Skocz do zawartości
Gość adamos12

[B5] Bulgotanie, przelewanie sie wody? albo kamyczki..;)

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz mi gdzie mogę zrobić taki test, bo nie wiem........ czy to jest jakiś specjalny warsztat to tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lepszy warsztat powinien mieć tester spalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Zastanawia mnie jedna rzecz........ dlaczego silnik jest ciepły i nagrzewnica, a wąż górny i dolny oraz płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny. Teraz sprawdzałem i sytuacje od strony termostatu i wąż zaraz za termostatem również jest zimny...... czyli wychodzi na to, że ciepła woda jest tylko silniku i nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że sprawa się wyjaśniła. Dzwoniłem do kolego z ASO i powiedziałem mu, co się dzieje z moim paskiem. Pierwsze stwierdzenie, to termostat ( dzień wcześniej wymieniłem na nowy ), ale stwierdziłem, że mógł być uszkodzony, więc kupiłem kolejny i jak ręką odjął....wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć iż to bulgotanie jest "zdradliwe", raz jest a raz nie, pojeździj trochę dłużej bo może się okazać że wcale nie zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz, kiedy słyszałem to bulgotanie miało miejsce zaraz po wymianie termostatu i od tamtej pory nic nie słyszę. Tak jak pisałem wcześniej..... bulgotanie miało miejsce na zimnym silniku przy mrozach -25 st. Czasami odnoszę wrażenie, że to bulgotanie było spowodowane zapowietrzonym układem lub tymi mrozami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie jest tak - są konkretne mrozy to i bulgocze, jak cieplej to nic nie słychać. Mam tak od prawie 3 lat.

Dodam iż płynu nie ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, u mnie jest tak - są konkretne mrozy to i bulgocze, jak cieplej to nic nie słychać. Mam tak od prawie 3 lat.

Dodam iż płynu nie ubywa.

 

ja jeździłem tak rok w końcu pojechałem na test spalin i wyszło że uszczelka a po paru dniach wessało mi na 150 km jakieś 2 litry płynu to auto już na drugi dzień poszło na wymiane uszczelki i od 1,5 roku cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy

Mam tak od prawie 3 lat.

Dodam iż płynu nie ubywa.

 

3 lata i wszystko OK....... Nie wierzę, że po 3 latach uszczelki nie wywaliło, więc myślę, że ten model tak ma........... takie jest moje zdanie, a wnioskuję to po tym, iż od czasu gdy zaczęło mi bulgotać zacząłem jeździć po mechanikach i szukać porad. Byłem u 4 mechaników. Pierwszy powiedział, że po moich objawach wychodzi na pompę wody, ale kilka dni temu mieli taki sam objaw w inny passacie i po wyminie pompy nic nie pomogło, więc pojechałem do innego mechanika, On powiedział, że mieli identyczny przypadek, ale po wymianie uszczelki pod głowicą nadal było słychać bulgotanie, więc pojechałem do kolejnego i powiedział, że ma Audi A3 i miał identyczne objawy, ale zatkał chłodnice kartonem i pomogło. Pojechałem do kolejnego mechanika i powiedział, że miał taki przypadek w skoda Oktawia i po wymianie uszczelki pod głowicą pomogło. Więc stwierdzam, że nie do końca to jest spowodowane uszczelką pod głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że jak gasiłem silnik też słychać przelewanie ,bulgotanie tylko jak jest mróz spory, od 2 lat tak jest i nic się nie dzieje nic nie ubywa ,ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 strony z tym bulgotaniem i wszyscy twierdzą, że to uszczelka pod głowicą. Gdyby tak było, to byłaby to wielka porażka dla producentów VW. Ten typ tak ma i zdania nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest norma dolewania płunu chlodniczego ile na ile km?? w 1.9 tdi PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z układem wszystko w porządku, to płynu nie ubywa i się nie dolewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na pierwszym przeglądzie VW Amarokiem (diesel) mojego szefa i powiedzieli mi że musieli dolać, więc to nie do końca tak. Coś zawsze odparuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś zawsze odparuje.

 

 

 

Święte słowa......... zawsze coś odparuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa......... zawsze coś odparuje
Ale trzeba dodac, ze sa to minimalne ilosci. Duzo zalezy od rocznego przebiegu, pokonywanych odcinkow i obrotow silnika, a przede wszystkim od sprawnosci ukladu chlodzenia, bo taki np. niedogrzany to zbytnio nie odparuje ;).

0,5l w ciagu roku to duzo, ale 0.1l juz nie. Przynajmniej ja tak uwazam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duzo zalezy od rocznego przebiegu, pokonywanych odcinkow i obrotow silnika, a przede wszystkim od sprawnosci ukladu chlodzenia

I to są święte słowa :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego paska mam 14 miesięcy. Przy zakupie miał przejechane 193 tyś.( udokumentowany ) teraz ma 219 czyli 26 tyś w 14 miesięcy i dolewałem tylko raz, więc ubytek nie duży, ale zawsze jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 strony z tym bulgotaniem i wszyscy twierdzą, że to uszczelka pod głowicą. Gdyby tak było, to byłaby to wielka porażka dla producentów VW. Ten typ tak ma i zdania nie zmienię.

 

no to chyba porazka producentow dobrze zauwazone , gdzies na forum ktos pisal ze silniki 1.9 sa stosunkowo male dlatego czesto moze mu wydmuchiwac uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności