Skocz do zawartości
Marcin_e36

Porysowany klosz lampy przedniej w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

ok, ogarne to niedlugo znowu.

 

btw. efekt jest naprawde super ale np. w garazu przy swietle widze ze w dolnej czesci reflektora jeszcze niewielkie poziome ryski pozostaly i jest jakby niewielka chmurka, a gora jest idealnie gladka. z czego to moze wynika? za malo wody czy za malo szlifowania. gora byla duzo gorsza i duzo wiecej ja szlifowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, ogarne to niedlugo znowu.

 

btw. efekt jest naprawde super ale np. w garazu przy swietle widze ze w dolnej czesci reflektora jeszcze niewielkie poziome ryski pozostaly i jest jakby niewielka chmurka, a gora jest idealnie gladka. z czego to moze wynika? za malo wody czy za malo szlifowania. gora byla duzo gorsza i duzo wiecej ja szlifowalem.

 

Za mało szlifowania papierkiem,popraw i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zregenerowalem swoje ksenony. Oprócz porysowanego klosza, mialem brudne lamy w srodku i jak sie okazalo odblysniki wymagały regeneracji. Cala impreza kosztowala mnie 200zl + wlasna praca przy demaontazu i montazu lamp. Efekt jest ogromny. Lampy swieca 2 - 3 razy lepiej - zupelnie bez porownania. Dobrze wydana kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo Ja zrobilem wielki błąd woskowałem auto i zrobily mi się strasznie matowe lampy ;(((((( Ale dzieki za podpowiedzi zrobie to w weekend:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zregenerowalem swoje ksenony. Oprócz porysowanego klosza, mialem brudne lamy w srodku i jak sie okazalo odblysniki wymagały regeneracji. Cala impreza kosztowala mnie 200zl + wlasna praca przy demaontazu i montazu lamp. Efekt jest ogromny. Lampy swieca 2 - 3 razy lepiej - zupelnie bez porownania. Dobrze wydana kasa.

 

gdzie robiłeś i co w tych 200 zł było zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne regeneracja samego klosza tego plastika, gdyż z tego co się orientuje odbłysnika się nie da regenerować. Tzn piszę , że się nie da , gdyż dzwoniłem do jednej z firm która zajmuje się regeneracją lamp i mi powiedzieli ze odbłysnika się nie da zregenerować. No ale czy to prawda czy mit tego niewiem na 100 % :) ja kupiłem nowe lampki za 5 stówek i jestem mega zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkowicie matowe, pożółknięte przednie lampy, ale kupiłem już papier wodny 2000 i 2500 oraz pastę G3. Jak znajdę chwilkę czasu i pogodę, biorę się za polerowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie robiłeś i co w tych 200 zł było zrobione

 

Polerka kloszy zew, mycie swiatel od srodka, wymiana odblysnikow na zregenerowane (swoje oddalem i dostale zregenerowane). Robilem we Wrocławiu, facet zajmuje sie tym w wolnym czasie, ale wie co robi. Polecil mi go moj zaufany warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem ten temat ponad rok temu a dopiero niedawno zrobiłem u siebie polerkę lamp oto efekt.

 

Wszystko opisane w pierwszym poście.

IMG_0996.jpg

IMG_0997.jpg

DSC01007.jpg

DSC01008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_e36, no efekt jest ekstra ja sam u siebie muszę zrobić polerkę ale jakoś nie mam kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin_e36, no efekt jest ekstra ja sam u siebie muszę zrobić polerkę ale jakoś nie mam kiedy

 

powiem tak tą lampę robiłem trochę ponad godz jak bym polerował dłużej wyszloby lepiej. Jak skończyłem to różnica między spolerowaną a drugą lampą (którą uważałem za idealną) była taka że na drugi dzień musiałem polerowac drugą żeby jakoś auto wyglądało;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

czytałem ten topic bo trochę mnie to zaciekawiło gdyż kolega kupił 3BG z matowymi lampami.

w tym tyg będziemy działać z tym polerowaniem ale u niego jest masakra w porównaniu z moimi światełkami.

Zrobię fotki z prac przed i po naprawie.

 

a teraz pytanie techniczne.

jak się ma sprawa ustawienia świateł po polerce. tzn gdy jest polerowane to powstają różne niedoskonałości w postaci miejsc gdzie mogły zrobić się tzw jajka czyli zbytnie spolerowanie plastiku.

 

czy ktoś miał jakiekolwiek problemy z ustawieniem świateł i/lub zbytnim rozproszeniem światło-cienia na przeglądzie technicznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po polerowaniu nic nie ustawiałem tak jak było tak zostało i świecą tak samo. Więc wydaje mi się że nie trzeba ustawiać świateł po polerce chyba że w jakichś skrajnych przypadkach ale i to raczej wydaje mi się zbędne. Będe na koniec września robił przegląd to zobaczę czy jest jakiś problem ze światłem ale wątpie. Najważniejsze żebyś podczas polerki tarł ruchami poprzecznymi, a nie kolistymi i wtedy nie powinny żadne jaja powstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się pochwale swoją robotą przy lampkach.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97499&page=2 post 35

ja robiłem tak

1.papier wodny 1000

2.papier wodny 2000

3.papier wodny 2500

4.polerka pastą 3M zielony korek

5.polerka pastą 3M żółty korek

lampy wyglądają jak nowe

Edytowane przez Barman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jak lampy są brudne jedynie od wosku (nie porysowane) to jedynym sposobem ich wyczyszczenia jest ich polerowanie papierem ściernym i później pastą czy jest jeszcze jakiś inny sposób?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak papierek wodny 2500 i poźniej dobra pasta i polerka maszyna. oklej sobie zderzak i maske taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba tak papierek wodny 2500 i poźniej dobra pasta i polerka maszyna.

 

Starczy papier 2000 i pasta G3 i nie musisz mieć żadnych narzędzi specjalistycznych tylko papier w ręke w drugą coś do spryskiwania lampy wodą i trzesz papierem ruchami w poprzek nie kolistymi bo zostaną ślady. Później na mokrą czystą szmatkę nakładasz trochę pasty G3 i tak samo trzesz i cały czs zwilżasz lampę wodą i to wszystko.

 

oklej sobie zderzak i maske taśmą.

 

co do oklejania to okleja się błotnik przy lampie i zderzak, a maskę najlepiej otworzyć;)

lampa.jpg

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ciekawe czy czy idzie ta wypolerowana powierzchnie zabezpieczyc jakims lakierem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "głupie" pytanie: jak powinno się stosować pastę G3 ? na sucho czy z wodą (spryskując powierzchnie wodą)? na suchą ściereczkę/gąbkę czy na mokrą?

PS. Robiłem ręcznie i na sucho, i w każdym bądź razie wyszło prawie super ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę G3 stosuje się na mokro. Np. na czystą MOKRĄ ściereczkę nakładasz odrobinę pasty i spryskaną wodą lampę polerujesz taką ściereczką z pastą, a na koniec wycierasz do sucha i jest lux:) możesz też nałożyć pastę bezpośrednio na mokrą lampę i polerować mokrą ściereczką. Obie opcje masz podane na opakowaniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności