzedał wcześniej taka maglownicę za 1900 zł tylko z inną literką i z 2014 roku ponoć do Alhambry . Ludzie nie wiedzą że podejdzie każda bez względu na literkę i przepłacają sporo kasy.

czyli oszukałes system :)

geniusz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności