Skocz do zawartości
kiarka

Wymiana licznika w 3B na licznik z 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja z kolei mam takie pytanie. Mój passat ma silnik 1.9 tdi 115 AJM. Chciałbym wsadzić do niego zegary z 3BG. Jeśli kupie zegary z 3BG np. 130 km to będzie taki licznik do mnie pasował? Obrotomierz jest tak samo wyskalowany? Bo to, że z benzyny do diesla nie podejdzie to wiem, bo tam jest inaczej wyskalowany obrotomierz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie rozebralem dzis swoj licznik i mam numer 3b0 820 802. Teraz mam szukac obojetnie jakich zegarow 3b0 820 xxx od benzyny, dodam ze nia mam zadnego fisa poprostu golas, czy bedzie roznica czy zaloze 1/2 fis czy full fis?? Oczywiscie to 3b przed liftem modelowo 2000. I czy jest jakas dobra dusza w okolicach lodzi ktora by pomogla to ogarnac jak juz znajde licznk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo1986

Witam...

Czy jest opcja żeby do B5 1.9TDI 110kucy zamontować licznik z b5 FL z 1.9tdi np 130KM??? jakie wiążą sie z tym przeróbki??? moj aktualny licznik jest bez fisu nie ukrywam że w nowym wolał bym z fisem... Tylko jeśli przeróbek ma być dużo może lepiej zamontować indiglo co wygląda jak b5 FL??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono . Posiadam Passata 1,9 AHH z 98 roku oczywiście bez CAN-a , nie zależy mi na Pełnych fisach i innych wodotryskach , mi po prostu brakuje wskazania temperatury zewnętrznej, a nie chciał bym dokładać jakiegoś skośnookiego g...na . I tutaj moje pytanie , czy możecie mi coś poradzić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie termometr i przyklei do szyby :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz wyjścia, albo MFA albo 1/2 fis, inaczej w ori się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie termometr i przyklei do szyby :lol
nie ma to jak fachhhowa pomoc :dobrze

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No to nie masz wyjścia, albo MFA albo 1/2 fis, inaczej w ori się nie da...

Rozumiem Kolego wiec nasuwa sie kolejne pytanie co wybrać MFA czy Fis ....z czym jest mniej roboty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sama robota, mfa taniej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ze względu na wadliwy panel LCD w liczniku, chciałbym wymienić na inny z 3BG

 

Dotychczasowy licznik: 3B0920840A pełen fis (bez menu) + info z navi

 

Chciałbym wymienić na 3B0920849E lub 3B0920847.

 

Trzeba prowadzić jakieś kable od modułu komfortu lub zamieniać piny w kostkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam paska z 99 roku. zmieniam licznik z full fis na pol fis. moj stary licznik ma nr 3b0 920 842a a nowy zamowilem po fl o nr 3b0 920 826 z 2001. koledzy mam takie pytanie czy bedzie pasowal. chodzi mi o temperature zewnetrzna na liczniku czy bedzie pokazywana. bo teraz mam zalozony licznik z 2004 r o nr 3b0 920 849 i mi nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i juz zgłupiałem. Temat mnie trochę zainteresował. Mam passata z 99roku (nie wiem z jakiego m-ca ale istnieje możliwość że już z CAN), licznik z MFA i manetką do obsługi. Jeśli okazałoby się że mam CAN to wystarczy zakupić licznik od benzynowego 3b/3bg z 1/2 fis lub full fis i po zaadoptowaniu immo i nowych zegarow będzie fis normalnie działał?

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jakie info wyświetla 1/2 fis, a full fis?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jeszcze jedno pytanie. Na niektórych zegarach mimo iż jest 1/2 fis to na obrotku jest MFA, a na niektórych zegarek analogowy. Czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full fis nie posiada kontrolek tylko wszystko wali na wyswietlacz potem znika i wchodzac w menu licznika dopiero widzisz status,jak masz navi czy nawet zwykla gamme to widac jeszcze jaka stacja gra i co leci na fisie,ja wywalilem ful fisa i dalem pol fisa ten mi bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A teraz pytanie za sto pkt. Czy nie fabryczne radio (np. Pioneer) da rade podpiąć żeby też pokazywało na fisie? I czy wychodziły wersje zegarów dla 3b z full fis? Czy tylko od 3bg? Nie lubię chromów i wygląd zegarów przed fl bardziej mi pasi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam tylko ze do mojego Pioneer'a mógłbym podłączyć sterowanie z multikiery gdybym takową posiadał.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzily ale cena kosmiczna zawsze mozesz zostawic swoje ramki tylko tarczki bedziesz mial od lifta.. ,nie da sie podlaczyc z pioneera. jednak sa ful fis na canie do przedlifta tu takie na szybko http://allegro.pl/licznik-zegary-passat-b5-2-8-v6-duzy-fis-europa-i5009783462.html

Edytowane przez lisekexeter
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na niektórych zegarach mimo iż jest 1/2 fis to na obrotku jest MFA

Gdzie takie coś widziałeś? Chyba nie do końca wiesz co to jest MFA.

i wchodzac w menu licznika dopiero widzisz status,

Należy dodać,że w licznikach poliftowych od końcówki 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard, może źle to ująłem na niektórych jest wyświetlacz jak od MFA. Czy to jest tylko zegarek cyfrowy wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności