Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupić dwie "mufki" do przewodów hamulcowych, wykręcić przewody z korektora i spiąć na krótko. Układ odpowietrzyć. Mi się zapowietrzał przez korektor, a wycieków nie było.

to trzeba było uszczelnić korektor i po sprawie anie obejścia robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to trzeba było uszczelnić korektor i po sprawie anie obejścia robić

w jaki sposób go uszczelnić, są tam jakieś uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób go uszczelnić, są tam jakieś uszczelki?
a gdzie ci dokładnie się zapowietrzał ? raczej w miejscu wkręcenia przewodów chyba bo gdzie indziej nie mógłby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie ci dokładnie się zapowietrzał ? raczej w miejscu wkręcenia przewodów chyba bo gdzie indziej nie mógłby

nie wiem właśnie gdzie mi łapie powietrze, przewody są dokręcone mocno i nie widać tam żadnych wycieków,więc jak to uszczelnić inaczej, jakbym sobie obszedł korektor spinając na krótko i przestało się zapowietrzać to będzie wiadomo na 100% że to przez korektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem właśnie gdzie mi łapie powietrze, przewody są dokręcone mocno i nie widać tam żadnych wycieków,więc jak to uszczelnić inaczej, jakbym sobie obszedł korektor spinając na krótko i przestało się zapowietrzać to będzie wiadomo na 100% że to przez korektor
no ok z tym się zgodzę ale spróbuj jakiś dobry sylikon czy może nawet emulsją pomalować gwinty i skręcić zostawić parę godzin do uschnięcia i odpowietrzyć układ jeśli nadal będzie to robił to znaczy że korektor do wymiany a obchodzić bym go nie obchodził bo to czasem się przydaje jak masz ładunek w bagażniku czy na haku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

korektor puszcza na tym "tłoczku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a obchodzić bym go nie obchodził bo to czasem się przydaje jak masz ładunek w bagażniku czy na haku

O ile mi dobrze wiadomo, obejście korektora = lepsze hamulce. ;) czy to tylko u mnie tak podziałało?

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile mi dobrze wiadomo, obejście korektora = lepsze hamulce. ;) czy to tylko u mnie tak podziałało?

Tak zgadza się, tylko że ryzyko przy braku korektora to blokada hebli przy niezaładowanym aucie-kiedyś w ładzie przy awaryjnym hamowaniu, zaczęła wyprzedzać mnie doopa, nie polecam nikomu takich wrażeń jak przed przeszkodą zaczyna się kręcić pirueta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok z tym się zgodzę ale spróbuj jakiś dobry sylikon czy może nawet emulsją pomalować gwinty i skręcić zostawić parę godzin do uschnięcia

A może lepiej pakuł podwinąć? Też będzie fajnie i druciarsko.

to trzeba było uszczelnić korektor i po sprawie anie obejścia robić

Obejście było zrobione celem sprawdzenia czy to napewno wina korektora. Jak się tylko okazało że tak, to pojechałem i kupiłem nowy.

raczej w miejscu wkręcenia przewodów chyba bo gdzie indziej nie mógłby

Nie wiesz jak jest zbudowany korektor to nie zabieraj głosu.

Dostanę takie mufki w sklepie motoryzacyjnym?

Tak. Ja kupiłem bez kłopotu, tylko zwróć uwagę na średnicę i skok gwintu. I nie słuchaj głupot o uszczelnianiu gwintów farbą tylko zrób obejście i jeśli się okaże że problem z zapowietrzaniem ustał, to kup nowy korektor i po sprawie.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dosyć jasno się wyrażę. Podczas pierwszego wciśnięcia pedału jest hamownia, drugie już słabiej, a za trzecim nie ma, pedał robi się twardy i dopiero po jakimś czasie puszcza. Dodam, że wcześniej zostały szczęki zamienione miejscami. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła Ci vacum pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH]37172[/ATTACH]

Gdzie ona się dokładnie znajduje?

[ATTACH]37172[/ATTACH] chyba o to chodzi jeśli się mylę to poprawcie mnie

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pompa vacum tylko pompa hamulcowa 9nie trzyma miedzy sekcjami). Ja u siebie wymieniłem i już mam hamulce.

Edytowane przez erde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pompa vacum tylko pompa hamulcowa. Ja u siebie wymieniłem i już mam hamulce.

Chyba trochę nie wiesz co piszesz, u Ciebie był całkiem inny przypadek niż u kolegi Hubertusa, więc jak pisałem wcześniej vacum pompa.

Pompę masz zaznaczoną w zielonym kółku, sprawdź też szczelność przewodu idącego z niej do serwa.

 

vacuj.jpg

Edytowane przez grzyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe obajwy podniętej vacum pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem obejście tak jak pisał pszemek i jednak okazało się,że to przez korektor się zapowietrza, dzięki za pomoc

 

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

 

sprawdź też szczelność przewodu idącego z niej do serwa.

u mnie na tym przewodzie znajduje się jakiś zaworek i z niego wychodzą dwa krućce, jeden do zaworu egr a drugi był zaślepiony, jak mi spadła zaślepka z tego drugiego to też były takie objawy twardego hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łodziak

spróbuj takiej starej metody - przelej samoczynnie układ. Wlej pełny zbiorniczek płynu, odkręć odpowietrznik w najdalszym od pompy kole i nic nie rób- podstaw naczynie pod bęben hamulcowy i czekaj. Możesz delikatnie dmuchnąć w zbiorniczek- kombinuj jak aby się płynu nie opić i zobacz czy leci czysty płyn. Nie ruszaj pedału hamulca. jak poleci czysty płyn to zakręć odpowietrznik i tak samo z następnym kołem itd... bardzo często to pomagało mi jak sam robiłem naprawy przy wymianie części do zacisków. Pozdro i działaj. sprawdzona stara metoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem znowu z hamulcami. W poniedziałek wymieniłem szczęki tylne i zobaczyłem ze tył nie hamuje czemu?????? Ręczny jako tako łapie jak się go na maksa zaciągnie ale nożny to można rekami krecić kola. Czy to może być wina korektora???

Edytowane przez erde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności